GCD konspektas parengiamojoje grupėje „Šermukšnio šaka. GCD santrauka apie modeliavimą. Dekoratyvinė lėkštės puošmena "Šermukšnio šakelė"

GBDOU darželis Nr. 31 Sankt Peterburgo Moskovskio rajone.

GCD santrauka meninė kūryba.

Skulptūra „Šermukšnio šakelė“.

Antros jaunesnės grupės vaikams (3-4 m.)

Pedagogas: Zarucheinova Nadežda Ivanovna.

Užduotys:

Išmokyti vaikus iš paruoštų plastilino rutuliukų pasidaryti kalnų pelenų krūvą.

Įskiepyti vaikams meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių susidėlioti visą paveikslą.

Sukelti emocinę reakciją į pamokos temą.

Pamokos eiga:

Vaikinai, pasisveikinkime vieni su kitais, pažiūrėkime vienas kitam į akis. Tavo akys protingos, malonios ir gražios. Jie tyliai atsisėdo ant kėdžių.

Koks dabar sezonas? (Ruduo)

Kas vyksta gamtoje rudenį? (Atšalo, krenta lapai, išskrenda paukščiai)

Vakar savo svetainėje matėme kalnų pelenus, kurių šakos pilnos uogų. Tai mėgstamiausias skanėstasžiemojančių paukščių – bulių. Specialiai tau atnešiau šermukšnio šakelę. Pažvelkime į tai. Kaip ant jo uogos? Lapai?

Vaikinai, aš visiškai pamiršau jums pasakyti! Šiandien man pranešė, kad miške stiprus vėjas nuskynė nuo medžių visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti?

Šermukšnio šakeles siūlau pasidaryti patiems. Pažiūrėkime, ką turime ant stalų. (Plastilinas, popieriaus lapai)

Kaip iš to, ką turime, pasidaryti šermukšnio šakeles? (vaikų atsakymai)

Teisingai. Ant lakštų piešime šakelę, o uogas gaminsime iš plastilino. Kokios spalvos plastiliną naudosite (raudonas)

didelis gabalas Nuskabome nedidelius plastilino gabalėlius ir sukamaisiais delnų judesiais formuojame mažus rutuliukus (rodau). Tai bus šermukšnio uogos. (Vaikai patys pasidaro kamuoliukus iš raudono plastilino.)

Kūno kultūros minutė

Paukščių pulkas skrenda į pietus

Aplinkui mėlynas dangus. (Vaikai plaka rankomis kaip sparnais)

Norėdami skristi greičiau

Turite suplakti sparnais. (Vaikai intensyviau mojuoja rankomis)

Giedrame danguje šviečia saulė,

Astronautas skrenda raketa. (Gurkšnoti – ištiestos rankos)

O žemiau miško, laukai -

Žemė plinta. (Žemai pasilenkite į priekį, rankos ištiestos į šoną)

Paukščiai pradėjo leistis žemyn

Visi susėda lauke.

Jų laukia ilgas kelias

Paukščiai turi pailsėti. (Vaikai pritūpia ir kelias sekundes sėdi)

Ir vėl laikas eiti

Mums reikia daug skristi. (Vaikai atsistoja ir suplaka „sparnais“)

Čia yra pietūs. Sveika! Sveika!

Mums laikas nusileisti. (Vaikai sėdi prie stalų)

Štai kokie mes geri bičiuliai, gelbėjome bulius nuo alkanos žiemos. padarė daug sultingų uogų.






Savivaldybės ikimokyklinis ugdymas autonominė institucija Darželis Nr. 5 GO miestas Neftekamsk, Baltarusijos Respublika

Tęstinės edukacinės veiklos santrauka m parengiamoji grupė netradicinė piešimo technika

"Šermukšnio šakelė"

(meninis ir estetinis vystymasis)

Parengė: Mustafina L.R.

auklėtoja gr.Nr.8

2015 m

Tema „Šermukšnio šakelė“ (netradicinė piešimo technika).

Švietimo sričių integracija:

Kognityvinė raida, socialiai komunikacijos plėtra, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.

Tikslas:

Toliau supažindinkite vaikus su netradicinėmis piešimo technikomis - vatos tamponėliais, „bakstykite“ klijų kietu šepetėliu;

Ugdykite estetinį pasaulio suvokimą, gebėjimą matyti gražų;

Sukelkite džiaugsmo jausmą iš sukurto vaizdo.

Integracinės užduotys:

Kalbos raida:

Turtinti vaikų žodyną;

Taisyklingos dialoginės ir monologinės kalbos ugdymas.

Kognityvinė raida:

Pažinimo veiksmų formavimas, gebėjimas kurti objektų vaizdus;

Vaizduotės ir kūrybinės veiklos ugdymas;

Formuoti gebėjimą valdyti savo veiklą, atlikti įvairius intelektinius veiksmus.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas:

Bendravimo ir bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais ugdymas;

Pasirengimo formavimas bendra veikla.

Meninis ir estetinis vystymasis:

Tobulėti vaikų kūrybiškumas;

Įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias ir įgūdžius naudotis menine medžiaga ir priemonėmis;

Puoselėti estetinius ir moralinius jausmus, norą užjausti ir padėti.

Fizinis vystymasis:

Pagerinti bendruosius ir smulkiąją motoriką;

Ugdykite judesių išraiškingumą.

parengiamieji darbai:

Mįslių spėjimas;

Iliustracijų, vaizduojančių kalnų pelenus, nagrinėjimas skirtingas laikas metų;

Skaityti eilėraščius apie kalnų pelenus;

Struktūrinių ypatybių nustatymas ir išvaizda didaktiniai žaidimai„Nuo kokio medžio lapas“, „Pasakyk, medi“.

Įranga ir medžiagos:

Paveikslėlis su medžiu;

Muzika yra darbo fonas;

Guašo dažai: balti ir raudoni;

Šermukšnio šakelių raštas;

popierinė servietėlė;

Stovas vatos pumpurams, klijų šepetėlis;

Penalas su pieštukais;

Tikėtini Rezultatai:

Vystysis paieškos veikla;

Išmoks analizuoti savo darbą;

Lavins pažintiniai, kūrybiniai ir meniniai gebėjimai;

Emocinis reagavimas bus formuojamas veikloje ir bendraujant su bendraamžiais ir suaugusiais.

1. Vaikai, klausykite mįslės:

žalia pavasarį,

Vasarą deginosi saulėje

apsivilkti rudenį

Raudonieji koralai.

Koks medis? (vaikų atsakymai)

Tai šermukšnis.

Šermukšniai yra nuostabi miško puošmena. Tai elegantiškas medis, pasakiškai gražus bet kuriuo metų laiku.

Ankstyvą pavasarįŠermukšnis apsivelka gležnų žalių nėriniuotų lapų apdaru, o pavasario pabaigoje, gegužę, pražysta sodriais baltais kekėmis.

(rodo kalnų pelenų pavasarį).

Vasarą jis suteikia mums vėsos, saugo nuo kaitrios saulės.

(rodomos kalnų pelenų iliustracijos vasarą)

Ir rudens dienomis šis medis tampa stebuklingai gražus. Saulė, atsisveikindama su kalnų pelenais iki pavasario, suteikia gražiausių spalvų. tarsi fėjų princesė, su nėriniuotu geltonu sarafanu, su ryškiai raudonais auskarais - kekės, šermukšnio puikavimasis. Bet jis nėra patvarus. Šaltas negailestingas vėjas netrukus nuplėš nuostabią aprangą, o tik raudoni žiedeliai sukels švelnius vasaros ir šilumos prisiminimus.

(rodomos rudeninio šermukšnio iliustracijos)

Tada ateina žiema, ir baltas putojantis sniegas papuoš šakas. Tačiau kalnų pelenai žiemą neturės liūdėti ir nuobodžiauti. Juk sveikos ir skanios šermukšnio uogos išgelbės paukščius nuo bado ilgą šaltą žiemą.

(rodomos kalnų pelenų iliustracijos žiemą)

Žiemą lauke šalta, į kalnų pelenus skris įvairūs žiemojantys paukščiai (rodomos iliustracijos, vaizduojančios paukščius ant kalnų pelenų)

Šermukšniai gražūs įvairiais metų laikais. Rudenį jau nupiešėme šermukšnį, o šiandien siūlau jums nupiešti šermukšnį žiemą.

(Aš atkreipiu vaikų dėmesį į paveikslėlį su nupieštu medžiu)

Prisiminkime, kaip piešėme rudeninį šermukšnį?

Šermukšnių kekes piešė vatos pumpurais, teptuku nupiešė šermukšnio lapus.

(rodomas šermukšnio šakelių raštas)

Šiandien taip pat vatos tamponais braižysime kalnų pelenų kekes, bet sniegą, kuris guli ant uogų, piešsime klijų kietu šepetėliu „poke“ metodu.

Ar žinai kodėl? Taip, minkštas purus sniegas.

Prisimeni, ką nupiešėme tokiu būdu? Gyvūnai, jie turi purų kailį, o "bakstymas" su lipniu kietu šepečiu suteikia purų tekstūrą.

2. Savarankiška vaikų veikla.

(muzikos garsai - fonas darbo metu)

(Atkreipiu dėmesį, kaip naudoti kietą klijų šepetėlį ir vatos tamponėlius, darbo metu stebiu savo laikyseną.

Puiku, kokias šakeles gavai, leisk išdžiūti, o mes žaisime su tavimi:

Kūno kultūra "Ryabinka"

Ant kalvos yra kalnų pelenai (ištieskite rankas aukštyn)

Laiko tiesią, tiesią nugarą

Jai nelengva gyventi pasaulyje (liemens sukimasis į dešinę ir į kairę)

Vėjas sukasi, vėjas sukasi

Bet kalnų pelenai tik linksta. (pasilenkia į šoną)

Grėsmingai pučia laisvas vėjas (mojuoja rankomis, imituodami vėją)

Jaunam kalnų uosiui.

Dabar paimkime baigtas šakas ir klijuokite jas ant mūsų medžio. Kokio nuostabaus žiemos kalnų pelenų gavome.

Rezultatas:

Ką šiandien piešėme?

Kokius metodus taikėme šiandien?

kas tau patiko labiausiai?

Paskelbimo data: 12/10/15

Eglė: darbo su plastilinu įgūdžių ugdymas; domėjimosi kūryba formavimas.

Motyvacija: žaidimas

Užduotys:

  • Tęsti pažintį su plastilino savybėmis: formuoti, plėšyti, dalyti į dalis, smulkinti, valcuoti. (Kognityvinis vystymasis: eksperimentavimas su medžiagomis ir medžiagomis)
  • Tobulinti modeliavimo techniką (minkymas, smulkių dalių nugnybimas nuo viso plastilino gabalėlio, plastilino gabalėlio kočiojimas tarp dviejų delnų kamuoliuko pavidalu, lyginimas).
  • Žodyno darbas: suaktyvinkite būdvardžius vaikų kalboje (raudona, apvali, graži) (Kalbos raida, socialinis ir komunikacinis vystymasis)
  • Ugdykite vaikus teigiamų emocijų iš kūrybiškumo, malonaus ir rūpestingo požiūrio į paukščius rezultatų. (Kognityvinė raida)
  • Didinti susidomėjimą muzikiniais kūriniais (atliekant N. Naydenovos dainą „Paukštis“, nagrinėjant iliustruojančią medžiagą (paveikslėlių, kuriuose vaizduojamos šermukšnio uogos), pasirinkimas). (meninis ir estetinis vystymasis)

Medžiaga: raudonas plastilinas, servetėlės, modeliavimo lentos, iš anksto plastilinu dekoruota lėkštė (su aplikuotu fonu, šermukšnio lapų ir šakų atvaizdu), žaislas paukšteliui.

Preliminarus darbas:nagrinėjant iliustracijas ir atvirukų rinkinius, vaizduojančius šermukšnio uogas pešiančius paukščius, nagrinėjant sausas šermukšnio šakas su uogomis, padėklą su paukščių atvaizdu, pokalbius tema „Paukščiai“, N. Naydenovos dainelės „Paukštis“ mokymasis.

Vaikų užsiėmimai:žaismingas, eksperimentuojantis su medžiagomis ir medžiagomis, kūrybingas , bendravimas.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu. Sveikinu vaikus. Atkreipiu dėmesį į paukštį, kuris atskrido į grupę. Parodau žaislą paukščiui. Vaikai žiūri į paukštį ir nori jį paliesti. Kiekvienam suteikiama tokia galimybė, aš nešu pro kiekvieną vaiką ir leidžiu paliesti paukštį.

Sakau vaikams, kad paukštis prašo maisto. Kviečiu vaikus prisiminti, ką lesa paukščiai, ką jie mėgsta lesti? Patikslinu, kad vėlyvą rudenį ir žiemą paukščiai peša uogas ant šakų. Kokios uogos auga ant šakų? Koks medis auga mūsų rajone? Ar jie matė ant jo uogas? Siūlau padainuoti paukščiui pažįstamą giesmę „Paukštis“ N. Naydenova.

Vaikai dainuoja dainelę, imituojančią grūdus pešiančio paukščio judesius. Elkitės pagal tekstą.

Po žaidimo vaikams siūlau pasigaminti paukšteliui šermukšnio uogų. Ko mums prireiks?

Skatinu vaikus atsakyti (plastilinas, modeliavimo lenta, servetėlė)

Rodau veikimo būdą (modeliavimo techniką): „Uogas lipdysime. Kiekvienas iš jūsų apakinate keletą uogų. Pusę uogų atiduosime paukšteliui, o likusiomis papuošime lėkštę. Štai mūsų lėkštė, joje yra šakelė, lapai, bet uogų nėra. Taigi aš noriu padaryti gražią lėkštę! „Ar nori lipdyti? Dabar eisime prie stalų ir lipdysime uogas.

Savarankiškas darbas vaikai, vadovaujami mokytojo. Vaikai susuka kamuoliukus iš raudono plastilino. Esant poreikiui suteikiu individualią pagalbą.

Uogas apžiūrime, dalį dedame į paukšteliui skirtą lėkštę, likusiomis papuošiame lėkštę.

GCD yra apibendrintas. Vaikams sakau, kad jie šiandien labai stengėsi, buvo šaunuoliai, padėjo paukšteliui, papuošė lėkštę. Ji pasirodė tokia graži, dabar mes ją pastatysime į savo kūrybos kampelį ir grožėsimės! Paukštis padėkoja vaikams ir išskrenda.

Paaiškinimas:

Šioje pamokoje kuriamos dvi motyvacijos: lesinti paukštį ir papuošti lėkštę, taigi pamokos rezultatas – du darbai iš karto. Reikalas tas, kad vaikai apakina daug „uogų“, kiekvienas vaikas pritvirtins po vieną savo uogą lėkštei papuošti, nes grupėje yra daug vaikų. Likusios uogos bus „naudingos“ paukščiui, nes negalime nenaudoti vaikų darbo rezultatų. Vaikai bus patenkinti, tėvai žavėsis savo vaikų sėkme. Jei mokytojas užsibrėžia tikslą sekti kiekvieno vaiko rezultatus individualiai, tada „uogas“ galima dėti ne ant lėkštės, o ant lentos su vaiko vardu.

Vardas: GCD „Krūva kalnų pelenų“ santrauka. Modeliavimas, taikymas, vyresnioji grupė.
Nominacija: Darželis, Užsiėmimų santraukos, GCD, modeliavimas, aplikacija, Vyresnioji grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MBDOU d.s. Nr. 43 "Saulė"
Vieta: Usolie-Sibirskoe

GCD santrauka apie modeliavimą vyresniųjų grupėje „Palvelių pelenų šepetys“

Tikslas: plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie kalnų pelenus. Išmokyti vaikus plastilinu pavaizduoti šermukšnio teptuką (plasticineografija).

Užduotys:

Edukacinis: žiūrėkite medžio vaizdus skirtingais metų laikais. Kalbėkite apie jo teikiamą naudą. Pakartokite medžio struktūrą, jo vaisius, lapų formą. Pažintis su žymių menininkų paveikslais, vaizduojančiais kalnų pelenai. Pakartokite plastilino padalijimo į dalis būdus (suspaudimas, plyšimas, sukimas) ir kamuoliukų ridenimas bei dešrelės.

Edukacinis: ugdyti meilę gamtai, menininkų kuriamam grožiui ir gamtai.

Ugdymas: ugdyti vaikų dėmesį, kantrybę kruopštaus darbo metu, smulkiąją rankų motoriką.

Medžiaga pamokai:

modeliavimo lentos, plastilinas skirtingos spalvos, kartono lakštą, kalnų pelenų šakelę.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Mįslės

Ji skirta rudens baliui
Vėl uždėkite koralus
Jie dega toli
Kiekvienas gali lengvai pamatyti.
Atsakymas: Šermukšnis

Pedagogas:

Teisingai, šermukšni. Šermukšnis – tikra karalienė rudens miškas. Raudonos, ryškios gražuolės-spiečius matosi iš tolo. Jie pritraukia visų gyvų dalykų dėmesį. Kaip išmintingai elgėsi gamta, suteikdama mums šį grožį. Tačiau šis augalas traukia ne tik patrauklia apranga. Tai delikatesas paukščiams ir, žinoma, naudingas produktasžmonėms. Pavasarį šermukšniai pražysta baltais puriais žiedais. Iš kiekvienos gėlės pririšama po uogą. Vasarą uogos būna smulkios, žalios, todėl jų nepastebime. O arčiau rudens jie parausta arba nusidažo oranžine spalva. ( prie uogų šermukšnis daug atspalvių ) Netgi rudenį nukritus lapams, uogos tvirtai prilimpa prie šakų ir gali nusmigti iki pavasario. Tačiau įpusėjus žiemai iš jų nieko nebeliko. Paukščiai juos valgo. Paukščiai labai mėgsta šermukšnio uogas. Ir kiti miško gyventojai (elnias, šernas, briedis) nedvejodami pasimėgaukite ir tuo. Jie valgo šakas, pumpurus, lapus.

Uogos nesaldžios

Bet džiaugsmas akims

Ir sodo puošmena,

Ir skanėstai draugams.

Žmogus irgi jau seniai žino, kas tai yra. naudingas medis- Šermukšnis.

Vaikinai, ką galima padaryti iš medžio medienos? (vaikų atsakymai).

Teisingai, jie gamina baldus ir žalvarį muzikos instrumentai. (Rodyti nuotraukas)

O iš vaisių? (vaikų atsakymai)

– Žinoma, uogienė, o arbata verdama iš gėlių.

– Daugelis poetų ir menininkų kalnų pelenus laikė labai gražus medis. Pažiūrėkime, kokius paveikslus jie sukūrė, įkvėpti kalnų pelenų grožio. - .(rodomos nuotraukos)

Kūno kultūros minutė.

Prie upės augo kalnų pelenai, (Iš pabrėžtos padėties, pamažu tupi

tiesinant liemenį, rankos į priekį aukštyn.)

Ir tekėjo upė, kalnų pelenai. (Landingais rankų judesiais pasisuka į dešinę, į kairę.)

Vidutinis gylis. (Lenkite į priekį, rankos tiesios.)

Žuvis-bitė-na ten vaikščiojo. (Pritūpimai.)

Ši žuvis yra žuvų karalius (Šokinėja.)

Tai vadinama gudgeon. (Eina vietoje.)

Mes, kaip tikri menininkai, taip pat kursime paveikslą iš plastilino. Tai vadinama plastilinografija. Ir mūsų kalnų pelenų šaka mus įkvėps. Mūsų paveikslas vadinsis "Šermukšnio šepetys".

Nuimkite rudą plastiliną ir susukite dvi plonas dešreles. Tai bus šakos. Padėkime juos kartono centre. Vienas virš kito. Viršuje bus lapai, o apačioje - uogos. Susukame dar kelias mažas dešreles - tai bus pačios kekės šakelės, ant jų kabo uogos. Atkreipkite dėmesį, kad kekės šakos skiriasi nuo vieno taško.

Savarankiškas vaikų darbas.

Kokios formos yra mūsų uogos?

Teisingai, apvalus.

Nugriebiame raudono plastilino gabaliukus ir sukamaisiais judesiais kočiojame nedidelius rutuliukus. Tai mūsų uogos. Klijuodami ant kartono, stipriai nespauskite. Uogos turi būti išgaubtos.

Pirštų gimnastika.

Vienas, du, trys, keturi, penki, pirštai sulenkti ant abiejų rankų, pradedant nuo didelių.
Surinkime lapus. Ritmiškai sugniaužti ir atgniaužti kumščius
Beržo lapai, pirštai vėl sulenkti, pradedant nuo didelių
šermukšnio lapai,
tuopos lapai,
drebulės lapai,
Rinksime ąžuolo lapus, "Stride" ant stalo viduryje ir
Rudeninę puokštę nuvešime mamai. rodomieji pirštai abi rankos.
Tęskime.

Dabar turime padaryti lapus. Kokios spalvos jie gali būti? (atsakymai)

– Žinoma, žalia, geltona, oranžinė.

Nuimkite plastilino gabalėlį ir susukite trumpą putlią dešrelę. Tai mūsų lapas. Klijuojant ant kartono, klijuojame kiečiau, kad išsilygintų. Lapai ne išgaubti, o plokšti. Atkreipkite dėmesį, kad vienas lapelis yra priešais kitą. Ir iki pjovimo pabaigos jie sumažėja. Centriniame gale yra vienas lapas.

Atspindys.

O dabar surengkime savo darbų parodą.

Marija Mitina

Tikslas: estetinio požiūrio į supančio pasaulio objektus ir reiškinius formavimas.

Užduotys:

1) edukacinis.

Mokyti vaikus susidėti krūvą kalnų pelenai naudojant paruoštus plastilino kamuoliukus.

Įskiepyti vaikams meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių susidėlioti visą paveikslą.

Tobulinkite įgūdžius modeliavimas.

2) besivystantis.

Ugdyti vaikų kalbą;

Lavinti dėmesį, vaizduotę;

Vystymas smulkiosios motorikos įgūdžius vaikams;

Ugdyti vaikų estetinį jausmą;

Ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus;

3) edukacinis.

Ugdykite reagavimą, gerumą, rūpestį paukščiais.

Įranga: molbertas, žaislas (paukštis, popieriaus lapas su medžio atvaizdu, šablonai šermukšnio šakelių pagal vaikų skaičių, raudonas plastilinas, lentos skirtos modeliavimas, šermukšnio šakelės, fonograma „Paukščių garsai miške“.

Metodai ir technikos:

1. Žodinis (Rudens reiškinių, uogų aprašymas kalnų pelenai) .

2. Vizualinis (Šakos kalnų pelenai) .

Pamokos eiga:

Vaikinai, pažiūrėkime vienas į kitą.

Koks dabar sezonas? (Ruduo)

Kiek rudens mėnesių (Trys: rugsėjis spalis lapkritis)

Kas vyksta gamtoje rudenį? (Atšala, žmonės šiltai rengiasi, krenta lapai, išskrenda paukščiai, dažnai lyja, trumpėja dienos.)

(Skamba muzika, čiulba paukščiai)

Vaikai, ką jūs manote, kokius garsus girdite, kaip jie atrodo? (Paukščių balsai.)

Pažiūrėkime. Kokie paukščiai atskrido pas mus?

Fizminutka "Paukščių pulkas skrenda į pietus"

Paukščių pulkas skrenda į pietus

Aplinkui mėlynas dangus. (Vaikai plaka rankomis kaip sparnais)

Norėdami skristi greičiau

Turite suplakti sparnais. (Vaikai intensyviau mojuoja rankomis)

Giedrame danguje šviečia saulė,

Astronautas skrenda raketa. (Gurkšnoti – ištiestos rankos)

O žemiau miško, laukai -

Žemė plinta. (Žemai pasilenkite į priekį, rankos ištiestos į šoną)

Paukščiai pradėjo leistis žemyn

Visi susėda lauke.

Jų laukia ilgas kelias

Paukščiai turi pailsėti. (Vaikai sėdi giliai pritūpę ir sėdi kelias sekundes)

Ir vėl laikas eiti

Mums reikia daug skristi. (Vaikai atsistoja ir mojuoja "sparnai")

Čia yra pietūs. Sveika! Sveika!

Mums laikas nusileisti.

Vaikinai, žiūrėk! Turime paukštį! kaip tai vadinasi? (zylė) Ji mums atnešė neįprastą puokštę (mokytojas rodo į puokštę šermukšnio šakos) . Iš ko jis pagamintas? (Nuo raudonojo šermukšnio šakos.)

Teisingai. Prieikime arčiau ir pasižiūrėkime šermukšnio šakelės(vaikai ateina prie stalo su mokytoja). Kaip uogų spalva(raudona)

Kokios formos jie (Apvalus.)

Atidžiai pažiūrėkite, kaip išdėstytos uogos? Kai uogos yra arti viena kitos, jos vadinamos klasteriais.

Vaikinai, aš visiškai pamiršau jums pasakyti! Šiandien man pranešė, kad miške stiprus vėjas nuskynė nuo medžių visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, mūsų grupėje yra medis iš šio miško. Štai jis.

Tai raudona Šermukšnis. Vaikinai, zylė klausia, kodėl taip liūdna? Kodėl manote? Ko jam trūksta? (Neužtenka uogų kalnų pelenai.)

Zylė mus atnešė krepšyje šakelės bet jie neturi uogų. Vaikinai, puoškimės šakelės uogų ir taip padėsime žiemojantiems paukščiams pabėgti nuo bado. Ar galime padėti paukščiams? (Taip)

(Vaikai sėdi prie stalų)

Pirštų žaidimas.

Gegutė ėjo pro turgų

Ji turėjo krepšelį

Ir krepšelis ant grindų, o

Išskrido 10 musių.

Vaikinai, pažiūrėkime, ką turime ant stalų. (plastilinas, popieriaus šakelės)

Kaip mes galime gaminti uogas šermukšnis nuo to ką mes turime?

(uogas gaminsime iš plastilino.)

Kokios spalvos molį naudosite? (raudona)

Iš didelio plastilino gabalėlio atplėšiame mažus gabalėlius ir sukamaisiais delnų judesiais formuojame mažus rutuliukus. (rodoma). Tai bus uogos. kalnų pelenai. (Vaikai patys pasidaro kamuoliukus iš raudono plastilino.)

O dabar, vaikinai, papuoškime savo eglutę šermukšnio šakelės(vaikai klijuoja raštus ant medžio).

Štai kokie mes geri bičiuliai, išgelbėjome paukščius nuo alkanos žiemos.

Zylės dėkoja už pagalbą ir vaišina obuoliais.

Susijusios publikacijos:

Piešimas – džiaugsmingas, įkvėptas darbas, prie kurio nereikėtų vaiko versti. Galite piešti teptuku, pirštais. Toks originalus.

GCD santrauka apie piešimą kištuku jaunesnėje grupėje „Palvelų pelenų šakelė buliams“ Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka ugdymo srityje „Meninis ir estetinis vystymasis“ Piešimas jaunesniame amžiuje.

Modeliavimo pamokos antros jaunesniosios grupės vaikams „Šermukšnio šakelė“ santrauka Tema: „Šermukšnio šakelė“ Amžius: 2 jaun. grupė Tikslas: šermukšnio šakelės modeliavimas Užduotys: Stiprinti gebėjimą atskirti plastilino gabalėlį nuo visumos.

Santrauka apie vaizdinę veiklą „Pildo pelenų šakelė“ pirmoje jaunesnioji grupė(skulptūra) Tikslas: supažindinti vaikus su viena iš modeliavimo technikų.

Užduotys: Ugdyti vaikų susidomėjimą modeliavimu, išmokyti vaikus nulipdyti kalnų pelenų krūvą; formuoti idėjas apie sezoniniai pokyčiai gamtoje;.

Antrosios ankstyvojo amžiaus grupės meninės kūrybos užsiėmimų santrauka. Piešinys „Šermukšnio šakelė“ Antrosios ankstyvojo amžiaus grupės meninės kūrybos užsiėmimų santrauka. Piešimas. „Šakelė kalnų pelenų“ Programos turinys: 1. Tęsti.