Užsiėmimai plastilinu vidurinėje grupėje „šermukšnio šakelė“. Taikymo, modeliavimo pamokos metmenys (jaunesnė grupė) tema: Modeliavimo pamoka „Šermukšnio šakelė“

Avdeeva Svetlana
„Šermukšnio šakelė“. Skulptūravimo pamokos santrauka

Modeliavimo pamokos parengiamojoje grupėje konspektas.

Tema:„Šermukšnio šakelė“.

Tikslas: toliau plėtoti modeliavimą „bareljefo“ technika, perkėlimą būdingi ženklai forma, spalva pagal pavyzdį, lipdyti visu teptuku, abiem rankomis ir dirbti visais pirštais.

Įranga: Natūrali (rudeninė) šermukšnio šakelė su uogomis ir lapais. Žaliojo, geltono, raudono, rudo plastilino gabaliukai, mėlynos gėlės... Lentų ir rietuvių lipdymas. Dekoratyvinis kartoninis pagrindas su rėmeliu.

Pamokos eiga:

1. Žaidimo motyvacijos kūrimas.

Auklėtoja: Auklėtoja primena, kad atėjo nuostabus rudens metas, visi medžiai puošniais apdarais, Auksinis ruduo pačiame įkarštyje“, viskas mėgaujasi gamta! (rodo graži lėlytė"Ruduo").

Štai mūsų gražioji mergelė. Ruduo yra sesuo! O kokius karoliukus ji turi! Skaisčiai, ryškiai! Karoliukai gaminami iš raudonų uogų. Atspėk kuris? Štai jums mįslė:

1. Uoga raudona,

Taip, ne taip skanu

Ir atėjo šaltis

Aš atnešiau cukraus.

2. Uogos nėra saldumas,

Tai – džiaugsmas akims.

Ir sodų puošyba,

Ir vaišinasi juodvarniais.

(vaikų atsakymai)

2. Pamokos aktualizavimas.

Pedagogas: Teisingai, tai šermukšnis! Nuostabi uoga. Rudenį sunoksta ant šakelės, kartūs sunoksta žiemą, gelbsti visus šaltu oru! Šakelė kaip šepetėlis, raudonų uogų kekės gale.

Su raudonu šepetėliu

Šermukšnis buvo apšviestas.

Lapai krito.

Aš gimiau.

Padarykime tokią šakelę!

3. Darbo metodų demonstravimas.

Pirma, ant pagrindo, kartono, uždėkite mėlyno plastilino sluoksnį su banguotomis linijomis iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę. Pažiūrėkite, kokia tikra šermukšnio šakelė. Ruda spalva, pirmiausia - šaka yra storesnė, o tada iš jos tęsiasi mažos šakos. Žvynelių gaminimas skirtingi ilgiai ir storas. Darome šakelę uogoms, lapams. Uogas gaminame „čiupdami, išlygindami“. Maišydami žalius, raudonus ir geltonus plastilino gabalėlius darome „rutulį“ ir „ištraukiame“. Lapai gaunami. Atidžiai žiūrime į visą kompoziciją, pastatydami amatą į centrą.

4. Praktinė dalis.

Pedagogas: Užduotį atliekame pagal minėtą pavyzdį. Pasinerkime į nuostabus pasaulis„auksinio rudens“ spalvos.

Vaikai lipdo amatą, suteikdami jam išraiškingą įvaizdį.

5. Pamokos rezultatas.

Darbų parodos dekoravimas. Atliktų darbų palyginimas, kompozicija. Jei pageidaujama, vaikai papildo įvairias smulkmenas, kalbasi apie darbus, dalijasi įspūdžiais, ugdo kolektyviškumo jausmą

Šermukšnis, šermukšnis,

ką tu mylėjai?

mylėjau visus

Nudžiugino visus.

Prinokusi uoga

Ji gydė visus.

Išsirink uogą ir tu

Nebijok!

(rusų liaudies daina)

Susijusios publikacijos:

Vidurinėje grupėje integruota pamoka „Pildo uosio šakelė buliams“ Vidurinėje grupėje integruota pamoka tema: „Pildo pelenų šakelė buliams“. Švietimo sričių integracija: " Meninė kūryba»,.

Integruotos pamokos santrauka. Aplikacija su piešimo elementais "Pussy Willow" Tikslas: suformuoti idėją, kad pumpuras yra lapo namas. Pristatykite būdingi bruožai gluosnis. Išmokyti atskirti.

OD santrauka apie modeliavimą pirmoje jaunių grupėje „Šermukšnio uogos bulių uogoms“ OD santrauka pirmoje jaunesniųjų grupėje tema "Šermukšnio uogos bulių uogoms". Užduotys: išmokyti vaikus sukamuoju būdu sukti plastiliną tarp pirštų.

Pamokos santrauka antros jaunesniosios grupės vaikams. Modeliavimas "Pussy Willow" Ugdymo sričių integravimas: „Pažinimas“ (holistinio pasaulio vaizdo formavimas, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, modeliavimas,.

Tikslai:. Supažindinti vaikus su geometrinėmis figūromis ir geometrinių formų transformavimo būdais. Ugdykite vaiko gebėjimą veikti.

Darželio vyresniajai grupei modeliavimo pamokėlės „Šermukšnio teptukas“ santraukaŠermukšnio teptukas Modeliavimo pamokų apibendrinimas Tikslai: 1. Išmokyti vaikus minkyti ir tepti plastilinu ant kartono, kad susidarytų reikiamas fonas kompozicijai.

Modeliavimo pamokos vidurinėje grupėje „Šermukšnio šakelė“ santrauka GCD Kognityvinė raida»Sričių integracija: 1) Socialinė ir komunikacinė raida 2) Kalbos raida 3) Meninis ir estetinis.

Šermukšnio šepetys

Skulptūravimo pamokos santrauka

Tikslai:

1. Išmokykite vaikus minkyti ir tepti plastilinu ant kartono, kad susidarytų reikiamas fonas kompozicijai

2. Išmokite kočioti plastiliną, kad sukurtumėte šermukšnio uogas, šakeles ar lapus

3. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas

Medžiaga pamokai:

Šermukšnio šakelė, lipdymo lentos, plastilinas skirtingos spalvos, kartono lapas.

Pamokos eiga

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia graži šakelė yra vazoje. Iš kokio medžio ši šaka? Rowan, žinoma. Šermukšnį nesunkiai atpažįstame iš raštuotų lapų, iš uogų kekių, kurios rudenį parausta. Šermukšnio uogos laikomos rudeninėmis uogomis, nes sunoksta vėlyvą rudenį. Šermukšniai nuo medžio pašalinami tik po pirmųjų šalnų. Šermukšnis kartaus skonio. Bet iš jo gaunama labai skani uogienė. Ant tų šermukšnių, kurie auga miške, uogos išlieka iki žiemos. Paukščiai ir voverės mėgsta vaišintis kalnų pelenais.

Šiandien siūlau iš plastilino uogų šepetėliu nulipdyti šermukšnio šakelę. Bet lipdysime ne skulptūrą, o bareljefą – plastilino „paveikslėlį“.

Tam mums reikia kieto kartono lakštų. Pirmiausia ant jų padarykime plastilino foną. Norėdami tai padaryti, turite jį gerai pašildyti delnuose, išminkyti, o tada švelniai ištepti lėkštę. Pagalvokime apie tinkamiausią fono spalvą. Būtina, kad ant jo būtų aiškiai matoma šermukšnio šakelė. Tai reiškia, kad fono spalva turi kontrastuoti su raudona uogų spalva, rudasšakelės, žali lapai. kas tai gali buti? Geltona, mėlyna, mėlyna, juoda. Stenkitės lygiu sluoksniu iškloti molį ant kartono.

Ar visiems pavyko? O dabar pereiname prie šakelės vaizdo. Padarome šaką plono žiogelio pavidalu, švelniai užtepame ant fono, lengvai paspausdami, kad šaka nesuplotų, o liktų plona ir išgaubta.

Tą patį darome ir su žalias lapasšermukšnis. Dar kartą pažiūrėkite į lapo formą.

Dabar svarbiausia dalis – šermukšnio uogų šepetėlis. Uogas nedidelių rutuliukų pavidalu pritvirtiname prie fono, lengvai prispaudžiame.

Pažiūrėkite, kokių išraiškingų nuotraukų gavome! Pabandykime įsivaizduoti, apie ką galvoja šermukšnis, kai sunoksta uogos. Nesvarbu, ar ji laiminga, ar ne. Ką jaučia medis, kai jo kamienu ir šakomis lipa išdykęs berniukas, norėdamas priskinti daug uogų? Jis tai daro ne kažkieno naudai, o savo pramogai, o kai žaidžia pakankamai, mėto nulaužtas šakas. Tikriausiai šermukšniui liūdna ir skaudu, kai žmonės tai daro.

Kad prisimintumėte, kad bet koks medis, bet koks augalas taip pat yra gyvas padaras, kuriam skauda, ​​labai, mes paliksime savo šakas parodoje grupėje.

Tatjana Lichmanova
Modeliavimo pamokos vidurinėje grupėje „Šermukšnio šakelė“ santrauka

GCD "Kognityvinis vystymasis"

Teritorijų integravimas:

1) Socialinė ir komunikacinė raida

2) Kalbos raida

3) Meninė ir estetinė raida

Tikslas: estetinio požiūrio į supančio pasaulio objektus ir reiškinius formavimas.

Užduotys:

1) edukacinis.

Išmokykite vaikus pasidaryti krūvą iš kalnų pelenų, naudodami paruoštus plastilino kamuoliukus.

Ugdyti vaikus meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių sudaryti vientisą paveikslą.

Tobulinkite modeliavimo įgūdžius.

2) besivystantis.

Ugdyti vaikų kalbą;

Lavinti dėmesį, vaizduotę;

Vaikų smulkiosios motorikos ugdymas;

Ugdyti estetinius vaikų jausmus;

Ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus;

3) edukacinis.

Ugdyti reagavimą, gerumą, rūpestingumą paukščiams.

Įranga: molbertas, žaislas (paukštis, vatmano popieriaus lapas su medžio atvaizdu, šermukšnio šakų raštai pagal vaikų skaičių, raudonas plastilinas, modeliavimo lentos, šermukšnio šakos, iliustracija su žiemojančių paukščių atvaizdu, garso takelis „Paukščių garsai miškas".

Metodai ir metodai:

1. Žodinis (Žiemos, šermukšnių uogų, žiemojančių paukščių reiškinių aprašymas).

2. Vizualinis (Šermukšnio šakos, iliustracija su žiemojančių paukščių atvaizdu).

3. Žaisti ("žiema-žiema").

Pamokos eiga

Pedagogas:

Vaikai man sako, koks metų laikas?

Vaikai:

Pedagogas:

Kokie pokyčiai gamtoje vyksta žiemą?

Vaikai:

Šalta, šąla, žemė apsnigta, paukščiai išskrido į šiltus kraštus.

Pedagogas:

Teisingai, gerai padaryta. (Muzika skamba, paukščiai gieda)

Vaikai, ką jūs manote, kokius garsus girdite, kaip jie skamba?

Pedagogas:

Pažiūrėkime. Pas mus atvyko svečias. Kas čia?

Vaikai:

Pedagogas:

Teisingai, paukštis, ir jis vadinamas bukas. Atnešė mums neįprastą puokštę (mokytoja rodo į šermukšnio šakų puokštę). Iš ko jis padarytas?

Vaikai:

Iš raudonojo šermukšnio šakų.

Pedagogas:

Teisingai. Prieiname arčiau ir apžiūrime šermukšnio šakeles (su mokytoju prie stalo ateina vaikai). Kokia uogos spalva?

Vaikai:

Raudona.

Pedagogas:

kokios jos formos?

Vaikai:

Apvalus.

Pedagogas:

Atidžiai pažiūrėkite, kaip išdėstytos uogos? Kai uogos yra arti viena kitos, jos vadinamos kekėmis. Primink, koks dabar metų laikas?

Vaikai:

Pedagogas:

Žiemą, kai lauke šalta ir alkana, į kalnų pelenus skrenda įvairūs paukščiai. Pažiūrėkime, kurie iš jų kartu su bulkiu?

Vaikai(žiūrint į iliustraciją):

Buliusas, zylė, žvirblis, vaškasparnis, genys.

Pedagogas:

Vaikinai, mūsų grupėje yra medis. Pažiūrėk, paukšteli, kokį medį turime. Štai jis.

(Mokytojas prieina prie flanegrafo su medžiu).

Tai raudonas šermukšnis. Vaikinai, bukas klausia, kodėl taip liūdna? Kodėl manote? Ko jam trūksta?

Vaikai:

Šermukšniams trūksta uogų.

Pedagogas:

Vaikai, bulkiukas prašo papuošti eglutę uogomis ir taip išgelbėsime žiemojančius paukščius nuo bado. Padėkime paukščiams?

Vaikai:

Pedagogas:

Bet pirmiausia apšilkime (fizinis lavinimas „Žvirblis“).

Žvirblis jauniklis-čirpimas

(šokinėja ant dviejų kojų, judina rankas aukštyn ir žemyn)

Šokite ant tako nuo šakos

Trupiniai pakankamai nugraužti (pasilenkia į priekį ir žemyn, rankos atgal)

Išsitempęs! O, pavargęs! (ištieskite rankas aukštyn).

Pedagogas:

Dabar pažiūrėkite, ką lipdysime (atveda vaikus ir rodo paruoštas šablonas raudonasis šermukšnis). Sėskite į savo vietas ir būkite dėmesingi. (Mokytoja rodo šermukšnio uogų lipdymą. Vaikai susėda prie stalų, nuima smulkius plastilino gabalėlius, iškočioja šermukšnio uogas)

Pedagogas:

Pedagogas:

Visi tai padarė. Šauniai padirbėta. Šermukšnio uogos ant šakų visiems pasirodė ryškios ir gražios, žaisime su jumis (mokytoja kviečia vaikučius žaisti lauko žaidimą „Sušalti“).

Pedagogas:

Dabar, vaikinai, papuoškime savo eglutę šermukšnio šakomis (vaikai ant medžio lipdo raštus).

Žiūrėk, bulkiu, koks jis protingas ir linksmas tapo. ar tau patinka vaikinai?

Vaikai:

Pedagogas:

Žiūrėk, paukščiai atskrido į mūsų kalnų pelenus, kad galėtų graužti mūsų uogas.

Štai kalnų pelenai prie tako,

Dega raudoni šepečiai.

Ir mergaitės ir berniukai

Jie skuba juos išpešti.

Mes jų neimsime daug,

Nepamiršime ir paukščių!

Žiemą atvyks svečiai

Jų laukia dovana nuo vaikinų!

(Paukščiai sako ačiū ir vaišina jus saldainiais)

Paskelbimo data: 15.12.10

Eglė: darbo su plastilinu įgūdžių ugdymas; domėjimosi kūryba formavimas.

Motyvacija: žaidimas

Užduotys:

  • Tęsti pažintį su plastilino savybėmis: lipdomas, plėšomas, dalinamas į dalis, glamžomas, voluojamas. (Kognityvinis vystymasis: eksperimentavimas su medžiagomis ir medžiagomis)
  • Tobulinti lipdymo techniką (minkymas, smulkių dalių nugnybimas nuo viso plastilino gabalėlio, plastilino gabalėlio kočiojimas tarp dviejų delnų kamuoliuko pavidalu, lyginimas).
  • Žodyno darbas: suaktyvinkite būdvardžius (raudoną, apvalų, gražų) vaikų kalboje (Kalbos raida, socialinis ir komunikacinis vystymasis)
  • Ugdykite vaikus teigiamų emocijų iš kūrybiškumo, malonaus ir rūpestingo požiūrio į paukščius rezultatų. (Kognityvinė raida)
  • Didinti susidomėjimą muzikos kūriniais (N. Naydenovos dainos „Paukštis“ atlikimas), iliustracinės medžiagos svarstymas (paveikslėlių, vaizduojančių šermukšnio uogas, pasirinkimas). (meninis ir estetinis vystymasis)

Medžiaga: raudonas plastilinas, servetėlės, modeliavimo lentos, anksčiau plastilinu dekoruota lėkštė (su aplikuotu fonu, šermukšnio lapų ir šakų atvaizdu), žaislas - paukštelis.

Preliminarus darbas:nagrinėjant iliustracijas ir atvirukų rinkinius, vaizduojančius šermukšnio uogas pešiančius paukščius, nagrinėjant sausas šermukšnio uogų šakas su uogomis, padėklą su paukščių atvaizdu, pokalbius tema „Paukščiai“, N. Naydenovos dainelės „Paukštis“ mokymasis.

Vaikų užsiėmimai:žaisti, eksperimentuoti su medžiagomis ir medžiagomis, kūrybingas , bendravimas.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu. Sveikinu vaikus. Atkreipiu jūsų dėmesį į paukštį, kuris atskrido į grupę. Parodau žaislinį paukštį. Vaikai žiūri į paukštį ir nori jį paliesti. Kiekvienam suteikiama tokia galimybė, aš einu pro kiekvieną vaiką ir leidžiu paliesti paukštį.

Pranešu vaikams, kad paukštis prašo lesalo. Kviečiu vaikus prisiminti, ką paukšteliai lesa, ką mėgsta lesti? Patikslinu, kad vėlyvą rudenį ir žiemą paukščiai peša uogas ant šakų. Kokios uogos auga ant šakų? Koks medis auga mūsų svetainėje? Ar jie matė ant jo uogas? Siūlau padainuoti paukščiui pažįstamą giesmę N. Naydenovos „Paukštis“.

Vaikai atlieka dainelę, imituodami grūdus pešiančio paukščio judesius. Elkitės pagal tekstą.

Po žaidimo vaikus kviečiu nulipdyti paukšteliui šermukšnio uogų. Ko mums reikia?

Skatinkite vaikus atsakyti (plastilinas, modeliavimo lenta, servetėlė)

Parodau veiksmo metodą (skulptūros techniką): „Uogas lipdysime. Kiekvienas iš jūsų akina keletą uogų. Pusę uogų atiduosime paukšteliui, o likusios papuoš lėkštę. Štai mūsų lėkštė, joje nėra šakelės, lapų, bet uogų nėra. Ir taip noriu, kad lėkštė būtų graži! „Ar nori lipdyti? Dabar einame prie stalų ir lipsime uogas.

Savarankiškas darbas vaikai, vadovaujami mokytojo. Vaikai ridena raudono plastilino kamuoliukus. Esant poreikiui pagalbą teikiu individualiai.

Uogas apsvarstome, dalį dedame į paukšteliui skirtą lėkštę, likusiomis papuošiame lėkštę.

GCD yra apibendrintas. Vaikams sakau, kad šiandien jie labai stengėsi, buvo puikūs, padėjo paukščiui, papuošė lėkštę. Išėjo toks gražus, dabar pastatysime į savo kūrybos kampelį ir grožėsimės! Paukštis padėkoja vaikams ir išskrenda.

Paaiškinimas:

Šioje pamokoje kuriamos dvi motyvacijos: lesinti paukštį ir papuošti lėkštę, taigi pamokos rezultatas – du darbai iš karto. Reikalas tas, kad vaikai apakina daug „uogų“, kiekvienas vaikas prisisegs po vieną savo uogą lėkštei papuošti, nes grupėje daug vaikų. Likusios uogos paukščiui „pravers“, nes negalime nepasinaudoti vaikų darbo rezultatais. Vaikai bus patenkinti, tėvai žavėsis savo vaikų sėkme. Jei mokytojas užsibrėžia tikslą sekti kiekvieno vaiko rezultatus atskirai, tai „uogas“ galima dėti ne į lėkštę, o ant lentos su vaiko vardu.

Natalija Lapina

Integruota skulptūros pamoka

« Šermukšnio šepetys» .

(vyresnioji grupė)

Tikslas: plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie šermukšnis... Išmokykite ją pavaizduoti plastilinografija.

Užduotys:

Švietimo: pažintis su medžiu šermukšnis skirtingas laikas metų... Su jo teikiama nauda. Jo struktūra, vaisiai, lapai. Pažintis su žymių dailininkų paveikslais, kurie vaizdavo šermukšnis... Pakartokite plastilino padalijimo į dalis būdus (suspaudimas, plyšimas, atsukimas) ir kamuoliukų ridenimas bei dešrelės.

Švietimo: ugdyti meilę gamtai, menininkų kuriamam grožiui ir gamtai.

Besivystantis: ugdyti vaikų dėmesį, kantrybę kruopštaus darbo metu, smulkiąją rankų motoriką.

Preliminarus darbas: stebėjimas šermukšnis Vieta įjungta darželis... Atkreipkite vaikų dėmesį į lapus ir uogų formą. Į žodyną įtraukite vaikų sąvoką « šermukšnio šepetys» ... Liežuvio sukimo kartojimas apie šermukšnis"Krūvos šermukšniai dega saulėje, ". Sukurkite herbariumą gamtos kampelyje.

Medžiaga (redaguoti): filialas šermukšnis, plastilinas, lenta skirta lipdymas, spalvotas kartonas paveikslo fonui, vaizdinė medžiaga ( šermukšnis – žiemą, pavasaris, vasara, ruduo; baldai, pučiamųjų instrumentų, pristatymas « Šermukšnis dailininkų paveiksluose“.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, dabar užduosiu jums mįslę, ir jūs galite atspėti, apie ką ji.

Pavasarį jis tapo baltas

Vasarą jis tapo žalias

Užsidėti rudenį

Raudonieji koralai.

Teisingai, Šermukšnis. Šermukšnis- tai labai gražu ir nuostabus medis... Pavasarį Šermukšnisžydi baltais puriais žiedais. Iš kiekvienos gėlės pririšama po uogą. Vasarą uogos būna smulkios, žalios, todėl jų nepastebime. O arčiau rudens jie parausta arba nusidažo oranžine spalva (prie uogų kalnų pelenai daug atspalvių) Netgi rudenį nukritus lapams, uogos tvirtai prilimpa prie šakų ir gali kabėti iki pavasario. Tačiau iki žiemos vidurio iš jų nieko nebeliko. Juos lesa paukščiai. Paukščiai labai mėgsta uogas. šermukšnis... Ir kiti miško gyventojai (elniai, šernai, briedžiai) taip pat neprieštarauja jo valgyti. Jie valgo šakas, pumpurus, lapus.

Uogos nesaldžios

Bet džiaugsmas akims

Ir sodų puošyba,

Ir skanėstai draugams.

Vyras taip pat seniai žino, kas tai yra naudingas medisŠermukšnis... Gamina baldus ir pučiamuosius iš medžio. muzikos instrumentai. (Rodomi paveikslėliai) Iš vaisių verdama uogienė, iš gėlių – arbata.

Ir daugelis poetų ir menininkų tikėjo šermukšnis labai gražus medis... Pažiūrėkime, kokius paveikslus jie sukūrė, įkvėpti grožio. šermukšnis.

Pristatymas « Šermukšnis dailininkų paveiksluose“

Fizinis lavinimas.

Augo prie upės Šermukšnis, (Iš pabrėžtos padėties pritūpęs,

tiesinant liemenį, rankos į priekį aukštyn.)

Ir upė tekėjo raibuliavo. (Landingais rankų judesiais pasisuka į dešinę, į kairę.)

Gylis viduryje. (Pasilenk į priekį, rankos tiesios.)

Ten buvo žuvis-bi-na. (Pritūpimai.)

Ši žuvis yra žuvų karalius (Šokinėja.)

Jis vadinamas - minnow. (Eina vietoje.)

Mes, kaip tikri menininkai, taip pat kursime paveikslą iš plastilino. Tai vadinama plastilinografija. Ir mūsų šakelė įkvėps šermukšnis... Mūsų paveikslas vadinsis « Šermukšnio šepetys» .

Nuimkite rudą plastiliną ir susukite dvi plonas dešreles. Tai bus šakelės. Įdėkite juos į mūsų kartono centrą. Vienas virš kito. Viršuje bus lapai, o apačioje - uogos. Susukime dar kelias mažas dešreles – tai bus pačios kekės šakelės, ant jų kabo uogos. Atkreipkite dėmesį, kad kekės šakos skiriasi vienu tašku.

Savarankiškas vaikų darbas.

Kokia mūsų uogų forma? Teisingai, apvalus. Nugriebiame raudono plastilino gabaliukus ir sukamaisiais judesiais kočiojame nedidelius rutuliukus. Tai mūsų uogos. Klijuodami prie kartono stipriai nespauskite. Uogos turi būti ryškios.

Savarankiškas vaikų darbas.

Dinaminė pauzė.

Mūsų pirštai šiek tiek pavargę, papurtykime juos ir prisiminkime apie liežuvio virpėjimą šermukšnis... "Krūvos šermukšniai dega saulėje, vaikinų akyse apakino šermukšnis». (Kartojame keletą kartų ir paspaudžiame rankas, suspaudžiame ir atskleidžiame pirštus)... Tęskime.

Dabar turime padaryti lapus. Jie gali būti žali, geltoni, oranžiniai. Nuimkite plastilino gabalėlį ir susukite trumpą putlią dešrelę. Tai mūsų lankstinukas. Priklijuodami prie kartono, priklijuokite stipriau, kad išsilygintų. Lapai ne išgaubti, o plokšti. Atkreipkite dėmesį, kad vienas lapas yra priešais kitą. Ir iki pjovimo pabaigos jie sumažėja. Centriniame gale yra vienas lapas.

Savarankiškas vaikų darbas.

Dabar, vaikinai, pažiūrėkime, ką kalnų pelenai, kurie pasirodė.