Sijos atviro intervalas. Skaitiniai segmentai, intervalai, pusintervalai ir spinduliai vadinami skaitiniais intervalais.
Pamokos planas
Data ________ Pamoka #______
Tema Skaičių tarpai.
Edukacinės užduotys:
1. Supažindinti studentus su nelygybių sprendimo fiksavimu naudojant spragas.
2. Skatinti mokinių mąstymo, kalbėjimo ugdymą, gebėjimą analizuoti, apibendrinti, išryškinti pagrindinį dalyką, supaprastinti.
3. Ugdyti tikslumą, nuoseklumą, savarankiškumą, susidomėjimą dalyku.
Tikslas: Išmokykite studentus, kaip išspręsti nelygybes naudojant spragas.
Vaizdinės priemonės: knyga, nešiojamas kompiuteris.(pristatymas 91479 )
Pamokos tipas: Naujos medžiagos mokymosi pamoka.
Metodai: Žodinis, vizualus, praktiškas.
Užsiėmimų metu:
Linkėjimai nuo mokinių.
2. Namų darbų tikrinimas:
Prie lentos
3. Naujų žinių įsisavinimo etapas:
Tarpai skaičių (koordinačių) tiesėje.
Apsvarstykite koordinačių liniją, šį kartą koordinačių linija rodoma nenurodant vieneto segmento pradžios ir dydžio.
Koordinačių tiesėje buvo pažymėtas taškas a ... Visi taškai, esantys dešinėje, pažymėti šešėliais - tai yra dideli skaičiai a. Toks taškų rinkinys vadinamas. atvira sija ir žymėti - simbolinis įrašas. Jis skamba taip: „Nuo a iki begalybės“. Bet kuriam skaičiui x iš šios aibės nelygybė xa
Suteikti mokiniams galimybę patiems atspėti, kaip stovi tokie atviri spinduliai ir kokia nelygybė galios visiems jai priklausantiems skaičiams.
Patikrinkite: toks atviras spindulys reiškia , ženklas rašo „minus begalybė“ / Bet kuriam skaičiui x iš šios aibės nelygybė xa yra teisinga.
Peržiūrėkite brėžinius ir palyginkite juos su ankstesniais brėžiniais. Kokie yra panašumai. Koks skirtumas? Kodėl taškas atitinkantis tašką a nudažytas juodai?
Taigi paveiksle jie reiškia įprastą Rėjus. Norėdami rašydami pažymėti spindulį, naudokite laužtinius skliaustus [ a;), (;a].
Tokios nelygybės vadinamos nėra griežtas priešingai nei xa, xa formos nelygybės, kurios vadinamos griežtas.
Nustatykite, kurios nuotraukos rodo spindulius, o kurios - atvirus spindulius, ir užsirašykite atitinkamas pastabas. (naudojant skliaustus ir naudojant nelygybės ženklus). Skaidrė
Šiame paveikslėlyje brūkšniavimas žymi taškus (skaičius), esančius tarp taškų a ir b. Toks taškų rinkinys vadinamas intervalas ir žymėti (a;b) Nelygybė turi formą axb
Šis paveikslas rodo tą patį intervalą, tačiau šį kartą prie jo buvo pritvirtinti jo galai, taškai a ir b. Toks rinkinys vadinamas segmentas, kuris žymimas. Nelygybė turi formą axb
Nustatykite, kurios figūros rodo linijų atkarpas, o kurios – intervalus, ir padarykite atitinkamas pastabas (naudodami skliaustus ir naudodami nelygybės ženklus). 11 skaidrė
5. Tvirtinimas:
9-11 skaidrė
4. Dirbti pagal vadovėlį.
№ 990 žodžiu,
№ 991-992 prie lentos "grandinėje",
5. Savarankiškas darbas
6. Pamokos santrauka:
Dabar apibendrinkime savo darbą. Kokių naujų sąvokų šiandien išmokote klasėje? Ką reiškia atviras (užpildytas) apskritimas skaičių tiesėje? Kada rašomi skliaustai (laužtiniai skliaustai), žymintys skaitinį intervalą?
Kas tau šiandien buvo sunku klasėje? Ar kyla klausimų dėl naujos medžiagos?
Pamokos žymėjimas.
7. Namų darbai:
Išmokite taisykles№ 9 94-№995
Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite paskyrą ( sąskaitą) Google ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com
Skaidrių antraštės:
7 klasė Skaičių intervalai Matematikos mokytoja: Bakhvalova G.S. Gimnazija №52
Pamokos tikslai: 1. Supažindinti su skaitinio intervalo samprata; 2. Įskiepyti skaitinių intervalų vaizdavimo skaičių eilutėje įgūdžius ir gebėjimą juos žymėti. 3. vystytis loginis mąstymas: analizuoti, palyginti. Pamokos planas: 1. Žinių aktualizavimas: „Koordinačių ašis“. 2. Nauja tema: "Skaičių intervalai". 3.Švietimo savarankiškas darbas... 4. Pamokos santrauka.
Atlikite užduotį: 1. Pažymėkite skaitinės tiesės taškus koordinatėmis: A (-2); AT 5); O (0); C (5); D (-3).
Atsakymas: 1. A (-2); AT 5); O (0); C (3); D (- 3). 0 A B C 1 0 D
Atlikite užduotį: 2. Palyginkite skaičius: -2 ir 5; 5 ir 0; -2 ir -3; 5 ir 3; 0 ir –2.
Atsakymas: -2 0; -2> -3; 5> 3; 0> –2. Išbandyk save
Užduotį atlik žodžiu: 3. Kuris iš skaičių eilutėje pateiktų skaičių yra kairėje: -2 ar 5; 5 arba 0; -2 arba -3; 5 arba 3; 0 arba –2. IŠVADA: iš dviejų skaičių eilutėje mažesnis skaičius yra kairėje, o didesnis - dešinėje.
Koordinačių tiesės taškus pažymėkime koordinatėmis - 3 ir 2. Jei tarp jų yra taškas, tai jis atitinka skaičių, kuris yra didesnis nei –3 ir mažesnis už 2. Tiesa ir atvirkščiai: jei skaičius x tenkina sąlygą – 3 9 skaidrė
Visų skaičių rinkinys, atitinkantis 3 sąlygą, 10 skaidrė
Skaičius х, tenkinantis sąlygą -3 ≤х≤ 2, vaizduojamas tašku, kuris yra tarp taškų, kurių koordinatės –3 ir 2, arba sutampa su vienu iš jų. Tokių skaičių aibė žymi [-3; 2]. - 3 2 Rašyti į sąsiuvinį Rašyti į sąsiuvinį Rašyti į sąsiuvinį
Skaičius x, tenkinantis sąlygą x≤ 2, yra pavaizduotas tašku, kuris yra kairėje taško, kurio koordinatė 2, arba sutampa su juo. Tokių skaičių aibė žymima (-∞; 2]. 2 Rašyti į sąsiuvinį Rašyti į sąsiuvinį Rašyti sąsiuvinyje
Skaičius x, tenkinantis sąlygą x> -3, pavaizduotas tašku, kuris yra į dešinę nuo taško, kurio koordinatė -3. Tokių skaičių aibė o žymi (-3; + ∞). - 3 Rašyti į sąsiuvinį Rašyti į sąsiuvinį Rašyti į sąsiuvinį
3 5 3 5 3 5 3 5 5 -7 3
Savarankiškas darbas. Ir man, ir man. Pasirink Mane! Ar tu man padėsi?
1 VARIANTAS 1: pieškite ant koordinačių linijos skaitinės spragos: a). ; b). (-2; + ∞); v). [3; 5); d) (- ∞; 5]. 2. Užrašykite paveikslėlyje pavaizduotą skaitinį intervalą: 3. Kuris iš skaičių -1,6; -1,5; -1; 0; 3; 5,1; 6,5 priklauso intervalui: a). [-1,5, 6,5]; b) (3; + ∞); v). (- ∞; 1]. 3 7 -5 6 -7 c). a). b). 4. Nurodykite didžiausią sveikąjį skaičių, priklausantį intervalui: a). [-12; -9]; b). (-1; 17). DĖKOJU!
2 VARIANTAS 1. Koordinačių tiesėje nubrėžkite skaitinius intervalus: a). [- 3; 0); b). [- 3; + ∞); v). (- trisdešimt); d) (- ∞; 0). 2. Užrašykite paveikslėlyje pavaizduotą skaitinį intervalą: 3. Kuris iš skaičių - 2, 2; - 2, 1; - vienas; 0; 0,5; vienas; 8, 9 priklauso intervalui: a). (- 2, 2; 8, 9]; b). (- ∞; 0]; c). (1; + ∞). -5 6 3 7 c). a). b). 4. Nurodykite didžiausią sveikąjį skaičių, priklausantį intervalui: a). [-12; -9); b). [-1; 17]. 2 Padėk man!
3 VARIANTAS 1. Koordinačių tiesėje nubrėžkite skaitinius intervalus: a). (-0,44; 5); b). (10; + ∞); v). [0; trylika); d) (- ∞; -0,44]. 2. Užrašykite paveikslėlyje pavaizduotą skaitinį intervalą: 3. Įvardykite visus intervalui priklausančius sveikuosius skaičius: a). [- 3; vienas]; b) (- 3; 1); 3 val.; vienas); G). (- 3; 1];. 7 20 -8 6 -7 c). a). b). 4. Nurodykite mažiausią sveikąjį skaičių, priklausantį intervalui: a). [-12; -9]; b). (-1; 17] Ačiū, labai džiaugiuosi!
4 VARIANTAS 1. Koordinačių tiesėje nubrėžkite skaitinius intervalus: a). [ -4 ; -0,29]; b). (- ∞; + ∞); v). [1,7; 5,9); d) (0,01; + ∞). 2. Užrašykite paveikslėlyje pavaizduotą skaitinį intervalą: 3. Įvardykite visus intervalui priklausančius sveikuosius skaičius: a). [- 4 ; 3]; b) (- 4; 3); 4 val.; 3); G). (- 4; 3];. -4 -1 -5 25 c). a). b). 4. Nurodykite mažiausią sveikąjį skaičių, priklausantį intervalui: a). [-12; -9); b). (-1; 17]. -8 Puiku!
Skambinimas į bandomąją programą Jei turite laisvų minučių, skambinkite į bandomąją programą paspausdami žodį "SKAMBINTI" Namų darbai Galite išspręsti kitą VARIANTĮ
1 namų darbai). Toje pačioje koordinačių tiesėje nubrėžkite du skaitinius intervalus, kad jie turėtų bendrus taškus (2 pavyzdžiai). 2). Toje pačioje koordinačių tiesėje nubrėžkite du skaitinius intervalus, kurių jie neturi bendrų taškų(2 pavyzdžiai). Darbo užbaigimas
AČIŪ UŽ DARBĄ!!!
Tarp skaičių rinkinių, tai yra rinkiniai, kurių objektai yra skaičiai, išskiria vadinamuosius skaitinės spragos... Jų vertė slypi tame, kad labai lengva įsivaizduoti aibę, atitinkančią nurodytą skaitinį diapazoną, ir atvirkščiai. Todėl jais patogu užrašyti nelygybės sprendinių aibę.
Šiame straipsnyje mes išskaidysime visas skaičių spragas. Čia pateiksime jų pavadinimus, pristatysime pavadinimus, pavaizduosime skaičių intervalus koordinačių tiesėje, taip pat parodysime, kurios paprastos nelygybės jas atitinka. Pabaigoje aiškiai pateiksime visą informaciją skaitinių intervalų lentelės pavidalu.
Puslapio naršymas.
Skaičių spragų tipai
Kiekvienas skaitinis intervalas turi keturis neatsiejamai susijusius dalykus:
- skaitinio intervalo pavadinimas,
- atitinkama nelygybė arba dviguba nelygybė,
- paskirtis,
- o jo geometrinis vaizdas koordinačių linijos atvaizdo pavidalu.
Bet kurį skaitinį intervalą galima nurodyti bet kuriuo iš trijų paskutinių sąrašo būdų: arba nelygybe, arba žymėjimu, arba jo atvaizdu koordinačių linijoje. Be to, anot tokiu būdu užduotys, pavyzdžiui, pagal nelygybę, kitos lengvai atkuriamos (mūsų atveju žymėjimas ir geometrinis vaizdas).
Pereikime prie specifikos. Apibūdinkime visus skaitinius intervalus iš aukščiau išvardytų keturių pusių.
Pradėkime nuo skaitinio diapazono, vadinamo, aprašymo atidaryti skaičių spindulį... Atkreipkite dėmesį, kad dažnai būdvardis „atviras“ praleidžiamas, paliekant pavadinimą atvira sija.
Šis skaitinis intervalas atitinka paprasčiausias nelygybes su vienetu formos kintamasis x a, kur a yra tikrasis skaičius. Tai yra, pagal parašytų nelygybių reikšmę atvirąjį skaičių spindulį sudaro visi, kurie yra mažesni už skaičių a (nelygybės x atveju a).
Skaičių aibė, tenkinanti nelygybę x a kaip (a, + ∞).
Belieka parodyti geometrinį atviros sijos vaizdą, iš kurio paaiškės, kad toks pavadinimas nagrinėjamam skaitiniam intervalui suteiktas neatsitiktinai. Kreipkimės į. Yra žinoma, kad tarp jo taškų ir realių skaičių yra vienas su vienu atitikimas, kuris leidžia koordinačių tiesę vadinti skaičių tiese. O kai kalbame apie lyginant skaičius pastebėjome, kad didesnis skaičius yra koordinačių linijos dešinėje nuo mažesnio, o mažesnis yra kairėje nuo didesnio. Remiantis šiais samprotavimais, nelygybė x a – taškai, esantys į dešinę nuo taško a. Pats skaičius a šių nelygybių netenkina, siekiant tai pabrėžti brėžinyje jis pavaizduotas tašku su tuščiu centru. Virš taškų, atitinkančių nelygybę tenkinančius skaičius, nubrėžiamas įstrižas atspalvis:
Iš pateiktų brėžinių matyti, kad šie skaitiniai intervalai atitinka skaitmeninės tiesės dalis, kurios yra spinduliai pradedant nuo taško a, bet neįtraukiant paties taško a. Kitaip tariant, jie yra spinduliai be pradžios. Iš čia ir kilo pavadinimas – atviras skaičių spindulys.
Štai keletas konkrečių atvirų skaičių spindulių pavyzdžių. Taigi griežta nelygybė x> −3 apibrėžia atvirą skaičių spindulį. Jis taip pat pateikiamas užrašu (−3, ∞). O koordinačių tiesėje šis skaitinis intervalas yra taškų, esančių į dešinę nuo taško, kurio koordinatė −3, rinkinys, neįskaitant paties taško. Kitas pavyzdys: nelygybė x<2,3
, как и запись (−∞, 2,3)
, задает открытый числовой луч, который следующим образом изображается на координатной прямой
Mes pereiname prie šios formos skaitinių intervalų - skaičių spinduliai... Geometriškai jų skirtumas nuo atvirųjų spindulių yra tas, kad spindulio pradžia neatmetama. Kitaip tariant, tokio pobūdžio skaitinių intervalų geometrinis vaizdas yra pilnavertis spindulys.
Kalbant apie skaičių spindulių nurodymą naudojant nelygybes, į juos atsakoma negriežtomis nelygybėmis x≤a arba x≥a. Jiems priimtini žymėjimai (−∞, a] ir. O skaitinės atkarpos geometrinis vaizdas yra atkarpa kartu su jos galais:
Pavyzdžiui, skaitmeninė atkarpa, kuri pateikiama dviguba nelygybe, gali būti pažymėta taip, kad koordinačių tiesėje ji atitinka atkarpą, kurios galai yra taškuose, kurių koordinačių šaknis iš dviejų ir šaknis iš trijų.
Belieka pasakyti apie skaitinius intervalus, vadinamus pusės intervalais... Jie, taip sakant, yra tarpinė versija tarp intervalo ir atkarpos, nes juose yra vienas iš ribinių taškų. Pusės intervalai pateikiami dvigubomis nelygybėmis a
Skaičių tarpų lentelė
Taigi, ankstesnėje pastraipoje apibrėžėme ir apibūdinome šiuos skaitinius intervalus:
- atviras skaičių spindulys;
- skaitmeninis spindulys;
- intervalas;
- pusės intervalas.
Patogumo dėlei visus duomenis apie skaitinius intervalus apibendrinsime lentelėje. Įveskime į jį skaitinio intervalo pavadinimą, atitinkamą nelygybę, žymėjimą ir vaizdą koordinačių eilutėje. Gauname štai ką skaičių tarpų lentelė:
![](https://i0.wp.com/cleverstudents.ru/inequations/images/numerical_intervals/table_of_numerical_intervals.png)
Bibliografija.
- Algebra: studijuoti. už 8 cl. bendrojo išsilavinimo. institucijos / [Yu. N. Makaryčiovas, N. G. Mindjukas, K. I. Neškovas, S. B. Suvorova]; red. S. A. Telakovskis. – 16 leidimas. - M.: Švietimas, 2008 .-- 271 p. : nesveikas. - ISBN 978-5-09-019243-9.
- A. G. Mordkovičius Algebra. 9 klasė. 14 val. 1 dalis. Vadovėlis ugdymo įstaigų studentams / A. G. Mordkovich, P. V. Semenov. – 13 leid., Ištrinta. - M .: Mnemozina, 2011 .-- 222 p.: Ill. ISBN 978-5-346-01752-3.
Atgal į priekį
Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo parinkčių. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.
Pagrindinė pamoka. Algebra 8 klasė: vadovėlis švietimo įstaigoms. / Yu.N. Makarychevas, N.G. Mindjukas, K.I. Neškovas, S. B. Suvorovas; red. S.A. Telakovskis. - 15 leidimas, kun. - M .: Švietimas, 2007. ISBN 978-5-09-015964-7.
Didaktinis pamokos tikslas: sudaryti sąlygas sąmoningam naujos medžiagos studijavimui ir mokinių žinių įtraukimui į pažinimo procesą.
Pamokos tikslai:
- Švietimo:
- supažindinti su skaitinio intervalo sąvoka;
- formuoti gebėjimą dirbti skaitiniais intervalais;
- koordinačių tiesėje pavaizduoti intervalą ir skaičių aibę, tenkinančią nelygybę;
- diegti grafinės kultūros įgūdžius.
- Švietimo:
- domėjimosi matematika skatinimas naudojant ir taikant IRT;
- sudaryti sąlygas formuotis bendravimo įgūdžiams.
- Besivystantis:
- protinės veiklos tobulinimas: analizė, sintezė, klasifikavimas;
- ugdyti gebėjimą savarankiškai spręsti ugdymosi problemas, ugdyti mokinių smalsumą, pažintinį domėjimąsi dalyku;
Pamokos tikslai:
- Žinoti:
- sąvokos: skaičių spindulys, skaičių spindulys, atviras skaičių spindulys;
- skaitinių intervalų žymėjimas, jų pavadinimai.
- Galėti:
- skaitinius intervalus pavaizduoti koordinačių tiesėje;
- matematine kalba užrašyti skaitinius intervalus.
- Išmokite savarankiškai analizuoti pamoką.
Vaikų įgyti įgūdžiai:
- gebėjimas analizuoti, lyginti, kontrastuoti, daryti atitinkamas išvadas;
- loginio mąstymo, atminties, kalbos, erdvinės vaizduotės ugdymas;
- suvokimo, supratimo ir įsiminimo lygio didinimas;
- dėmesingo požiūrio į kitus, vienas į kitą, akademinės disciplinos ugdymas;
- gebėjimas apibendrinti savo darbo rezultatus, analizuoti savo veiklą;
Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymosi ir pirminio pastiprinimo pamoka.
Vaikų darbo organizavimo formos: individuali, priekinė, garinė pirtis.
Mokytojo darbo organizavimo formos:
- naudojamas verbalinis-iliustratyvus metodas, reprodukcinis metodas, praktinis metodas, probleminis metodas, pokalbis-pranešimas;
- tikrinti anksčiau išstuduotą medžiagą, organizuoti naujos informacijos suvokimą;
- pamokos tikslo nustatymas mokiniams;
- pamokoje mokomo apibendrinimas ir įvedimas į anksčiau įgytų žinių sistemą.
Įranga: kompiuteris, multimedijos projektorius, ekranas, kompiuteris, liniuotė, pieštukas, spalvotų pieštukų rinkinys, Pristatymas.
Pamokos struktūra ir eiga:
Pamokos žingsneliai |
Mokytojo veikla |
Studentų veikla |
Organizacinis momentas (1 min.) | Mokytojas patikrina pasirengimą pamokai | Mokiniai nustato pasirengimą pamokai |
Namų darbų tikrinimas ir žinių atnaujinimas. (1 minutę.) | Namų darbų tikrinimas. Žodis suteikiamas konsultantams. (kiekvienoje eilėje yra atsakingi mokiniai, kurie prieš pradėdami pamoką patikrina, ar atliko namų darbus). |
Jie atidaro sąsiuvinius. Ataskaita apie mokinio namų darbus. (Jei nėra namų darbų, mokiniams patariama po pamokų) |
Žodinis skaičiavimas (6 min.) 2, 3, 4, 5 skaidrės. |
1. Sudėkite atskiras nelygybes:
2. Padauginkite terminą iš termino:
3. Perskaitykite nelygybę ir įvardykite kelias kintamojo reikšmes, kurios tenkina nurodytą nelygybę:
4. Tarp kurių sveikųjų skaičių yra įrašytas skaičius? |
Mokinių atsakymai:
Mokiniai perskaito ir įvardija X reikšmę, kuri tenkina šią nelygybę. Įvardijami sveikieji skaičiai, tarp kurių yra skaičius. |
Tikslo nustatymas (2 min.) 6 skaidrė. |
Šiandien pamokoje turime išmokti pavaizduoti nelygybes spragų pavidalu ir užrašyti jas simboliais. Mums reikia liniuotės, pieštuko ir spalvotų pieštukų, jei kas turi. | Paruoškite įrankius |
Naujos medžiagos mokymasis. (10 min.) 7 skaidrė 8, 9 skaidrės 10, 11 skaidrės |
Naujos medžiagos studijavimą lydi pristatymas 1. Skaitinio intervalo sąvokos įvedimas. |
Jie klauso mokytojo paaiškinimo, užsirašo darbo sąsiuviniuose. |
Fizinė minutė (1 min.) | Pats metas užsiimti gimnastika, kad galva ir kūnas galėtų pailsėti nuo darbų! 1. Ištieskite rankas priešais save ir pasukite šepečius viena ar kita kryptimi. Padarykite tai 3 kartus. 2. Suspauskite pirštus vienas ant kito, suspauskite, o po to dar kartą paspauskite ir palaikykite pirštus tokioje būsenoje 5-7 sekundes. 3. Pasukite galvą 3 kartus į vieną pusę, tris kartus į kitą. 4. Užmerkite akį ranka, pasukite kūną į vieną, o paskui į kitą pusę. Padarykite tai 3 kartus. |
Vykdykite instrukcijas svetainėje. Fizines minutes veda klasės palydovas |
Studentai įsisavina naują informaciją (5 min.) | Dirbame su informacija iš vadovėlio P. 173, lentelė. |
Įsiminkite skaitinių intervalų pavadinimą ir pavadinimą. |
Pirminis žinių įtvirtinimas (14 min.) | 1. Nr.812 (a, b, f, g); 2. №815; 3. №816; 4. # 825 (a, b); 5. Nr.827 (a, b). |
Prie lentos ir sąsiuviniuose. |
Žinių kontrolė ir testavimas (2 min.) | №813 | Vienas mokinys prie lentos, likusieji patikrina jo atsakymo teisingumą ir užrašo skaičių intervalą. |
Atspindys (1 min.) | Vaikinai, atsakykite į šiuos klausimus: – Kas buvo įdomiausia pamokoje? |
Atsakymai iš vietos |
Pamokos apibendrinimas (1 min.) | Taigi, apibendrinkime pamoką. Vaikinai, atsakykite į klausimą: – Kokių naujų skaitinių intervalų išmokote šiandien? |
Atsakykite į klausimą: Atvira sija, uždara šviesa, Skyrius, intervalas, Pusės intervalas. |
Namų darbai (2 min.) | 33 p., 173 p., žinoti skaitinių intervalų pavadinimą ir pavadinimą. Nr.814, Nr.816 (c, d), Nr.825 (c). |
Susipažinkite su namų darbais, rašykite į dienoraštį |
Skaitinis intervalas
Atotrūkis, atviras tarpas, intervalas- skaičių linijos taškų rinkinys, įterptas tarp dviejų nurodytų skaičių a ir b, tai yra skaičių aibė x tenkinanti sąlygą: a < x < b ... Tarpas neapima galų ir yra pažymėtas ( a,b) (kartais ] a,b[), priešingai nei segmente [ a,b] (uždara erdvė), įskaitant galus, tai yra, susidedanti iš taškų.
Įrašant ( a,b), skaičiai a ir b vadinami tarpo galais. Į intervalą įeina visi tikrieji skaičiai, į intervalą – visi skaičiai, mažesni už a o tarpas – visi skaičiai dideli a .
Terminas tarpas vartojamas sudėtingais terminais:
- integruojant - integravimo intervalas,
- tikslinant lygties šaknis - izoliacijos tarpas
- nustatant laipsnių eilučių konvergenciją - galios eilučių konvergencijos intervalas.
Beje, į Anglų kalbažodį intervalas vadinamas segmentu. O intervalo sąvokai žymėti vartojamas terminas atviras intervalas.
Literatūra
- Vygodsky M. Ya vadovas aukštoji matematika... M .: „Astrel“, „AST“, 2002 m
taip pat žr
Nuorodos
Wikimedia fondas. 2010 m.
Pažiūrėkite, kas yra „Skaičių intervalas“ kituose žodynuose:
Nuo lat. intervallum intervalas, atstumas: Muzikoje: Intervalas – dviejų tonų aukščių santykis; šių tonų garso dažnių santykis. Matematikoje: Intervalas (geometrija) yra tiesės taškų, esančių tarp taškų A ir B, rinkinys, ... ... Vikipedija
< x < b. Промежуток не включает концов и обозначается (a,b)… … Википедия
Tarpas, atviras tarpas, intervalas yra skaičių linijos taškų rinkinys, uždarytas tarp dviejų nurodytų skaičių a ir b, tai yra skaičių x aibė, tenkinanti sąlygą: a< x < b. Промежуток не включает концов и обозначается (a,b)… … Википедия
Intervalas, tiksliau, skaičių eilutės intervalas, yra realiųjų skaičių rinkinys, turintis savybę, kad kartu su bet kuriais dviem skaičiais jame yra bet kuris tarp jų esantis. Naudojant loginius simbolius, šis apibrėžimas yra ... ... Vikipedija
Prisiminkime kai kurių pagrindinių realiųjų skaičių poaibių apibrėžimus. Jei, tada aibė vadinama išplėstinės skaičių eilutės R segmentu ir žymima, tai yra, tuo atveju, atkarpa ... Vikipedija
Seka Skaičių seka yra elementų seka skaičių erdvėje. Skaičių poz... Vikipedija
MIKROSKOPAS- (iš graikų mikros small ir skopeo I look), optinis instrumentas, skirtas tirti mažus objektus, kurių negalima tiesiogiai apžiūrėti plika akimi. Atskirkite paprastą M. arba padidinamąjį stiklą ir sudėtingą M. arba mikroskopą tinkama prasme. Didintuvas ...... Puiki medicinos enciklopedija
GOST R 53187-2008: Akustika. Miesto teritorijų triukšmo stebėjimas- Terminija GOST R 53187 2008: Akustika. Miesto teritorijų triukšmo stebėjimas Originalus dokumentas: 1 Kasdienis numatomas garso lygis. 2 Vakarinis įvertinimas maksimalus lygis garsas. 3 nakties numatomas garso slėgio lygis... Norminės ir techninės dokumentacijos terminų žodynas-žinynas
Segmentas gali būti vadinamas viena iš dviejų glaudžiai susijusių geometrijos ir matematinės analizės sąvokų. Segmentinis taškų rinkinys, į ... Vikipedija
Koreliacijos koeficientas- (Koreliacijos koeficientas) Koreliacijos koeficientas yra statistinis dviejų priklausomybės rodiklis atsitiktiniai dydžiai Koreliacijos koeficiento nustatymas, koreliacijos koeficientų rūšys, koreliacijos koeficiento savybės, skaičiavimas ir taikymas ... ... Investuotojų enciklopedija