Pamokos santrauka apie tai, kaip augalai gyvena. Pamokos tema: "Kaip gyvena augalai?" (1 klasė). I. Organizacinis momentas

Atvira pamokos santrauka

Mokytojas:Jelena Kuznecova

Klasė: 1

Pamoka: pasaulis

Data: 2019-12-15

Tema:Kaip gyvena augalai?

Tikslai:supažindinti su augalų gyvenimo sąlygomis; plėsti supratimą apie augalų gyvenimą ir augimą; parodyti pagrindinius kambarinių augalų priežiūros būdus; ugdyti pagarbą augalams.

Planuojami rezultatai: mokiniai išmoks prižiūrėti kambarinius augalus.

Įranga:multimedijos pristatymas (kompiuteris, ekranas), kambariniai augalai, vanduo augalams laistyti, kambarinių augalų priežiūrai reikalingi daiktai (laistytuvas, difuzorius, skudurai, lazdelė dirvai purenti).

Vaizdinė medžiaga: „Ramunėlė“ iš popieriaus su užrašu „Augalas yra gyvas padaras“, paveikslėliai „sėklos, daigai“ su užrašais,studentai : apskritimai (raudona, žalia, geltona), kortelės „Kas bendro tarp skirtingų augalų?“, jaustukai.

Užsiėmimų metu:

... Laiko organizavimas.

Sveiki jaunieji gamtos mylėtojai. Malonu pasveikinti jus į pamoką! Pasisveikinkime vieni su kitais (ploja).

II... Pasiruošimas darbui pagrindiniame etape.

Atspėk mįslę ir sužinok, apie ką šiandien kalbėsime aplinkinio pasaulio pamokoje.

Kvėpuoja, auga, bet negali vaikščioti. (augalas)

Ko išmoksime pamokoje?

Pamokos tema: "Kaip gyvena augalai?" (1 skaidrė)

Ar manote, kad augalai gyvi?

Reikia rūpintis savo augalais?

Kokius tikslus išsikelsime sau?

Tikslai: išsiaiškinti, ar augalai gyvi. Išmoksime prižiūrėti kambarinius augalus.

Šiandienos pamokoje kviečiu jus tapti tyrinėtojais. Tai reiškia, kad reikia atidžiai klausytis, mąstyti, apmąstyti, prisiminti, išreikšti save, tada mes atliksime visas užduotis.

Kiekvieną pamokos klausimą sodinsime į žemę, kaip sėklą, savo žiniomis ir įgūdžiais palaistysime, kad sėkla išdygtų. Jei atsakysime į šį klausimą, gausime jauną daigą, o jei negalėsime, grūdai mirs žemėje.

Neleiskime grūdams nueiti perniek? Tada būkite dėmesingi ir aktyvūs.

III... Žinių atnaujinimas.

Prisimeni, ką jau žinai apie augalus? (Skaidr.)

Kas bendro tarp visų augalų?

Pasodiname pirmąją sėklą.

Dirbti porose.(Vaikai ant stalųkortelės : žirnių iliustracija su aiškiai apibrėžtomis augalo dalimis ir jų pavadinimais)

Pratimas:

Sujunkite linijomis augalo dalis su jų pavadinimu. (mokiniai dirba su kortelėmis).

Taigi mūsų sėkla išdygo. (1 daigas)

Perskaitykime pagrindinius žodžius.

Išvestis: Kas bendro tarp visų augalų?

Patikrinkite, ar teisingai atlikote užduotį? (2 skaidrė)

IV... Naujų žinių įsisavinimas.

Probleminės situacijos kūrimas:

1) (Ant stalo ramunėlių nuotrauka ... Centre yra užrašas „Augalas yra gyvas padaras“. Ant žiedlapių yra klaustukų, o užpakalinėje žiedlapių pusėje užrašyti augalų ženklai.)

Atspėk mįslę:

Pievoje seserys - geltona akis, baltos blakstienos. (ramunėlių)

Viena ramunės sesuo yra mūsų klasėje. (Aš atidarau ramunę)

Paskaitykime užrašą ant ramunėlės. Ar sutinkate su šiuo teiginiu? Pagrįskite savo atsakymą.

– Kaip įrodyti, kad augalai gyvi?

Taigi antrasis grūdas įkrito į žemę. Padėkime jam sudygti.

- Ką mes turime daryti?

Prisiminkite augalų savybes ir nustatykite tokias savybes, kurios leidžia juos priskirti gyvoms būtybėms.

Ko išmokote nagrinėdami brėžinius?

Žiūrėk, išdygo antroji sėkla!

Apibendrinimas: augalas auga, vystosi, maitinasi, kvėpuoja, dauginasi, miršta. Augalas yra gyva būtybė.

Šauniai padirbėta!

2) – Įrodėme, kad augalas yra gyva būtybė. Tada kyla toks klausimas:Ko reikia augalui gyventi?

Sėjame trečią sėklą. Jam taip pat labai reikia jūsų žinių, įgūdžių ir kruopštumo.

Kas žino, kaip prasideda augalų gyvenimas?

Žiūrėk, tu išaugai daigintų kviečių ir žirnių sėklas.

Kokie pokyčiai įvyko?

Lėkštėje išdygo sėklos.

Kas turėjo įtakos tai, kad sėklos pradėjo dygti? (vanduo, šiltas)

Iš kur augalai gamtoje gauna vandens ir šilumos? (vanduo nuo lietaus, šiluma nuo saulės.)

Jei sėklos liks stiklainyje, ar augalas galės vystytis? (Ne).

Kodėl? Ką reikia daryti su daigintomis sėklomis? (Sėklos turi būti pasodintos į žemę.)

Jei daigintas sėklas sodiname į dėžutę, kur jas dėti?

Kodėl? Ko dar reikia augalams? (šviesa, oras)

Ko reikia augalų gyvenimui?

Trečiasis daigas su jūsų pagalba siekia šviesos.

Išvada: gyvybei augalams reikia: vandens, šilumos, šviesos, oro, dirvožemio.

Na, dar viena sąlyga – pagarbus žmogaus požiūris.

V... Nuostabi minutė akims. (Skairė)

VI... Naujų žinių ir veiksmų metodų įtvirtinimas.

1. Augalų vystymosi stebėjimas. (pavyzdžiui, ąžuolas)

Kaip augalas vystosi?

Kokį augalą matai? (skaidr.)

Atspėk mįslę: Auksiniame rutulyje paslėptas mažas ąžuolas. (gilė)

Darbas pagal vadovėlį 70 psl.

Dirbti porose.

Apsvarstykite, kaip ąžuolo gyvenimas prasideda nuo gilės.(tyliai, tik norint parodyti 4-osios sėklos sodinimą)

Dabar pažiūrėkite į skaidrę.

Ąžuolas yra galios ir ilgaamžiškumo simbolis. Ąžuolai yra ilgaamžiai. Ąžuolo gyvenimo trukmė – iki 1500 metų, medis pasiekia 30 ir net 40 m aukštį, turi galingą lają, išvysto storą kamieną, kurio skersmuo dažnai siekia 1-1,5 m. Neatsitiktinai, kai jie kalba apie kažką ypač patvaraus, tvirto, galingo, naudokite palyginimą su ąžuolu.

Kaip prasideda ąžuolo gyvenimas? (4 daigas: "sėkla yra subrendęs augalas")

2. Praktinis darbas.

1) Pokalbis.

Visiems gyviems daiktams reikia priežiūros. Augalai taip pat mėgsta būti prižiūrimi.

Kas turi namuose kambarinių augalų?

Kas rūpinasi kambariniais augalais jūsų namuose?

Ar padedate? Ką tu darai?

Kaip tinkamai prižiūrėti augalus? (5 daigai)

Ar dar vienas grūdas prašo mūsų pagalbos? Ar mes tau padėsime?

2) Susipažinimas su atmintine „Kambarys augalų priežiūros taisyklės“.

  1. Laistykite augalus kambario temperatūros vandeniu. Be to, vanduo turi nusistovėti keletą valandų. Vasarą gėlės laistomos vakare, žiemą – ryte.

Gėles geriau laistyti iš laistytuvo. Vandenį galite pilti tiesiai į puodą arba į keptuvę. Nekelkite laistytuvo aukštai, kad išvengtumėte vandens purslų.

Kad vanduo patektų į augalo šaknis, nesustingtų, žiedus reikia atlaisvinti.

  1. Jie vazone su pagaliuku pureno žemės paviršių, kad oras galėtų tekėti iki šaknų. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte augalo šaknų.

Gėlės mėgsta vandens procedūras.

  1. Nuvalykite dulkes nuo didelių, lygių lapų drėgnu skudurėliu arba kempine.

Viena ranka laikykite lapą iš apačios, o kita švelniai nuvalykite.

Augalai su mažais lapais ir pūkuojančiais lapais valomi nuo dulkių minkštu šepečiu.

Daugelis gėlių labai mėgsta purkšti.

Kodėl reikia šluostyti augalų lapus? (taip augalai kvėpuoja)

  1. Nuo augalų atsargiai nupjaukite sausus lapus ir šakeles. Laikykite savo gėlių vazonus ir stovus švarius.

Augalams gyventi reikia saulės, oro ir vandens. Kai kurie augalai mėgsta daug šviesos, o kiti ne. Todėl kambaryje jie išsidėstę įvairiai: vieni ant palangės, kiti toliau nuo lango.

(Vaikams platinu atmintines)

3) Grupinis darbas.

- Pasirinkite savo grupės kapitoną. Kapitonas paskirs pareigas. 2 žmonės - nuvalykite lapus, 2 žmonės - purenkite žemę ir1 žmogus - laistyti gėlę. Laikykitės visų taisyklių.

Šauniai padirbėta! Savo darbštumu tiek daug sėklų padėjote išdygti naujam daigui, suteikėte gyvybę naujiems augalams.

IX... Namų darbų informacija.

O namuose juos klijuojate.

X... Apibendrinant pamoką.

Šiandienos pamokoje, vaikai, buvote tyrinėtojai, ieškantys atsakymų į klausimus.

Kaip manote, ar mums pavyko rasti atsakymus į jūsų klausimus?

XI... Atspindys.

Ant lentelių turite jaustukų, pasirinkite tą, kuris atspindi jūsų veiklą pamokoje. (Vaikai pasirenka atitinkamą jaustuką ir juos paima)

Kas padarė sau atradimą?

Kas gali pasakyti apie save, aš aktyviai dirbau pamokoje!

Kam buvo įdomi pamoka?

Kam pamoka padovanojo gerą nuotaiką?

Tikslai: supažindinti su augalų gyvenimo sąlygomis; plėsti supratimą apie augalų gyvenimą ir augimą; parodyti pagrindinius kambarinių augalų priežiūros būdus; ugdyti pagarbą augalams.

Planuojami rezultatai: mokiniai mokysis kambarinių augalų priežiūros technikų.

Įranga: kortelės su užduotimis, kambariniai augalai, medžių, krūmų, žolių, gilių piešiniai, vanduo augalams laistyti, kambarinių augalų priežiūrai reikalingi daiktai (laistytuvas, difuzorius, skudurai), mokyklinis žodynas "Rusijos augalai"; mokiniai turi spalvotus pieštukus.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas

II. Žinių atnaujinimas

1. Grafinis diktantas

(Darbas atliekamas ant popieriaus lapelių narvelyje, kuriuos pasirašo mokytojas. Mokytojas skaito pareiškimus, mokiniai deda atitinkamą ženklą (lentoje pateikiami ženklai).)

Sniegas tirpdamas virsta vandeniu. (Taip.)

Jei vanduo užšąla, jis virsta ledu. (Taip.)

Sniegas bespalvis. (Nr.)

Ledas skaidrus. (Taip.)

Snaigė turi penkis spindulius. (Nr.)

Sniegas purus. (Taip.)

Ledas trapus. (Taip.)

Sniegas nepermatomas. (Taip.)

Visos snaigės vienodos. (Nr.)

Sniegas baltas. (Taip.)

(Todėl vaikai turėtų piešti.)

2. Darbas su kortomis

Raskite sniego ir ledo ženklus ir sujunkite juos rodyklėmis.

(Galite naudoti CMM (testas 20, p. 33).)

III. Apsisprendimas veiklai

(Ant lentos yra augalų piešiniai; medžiai, krūmai, žolelės, gėlės.)

- Vaikinai, pažiūrėkite į Skruzdėlės atneštus piešinius! Ką tu matai ant jų?

(Mokiniai vardija augalus.)

Įsivaizduokite, kokia bus pamoka šiandien. (Apie augalus.)

Ar manote, kad augalai gyvi? Įrodyk.

(Studentų nuomonė gali skirtis.)

Kaip manote, ar būtina rūpintis augalais? (Vaikų atsakymai.)

Pamokos temą skaitykite p. 70 vadovėlis. (Kaip gyvena augalai?)

– Paskaitykite, kokias edukacines užduotis išsikelsime sau.

IV. Darbas pamokos tema

1. Pokalbis, darbas prie vadovėlio

– Kokius augalus pažįsti?

Kokiai augalų grupei priskiriame tuos, kurie auga ant palangės? (Kambariniai augalai.)

(Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į kambarinius augalus klasėje. Kai kuriuos augalus galite padėti ant stalo šalia lentos.)

– Ką jau žinai apie augalus? (Visi augalai turi šaknį, stiebą, lapus, žiedus ir vaisius su sėklomis.)

– Pakartokime dar kartą visas augalų dalis. Atidarykite mokymo programą p. 22.

(Mokiniai atlieka užduotį.)

- Atspėk, apie ką mįslė.

Į šią lygią bandelę

Bronzinės spalvos

Mažas ąžuolas paslėptas

Kitą vasarą. (Gilė.)

Gilė yra ąžuolo vaisius. Jame yra paslėpta sėkla.

(Mokytojas demonstruoja giles ir parodo nupjautą gilę.)

Peržiūrėkite iliustraciją p. 70 ir papasakokite vieni kitiems, kaip ąžuolo gyvenimas prasideda nuo gilės.

(Darbas poromis, tada minčių šturmas.)

Kas turėjo įtakos ąžuolo sėkloms, kad jos pradėjo dygti? (Vanduo lietaus pavidalu, saulės spindulių šiluma.)

Kas išėjo iš sodinuko? (Šaknis ir daigai.)

Kas atsitiks su daigais palaipsniui? (Jis tampa aukštesnis, didesnis.)

Ko dabar reikia daigui? (Saulės šviesoje. Jis pasiekia kaklą link saulės.)

Kodėl vienas iš medžių žuvo? (Pažeistas medžio kamienas.)

– Kaip augalas atrodo kaip gyvas padaras? (Augalai auga, susilaukia palikuonių ir kada nors miršta. Taigi jie yra gyvi.)

– Ar dabar galite atsakyti į klausimą, ar augalai gyvi, ar ne? (Gyvas.)

2. Užduoties atlikimas darbo knygelėje

Nr.1 (p. 48).

- Raskite šios užduoties priedą. Iškirpkite paveikslėlius ir įklijuokite juos tinkama tvarka.

– Kas prisimena, kokių taisyklių reikia laikytis dirbant su žirklėmis?

(Egzaminas.)

V. Kūno kultūra

Vikri zylė lekia,

Ji nesėdi vietoje,

Šok-šok, šuoli-šok,

Sukasi kaip viršūnė.

Čia aš atsisėdau minutę,

Ji snapu pasikasė krūtinę,

Ir nuo tako iki tvoros,

Tiri-tiri, šešėlis-šešėlis-šešėlis!

A. Barto

Vi. Darbo pamokos tema tęsinys

1. Dirbti su vadovėliu

- Pažiūrėkite nuotraukas p. 71. Padarykite išvadą, ko augalams reikia gyvybei. (Apytikslis atsakymas. Pirmoje nuotraukoje prie augalų nupieštas laistytuvas ir butelis, vadinasi, augalams reikia vandens. Iš antrojo paveikslo matosi, kad augalams reikia saulės šviesos. Trečiame paveikslėlyje mergina trina augalo lapus - turbūt sunkiai kvėpuoja ir reikia oro. Ketvirtame paveikslėlyje prie augalo atsidarė langas ir jis numirė, vadinasi, reikia šilumos.)

- Skruzdėlė ir Išmintingas vėžlys patikrins, ar gerai atlikote darbą su šiomis nuotraukomis. Jie turi jums keletą sudėtingų klausimų. Ar esate pasirengęs į juos atsakyti? (Mokiniai atsako į klausimus po paveikslėliais.)

2. Praktinis darbas poromis

(Mokytoja rodo ir pasakoja apie kambarinių augalų priežiūrą.)

Visiems gyviems daiktams reikia priežiūros. Mūsų gėlės taip pat mėgsta būti prižiūrimos. Kaip galima laistyti gėles? (Vaikų atsakymai.)

Gėles geriau laistyti iš laistytuvo. Vandenį galite pilti tiesiai į puodą arba į keptuvę. Vanduo neturi būti šaltas ar karštas. Patartina gėles vieną ar du kartus per savaitę laistyti nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu.

(Mokytojas pamokoje parodo paruoštą vandenį gėlėms laistyti. Primena palydovams, kad laistytų gėles.)

Kad vanduo patektų į augalo šaknis, nesustingtų, žiedus reikia atlaisvinti.

(Mokytoja demonstruoja prietaisą gėlėms purenti. 1-2 mokiniai gali pabandyti purenti žemę vazonuose.)

Jie mėgsta gėles ir vandens procedūras. Jei lapai lygūs, kaip fikuso, tuomet juos galima nušluostyti drėgna šluoste. O jei lapas pūkuotas, tuomet dulkes geriau nukratyti šepetėliu. Daugelis gėlių labai mėgsta purkšti.

(Mokytojas purškia augalą purškimo buteliuku.)

– Kodėl reikia šluostyti augalų lapus? (Taip augalai kvėpuoja.)

Augalams gyventi reikia saulės, oro ir vandens. Vieni augalai mėgsta daug šviesos, kiti – ne. Todėl patalpoje jie išsidėstę įvairiai: vieni ant palangės – arčiau saulės, kiti stovi toliau nuo lango, nes nemėgsta saulės.

(Vaikai, prižiūrimi mokytojos, patys laisto augalus, purena žemę, purškia ir nušluosto lapus. Toliau darbo knygelėje piešia daiktus, kurie buvo naudojami augalų priežiūrai (p. 48-49, Nr.). 2) Galite organizuoti darbą su mokyklos žodynu „Rusijos augalai“.)

3. Užduoties atlikimas darbo knygelėje

Nr.3 (p. 49).

– Ar turite namuose kambarinių augalų? Pavadinkite juos.

– Kas juos prižiūri jūsų namuose? Ar padedate? Ką tu darai?

~ Pažiūrėkite nuotraukas. Kuriame paveikslėlyje augalas laistomas teisingai? Spalva šiame piešinyje.

~ Kodėl laistydamas kambarinius augalus negaliu pakelti laistytuvo aukštai?

Vii. Atspindys

(Mokiniai atsako į vadovėlio klausimus (p. 71, dėžutė).)

(Mokiniai išima vieną iš ženklų ir paaiškina savo pasirinkimą.)

VIII. Pamokos santrauka

Prisiminkite, kokią mokymosi užduotį išsikėlėme sau pamokos pradžioje.

Ar susidorojome su šia užduotimi?

1. Darbo knyga: Nr.4 (p. 49).

Papildoma medžiaga

Kaip prižiūrėti kaktusus?

Nors kaktusai ir dykumų gyventojai, neteisinga juos laistyti retai bet kuriuo metų laiku. Ar žemė turėtų būti jų puoduose visą vasarą? būti šlapiam. Perdžiovinkite žemę - plonos pluoštinės šaknys išdžius, vanduo sustings - augalas supūs. Šiltu saulėtu oru kaktusus reikia laistyti du tris kartus per savaitę, karštu oru dažniau, o lietingu ir debesuotu oru – rečiau. Šios taisyklės reikia tvirtai išmokti. Kaktusus geriau laistyti vandeniu iš čiaupo arba iki kambario temperatūros pašildytu lietaus vandeniu. Vasarą naudinga juos kasdien purkšti šiltu vandeniu iš purškimo buteliuko. Purkšti būtina anksti ryte arba vakare. Tačiau kaktusai, tankiai apaugę plaukeliais, negali būti purškiami. Ant plaukelių patekęs vanduo juos supainios, augalas praras savo patrauklumą.

Pamoka tema „Pasaulis aplink mus“

1 klasė.

Tema: „Kaip gyvena augalai“

Pamoka – tyrimas

    Tikslas: supažindinti su sąlygomis, būtini augalų gyvenimui.

Sukurkite sąlygas problemoms spręsti:

edukacinis:

-supažindinimas su augalų gyvenimo ciklu, augalų gyvybei būtinomis sąlygomis.

Formuoti mokinių pažintinę veiklą.

- kuriant:

Ugdykite gebėjimus stebėti, analizuoti, apibendrinti, samprotauti ir logiškai mąstyti.

Skatinti bendravimo įgūdžių ugdymą, gebėjimą dirbti grupėje;

edukacinis:

Skatinti meilės jausmo ir rūpinimosi viskuo, kas gyva, ugdymą.

Technologijos: IKT, pedagoginis bendradarbiavimas.

Įranga: multimedijos aparatai, kortelės grupiniam darbui, stiklainiai, augalų sėklos eksperimentui.

Pamokos struktūra.

Scena.

Mokytojo veikla.

Studentų veikla.

I. Organizacinis momentas.

II Žinių atnaujinimas. Įvadas į temą.

1 skaidrės numeris.

2 skaidrės numeris

III. Temos žinutė.

3 skaidrės numeris

IV. To, kas buvo išmokta, kartojimas.

Skaidrės numeris 4,5,6

Apibendrinimas

Fizinė minutė.

11 skaidrės numeris.

Fizminutka

7 skaidrės numeris.

Edukacinis momentas.

12 skaidrės numeris.

8 skaidrė

9 skaidrė

Vi. Atspindys.

10 skaidrės numeris

Garsiai suskambo varpas -
Pamoka prasideda
Mūsų ausys yra ant vainiko
Akys plačiai atmerktos
Klausome, prisimename
Negaištame nė minutės.

Šiandien turime neįprastą pamoką. Ir kodėl dabar suprasi. Vaikinai, į mūsų mokyklą atėjo laiškas, kuriame prašoma pagalbos. Į mus kreipiasi karalius iš tolimos Rastindijos pasakų šalies. Klausykite, kas jiems nutiko. Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje gyveno karalius ir karalienė, ir jiems gimė maža princesė. Viskas būtų gerai, bet princesė visą laiką miegojo. Praėjo metai, o mažoji princesė neaugo ir nepabudo. Ir tada karalius sušuko šauksmą į visus pasaulio kraštus. Kad susirinktų geriausios auklės ir pažadintų mergaitę. Ir tada viena auklė atėjo ir išėjo be nieko, o antra negalėjo atsibusti, o trečia, kad ir kaip stengėsi, nepavyko. Karalius buvo visiškai beviltiškas. Kartą pro karalystę praskrido fėja, kuri pasiūlė karaliui, kad jis galės pažadinti mįslę užminę princesę.

Ir tada karalius nusprendė parašyti laišką mokyklai. Juk būtent čia yra maži vaikai, galintys atspėti bet kokią mįslę.

Gal įminsime mįslę?

Kūdikis miega kaip stebuklingas sapnas

Ją pažadinti nėra pokštas!

Trys auklės norėjo ją pažadinti lovoje.

Kiek ėjo atskirai, -

Tik veltui: jie nepabudo, -

Ir tie trys palietė jį,

Staiga jo akys pabudo.

O štai postraštis.

Norėdami pažadinti princesę, turėsite eiti sunkų kelią.

Na, nebijokime, eime?

O štai žemėlapis, pažiūrėkime, kaip judėsime.

Ką mes matome šiame nežinomame pasaulyje?

Kaip vienu žodžiu pavadinti šiuos organizmus?

Augalai yra skirtingi. Kokias augalų grupes jau ištyrei?

Raskite pagrindinius skiriamuosius augalų bruožus.

Kas bendro tarp šių augalų?

Padarykite augalų dalis.

Kokios dalies trūksta? O gal augalui jo visai nereikia? Įrodykite, kad trūkstama dalis reikalinga.

Vaikinai, pasirodo, kad augalas maitinasi, dauginasi, miršta?

O kokie organizmai gali kvėpuoti, gyventi, mirti?

Tai reiškia, kad augalai yra gyvi organizmai.

Šokis

Žemėlapyje nurodytas eksperimentinis laukas.

Pats žodis „eksperimentinis laukas“ reiškia, kad čia atliekami eksperimentai. Ar tai ne ta vieta, kur mes atliekame savo eksperimentus. Prieš savaitę įdėjome į keturis stiklainius. Kiekviena grupė pasėjo sėklas. Ką tu padarei, papasakok mums?

Tikriausiai nekantraujate pažvelgti į juos ir pamatyti, kas ten vyksta? Ir dabar pagaliau sulaukėme rezultato.

O ko reikia, kad augalas pradėtų savo gyvenimą?

Augalas yra gyvas organizmas, ko dar reikia gyviems organizmams egzistuoti?

Gyvi organizmai kvėpuoja, o tai reiškia, kad augalui vystytis reikalingas oras.

Kaip augo mūsų augalas?

O gal augalas gali vystytis toliau? Kodėl? Ar prisimeni mano sėklas? Aš jas anksčiau įdėjau į stiklainį, o tie, kurie turėjo vandens ir šilumos, išdygo, man buvo gaila. Nusprendžiau pasodinti ir pažiūrėti, ką aš padariau? Dabar mūsų pupelė gyvens su mumis klasėje, augs toliau, o tu ir aš ją stebėsime. O jei tik žiūrėsime, ar jis toliau augs.

Reikia tinkamai ja rūpintis, nes nepaisant to, kad ji gyva, ji negali savimi pasirūpinti. Kaip tu prižiūrėsi?

O kaip augalai gali padėkoti žmogui už pagalbą?

Atspėk mįslę ir gausi atsakymą.

Kūdikis miega kaip stebuklingas sapnas

Ją pažadinti nėra pokštas!

auklės norėjo jį pažadinti lovoje.

Kiek ėjo atskirai, -

Tik veltui: jie nepabudo, -

Jie keturi palietė jį,

Staiga jo akys pabudo.

Taigi ko reikia, kad augalas sudygtų ir vystytųsi toliau?

Nuotaikos barometras"

Taigi, vaikinai, kas jums buvo įdomu šiandien klasėje? Kas tau nepatiko? Ką dar norėtumėte sužinoti apie augalus? Jūsų norai!

Siūlau pasirinkti tokį vyro veidą, kuris atspindėtų nuotaiką, kuria išeisite iš šios dienos pamokos.

1. Jei pamoka patiko – šypsokis.
2. Man tai nelabai patiko – tiesia burna.
3. Man nepatiko – liūdna.

Sužinojome daug naujų dalykų ir padarėme gerą darbą, suteikėme pagalbą. Koks paskutinis raudonas žibintuvėlis?

Ir aš jums sakau: „Ačiū visiems už jūsų darbą!

Bando atspėti mįslę.

Vaikų atsakymai

Grupinis darbas.

Grupinis darbas. Kiekviena grupė dalijasi savo patirtimi

Daryti išvadas.

1. Kaip iš grūdo atsiranda smaigalys? Iškirpkite paveikslėlius iš priedo ir išdėliokite juos tinkama tvarka. Paprašykite savo stalo draugo jus patikrinti. Patikrinus lipdukų paveikslėlius.

2. Praktinis darbas „Mokomės prižiūrėti kambarinius augalus“.

1) Atlikite mokytojo užduočių veiksmus.

  • Įtrinkite lapus į kambarinį augalą.
  • Atlaisvinkite dirvą puode.
  • Laistykite kambarinį augalą.

2) Nupieškite objektus, kuriais prižiūrėjote kambarines gėles.

3) Parodykite klasei, ką sužinojote apie augalų priežiūrą.

Išmokau taisyklingai šluostyti kambarinių augalų lapus, taisyklingai purenti žemę ir tinkamai laistyti kambarinius augalus (po šaknimi).

3. Nuspalvinkite brėžinyje, kuriame augalas laistomas teisingai. Paaiškinkite savo pasirinkimą.

Kambarinius augalus teisinga laistyti „po šaknimi“, nes daugelio jų lapai labai gležni ir vandens lašeliai gali juos pažeisti. Pavyzdžiui, vanduo gali sukelti tamsių dėmių ar net saulės nudegimų ant lapų, nes vandens lašas gali sufokusuoti šviesą kaip stiklo lęšis.

4. Įdomu tai, kad kai kurie augalai gyvena labai ilgai, ypač medžiai. Informacijos apie medžių gyvenimo trukmę ieškokite papildomoje literatūroje internete. Užpildykite lentelę.

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

„Miesto rajono 2 vidurinė mokykla

Volgorechensko miestas, Kostromos sritis

Aplinkinio pasaulio pamokos metmenys

šia tema:

„Kaip gyvena augalai“

1 klasė

Edukacinis kompleksas „Rusijos mokykla“

Užbaigė: Olga Nikolaevna Katargina,

Pradinės mokyklos mokytoja,

MBOU „Mokykla Nr. 2“, Volgorečenskas

Kostromos sritis

2014 metai

Pamokos tipas: tyrimo pamoka

Pamokos tema : Kaip gyvena augalai?

Tikslas:

  1. Supažindinti su augalų gyvenimo sąlygomis, su augalų gyvenimo ciklu;
  2. Ugdyti loginį mąstymą, monologinio ir dialoginio kalbėjimo įgūdžius;
  3. Ugdyti pagarbą augalams.

Įranga : multimedijos pristatymas, karpytos kortelės darbui darbo knygelėje, testinės kortelės, klijai, spalvoti pieštukai, kambarinių augalų (gyvų ir mirusių) pavyzdžiai.

Per užsiėmimus

I. Akimirka.

Mums suskambėjo varpas

Pamoka prasideda.

Mums nedelsdami

Ateik darbštumas.

Padėkite mums sunkiai dirbti

Mes atvykome čia mokytis.

II. Kartojimas.

Mokytojas: – Paskutinėje pamokoje jūs ir aš atlikome praktinį sniego ir ledo savybių tyrimo darbą. Pažiūrėkime, kaip jūs jų išmokote. Atlikime bandomąjį žaidimą „Sutinku – nesutinku“.(2 skaidrė) Jei sutinkate su mano teiginiu ir manote, kad jis teisingas, įdėkite „+“ ženklą pirmoje bandomosios kortelės langelyje, kitu atveju – „-“ ir pan.

1. Sniegas ištirpęs virsta vandeniu.

2. Jei vanduo užšąla, jis virsta ledu.

3. Sniegas yra bespalvis.

4. Ledas skaidrus.

5. Snaigė turi penkis spindulius.

6. Sniegas purus.

7. Ledas birus.

8. Sniegas yra nepermatomas.

9. Visos snaigės vienodos.

10. Sniegas yra baltas.

Mokytojas: - Gerai, raudonu pieštuku užpildykite visus langelius su „+“ ženklu. Taip bus sukurtas kilimo raštas. Palygink su manuoju. Kas turi tą patį modelį - atsistokite. Šauniai padirbėta.(3 skaidrė)

III. Darbas prie naujos temos.

  1. Pokalbis.

Mokytojas: – Koks pokalbis vyks šiandien, bandai man pasakyti pati.(4 skaidrė).

Atspėk mįsles:

  • Jūs visada rasite ją miške -

Einam pasivaikščioti ir susitikti:

Jis dygliuotas kaip ežiukas

Žiemą su vasarine suknele.

(Eglė)

  • Nesirūpindamas oru

Ji vaikšto baltu sarafanu,

Ir viena iš šiltų dienų

May dovanoja jai auskarus.

(Beržas)

  • Raudoni karoliukai kabo

Žmonės žiūri į mus iš krūmų.

Šie karoliukai labai mėgstami

Vaikai, paukščiai ir lokys.

(avietės)

  • Ant žalios trapios kojos

Prie tako išaugo kamuolys.

Šūktelėjo mažas vėjelis

Ir jis išsklaidė šį kamuolį.

(kiaulpienė)

Mokytojas:

Kas yra beržas ir eglė? Kaip pasakyti vienu žodžiu?(Medžiai).

O avietės? (Krūmas).

Į kokią grupę įtraukiame kiaulpienes? Kas mums po kojomis?(Žolė).

Medžiai, krūmai ir žolė – kaip juos pavadinti vienu žodžiu?(Augalai).

Kuriai grupei priskirtumėte tuos augalus, kurie auga ant palangės?(Kambarys).

Taigi, kas bus aptarta šiandien mūsų pamokoje?

Šiandien kalbėsime apie tai, kaip augalai gyvena, kas su jais nutinka, kad žinotume, kaip su jais elgtis ir ar būtina juos prižiūrėti.

Kokius dar augalus žinai?(vaikų atsakymai)

Pažiūrėkite, kokia augalų įvairovė mus supa gamtoje ir namuose.

  1. Fizinis lavinimas. (5 skaidrė)

Vėjas pučia mums į veidą

Medis siūbavo.

Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis.

Medis vis aukščiau, aukščiau.

Rankos sulenktos, rankos dreba,

Vėjas nupučia nuo rasos.

Švelniai pamojuokite į šonus -

Tai paukščiai skrenda pas mus!

Kaip jie susėdo – parodysime ir mes

Sparnai atlenkti!

  1. Darbo prie temos tęsinys.

Mokytojas: – Kaip manote, ar visi augalai turi bendro? Pažiūrėkite į skaidrę(6 skaidrė) ir atsakykite. (Šaknis, stiebas, lapai, gėlė, vaisiai).

Turėdami tiek daug bendro, kaip gyvena šios nuostabios gamtos būtybės? Raskime atsakymus į du klausimus: ar augalus galima vadinti gyvais ir kokios gyvybės sąlygos būtinos, kad augtų, žydėtų ir mus džiugintų?

Ar manote, kad augalai gyvi?(7 skaidrė) Pagrįskite savo požiūrį, kodėl taip manote.(Vaikų atsakymai).

Išvestis: visi augalai gyvena, dauginasi ir kada nors miršta. Yra augalų, kurie gyvena šešis mėnesius, ir yra augalų, kurie gyvena šimtus metų. Augalai, žinoma, gyvi.

  1. Dirbti pagal vadovėlį.

Mokytojas:

Kas žino, kur prasideda augalų gyvenimas?(Vaikų atsakymai) (8 skaidrė)

Klausyk mįslės. Atspėk apie ką tai?

Į šią elegantišką dėžutę

Bronzinės spalvos

Mažas ąžuolas paslėptas

Kitą vasarą.

(gilė)

Gilė yra ąžuolo vaisius. Jame yra paslėpta sėkla.

Atsiverčiame vadovėlius 50 puslapyje. Apsvarstykite piešinį ir padarykite trumpą pasakojimą apie tai, kaip ąžuolo gyvenimas prasideda nuo gilės. Dirbame poromis.

(Jis klausosi mokinio pasakojimo prie lentos)

Kodėl manote, kad vienas medis nudžiūvo? (Vaikų atsakymai).

Vaikščiodami kieme ar parke kartais nulaužiame medžių šakas ar nuplėšiame gėles, nepagalvodami, kad augalams šiuo metu skauda ir jie gali žūti. Įsivaizduokite, kad prireikė 10 metų, kad gilė taptų jaunu medžiu.

  1. Darbas darbo knygoje. (p. 21)

Kaip iš grūdo atsiranda smaigalys? Išdėstykite ir suklijuokite paveikslėlius tinkama tvarka. Parodyk ką padarei. Šauniai padirbėta.

  1. Fizinis lavinimas. (9 skaidrė)

Žiurkėnai, žiurkėnai, žiurkėnai -

Dryžuota statinė

Homka anksti keliasi

Nusiplauna skruostus, trina kaklą.

Homka šluoja trobelę

Ir išeina įkrauti,

Vienas ar du – galva aukščiau.

Trys ar keturios – rankos platesnės.

Penki ar šeši – atsisėskite ramiai.

Septyni aštuoni - mes išmesime len.

  1. Darbo pamokos tema tęsinys.

(10 skaidrė)

Mokytojas:

Namuose daiginote žirnių sėklas, pupeles dviejuose stiklainiuose. Pasidalykite rezultatais.(Eksperimentas. Vaikų stebėjimai)(11 skaidrė)

Pokalbis.

Kas turėjo įtakos sėklų dygimui?(Vanduo ir šiluma) (12 skaidrė)

Iš kur augalai gamtoje gauna vandens ir šilumos?(Vanduo iš lietaus, šiltas nuo saulės)

Jei sėklos liks stiklainyje, ar augalas galės vystytis toliau?

Kodėl?

Jei daigintas sėklas sodiname į dėžutę, kur jas dėti?(Ant palangės)

Kodėl?

Apibendrinkime. Kokios sąlygos būtinos augalams gyventi? (Vanduo, šiluma, oras, šviesa).

Mokytojas:

Jei gamtoje augalais rūpinasi saulė, vėjas, lietus, tai kam kambariniai augalai? Kokių sąlygų jiems reikia gyvenimui, kad gyventų ir patiktų žmogui?(13 skaidrė)

Pažvelkite į pirmą nuotrauką. Kodėl kambariniai augalai laistomi?

Kodėl jie dedami arti lango?

Ką mergina veikia toliau pateiktoje nuotraukoje?

Kas atsitiko šiam augalui ir kodėl?

Išvestis:

O kambariniams augalams reikia vandens, šilumos, oro ir šviesos. Priešingu atveju tai gali atsitikti ... (mokytojas parodo negyvą augalą).

8. Pamokos santrauka:

Atsekėme, kaip gyvena augalai ir kokios sąlygos būtinos gyvybei. Prisiminkite, kokias išvadas padarėme per pamoką? Išmintingas vėžlys juos priims.(14 skaidrė)

Atlikime nedidelį testą testas (15 skaidrė). Abipusis patikrinimas.

9. Refleksija.

Mūsų pamoka baigiasi. Už ką šiandien galite pagirti save arba savo klasės draugą.

Kas jus nustebino pamokoje?

KĄ IŠ VISI AUGALAI DARO IŠ VISI? lapai šaknis stiebas Gėlė, vaisiai

R A S T E N I I AUGAU SUDAŽYTAS BROKE F IR W S

Šioje glotnioje bronzos spalvos bandelėje paslėptas mažas Ateities vasaros ąžuolas. Gilės yra ąžuolo vaisiai. Kiekvienoje gilėje yra viena didelė sėkla. Ąžuolo gyvenimas prasideda nuo gilės.

Žiurkėnas, Žiurkėnai, Žiurkėnai - Dryžuota statinė, Žiurkėnai anksti keliasi, Nusiplauna skruostus, trina sprandą. Homka trobelę šluoja Ir eina mankštintis, Vienas du - galva aukščiau. Trys ar keturios – rankos platesnės. Penki ar šeši – atsisėskite ramiai. Septyni-aštuoni – išmesime len.

Ko reikia augalams gyventi?

AUGALŲ GYVENIMO SĄLYGOS LENGVAS VANDUO ŠILUMAS ORO ŽEMĖ

AUGALAI GYVENA: AUGIA, REPRODUKTUOJAS, MĖSTA AUGALAI GYVENIMUI REIKIA VANDENS, ORO, ŠVIESOS IR ŠILUMOS.

P R O V E R L S E B Z V V A

http://s53.radikal.ru/i139/0903/e4/c84f40564acf.jpg http://s56.radikal.ru/i153/0903/04/f835f525e070.jpg http://www.hitz.ru/data/ media / 25 / hitz.ru_32.gif http://www.plantarium.ru/dat/img/857_f458a96b.jpg http://www.fotoplex.ru/photos/dwi63/Schatura/i-134125.jpg http: / /ekater-us.narod.ru/gibiskus.gif http://greenhome.org.ua/wp-content/uploads/2008/11/calathea4.jpg http://cveti.ucoz.ua/cveti442.jpg http: //www.kleo.ru/img/items/fengshui_4.jpg Pristatymą parengė Olga Katargina