Dhow baldų temos tyrinėjimas. Tema: Baldų pamoka vyresniems vaikams. Pirštų žaidimai ir pratimai

Piešimas su 3-4 metų vaikais. Koldina Daria Nikolaevna klasių santraukos

Savaitės tema „Baldai“

Savaitės tema „Baldai“

10 pamoka. Kilimėlis zuikiams

(Piešimas teptuku. Akvareliniai dažai)

Tikslas. Išmokykite vaikus papuošti daiktą stačiakampio formos kaitaliojant apskritimus ir linijas (naudojant teptuką ir akvareles); nuosekliai naudokite dviejų spalvų dažus; savarankiškai sugalvokite modelį ir padėkite jį ant viso objekto paviršiaus. Ugdykite atsakingumą ir gerumą.

Dalomoji medžiaga. Stačiakampis kilimėlis, iškirptas iš šviesaus spalvoto popieriaus, akvarelės, teptuko, indelio vandens.

Pamokos eiga

Skaitykite vaikams V. Berestovo eilėraštį „Zainki“:

Maži zuikiai

Noriu bainki

Noriu bainki

Nes jie maži.

Paklauskite vaikinų: „Ką zuikiai norėjo veikti? (Bainki, miegok.) Kur galiu dėti zuikius? (Dėžutėje, ant kėdės, ant kilimėlio ir pan.)

Padėkite priešais kiekvieną vaiką iš šviesaus popieriaus iškirptą stačiakampį kilimėlį ir paklauskite: "Kaip papuošti tokį kilimėlį?" (Nupieškite apskritimus, trikampius, linijas ir kt.)

Pakvieskite mažuosius pasidaryti gražius kilimėlius zuikiams, papuošdami juos besikeičiančiais spalvingais apskritimais ir linijomis.

Užsiėmimo pabaigoje kiekvieno vaiko paklauskite: „Kokį kilimėlį padarėte? (Gražus, protingas, spalvingas, meilus ir kt.) Kaip manai, ar bus malonu zuikiui miegoti ant tokio kilimėlio?

Iš knygos Modeliavimas ir aplikacijos su 6-7 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 21 pamoka. Namo statyba (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą iš valcuotų kolonų lipdyti namą, sudėjus jas vieną ant kitos ir tvirtai sujungiant. Sustiprinti galimybę naudotis kaminu. Tobulėti

Iš knygos Piešimas su 6-7 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 41–42 užsiėmimas. Trijų paršiukų nameliai (1–2 dalis) (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis, sanguine, anglimi, vaško kreidelėmis) Programos turinys. Toliau mokyti, kaip daryti iliustracijas pasakoms. Ugdykite gebėjimą išdėstyti objektus ant popieriaus lapo. Mokytis

Iš knygos Piešimas su 4-5 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema "Baldai" 11 pamoka. Antklodė Vaniai (Piešimas flomasteriais) Programos turinys. Išmokykite vaikus papuošti stačiakampį daiktą spalvotomis juostelėmis, kaitaliojant jas spalvomis. Išmokite suprasti ir analizuoti vaikiško eilėraščio turinį. Ugdykite geranoriškus

Iš knygos Modeliavimas su 4-5 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 21 pamoka. Namukai lėlėms lizdus (Piešimas spalvotais pieštukais) Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti mažus ir didelius objektus, sudarytus iš kvadrato ir trikampio. Toliau mokykitės, kaip sudaryti siužetinę kompoziciją. Ugdykite atsakingą

Iš knygos Modeliavimas su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Baldai“ 11 pamoka. Stalas ir kėdė (Lita iš plastilino) Programos turinys. Išmokite supjaustyti pailgas plastilino kolonas į gabalus naudodami krūvą ir pritvirtinti jas prie kartono, vaizduojant baldus bareljefo pavidalu (vaizdas išsikiša aukščiau

Iš knygos Piešimas su 5-6 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namelis zuikui ir gaidžiui (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Sustiprinkite vaikų gebėjimą plastilino pagalba išgauti norimą gaminį. Išmok perpasakoti pasakas pagal iliustracijas.Parodomoji medžiaga. Herojai

Iš knygos Paraiška su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Virtuvėje“ 17 pamoka. Gzhel puodelis (Guašu tapyba) Programos turinys. Supažindinti vaikus su Gzhel. Išmokite paryškinti charakteristikos Gzhel tapyba, papuošti puodelio kraštą paprasti elementai tapyba (įvairių tiesių ir banguotų linijų

Iš knygos Piešimas su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai Autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Kambaryje“ 19 pamoka. Kilimas (Dekoratyvinis piešimas flomasteriais) Programos turinys. Išmokite piešti raštus ilgų neliečiamų linijų pavidalu ant kilimo. Ugdyti vaikų estetinį suvokimą, fantaziją ir vaizduotę. Ugdyti meilę rusams

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Profesijos“ 23 pamoka. Spalvų spektras (piešimas guašu) Programos turinys. Suformuokite idėją, kaip galite gauti oranžinę, žalią, violetinę ir rudas... Išmokite maišyti pagrindines spalvas ir gauti naujų spalvų. Aktyviai

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Zoologijos sodas“ 25 pamoka. Dramblys (Piešimas delnu) Programos turinys. Toliau pristatykite delno marginimo techniką: pamerkite visą delną į guašą ir padarykite atspaudą. Lavinkite vaizduotę, mokykite pamatyti naują vaizdą pažįstamame objekte. Stiprinti įgūdžius

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Teatras“ 27 pamoka. Trys meškiukai (Piešimas sangvinikas) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su sangviniku. Išmok piešti sangvinišką kreidą, šešėlines linijas. Tęskite mankštą grafiškai pavaizduodami gyvūnus, stovinčius ant užpakalinių kojų. Pritvirtinti

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 41 pamoka. Ledo namelis (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su šaltais tonais. Išmok perteikti būdingus daiktų bruožus peršalimo pagalba spalvų gama... Pristatykite galimybes

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Baldai“ 10 pamoka. Antklodė ( Spalvotas popierius... Dekoratyvinė aplikacija) Programinės įrangos turinys. Toliau mokykitės, kaip klijais tepti dalis ir klijuoti jas ant popieriaus lapo. Išmokite sudaryti apskritimų raštą ant kvadratinio popieriaus lapo, keisdami juos spalvomis. Mokytis

Iš autorės knygos

Savaitės tema "Mano namai" 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (Spalvotas popierius. Paraiška iš paruoštų dalyko dalių) Programos turinys. Ugdykite atsakingumą ir gerumą. Išmokyti vaikus sudaryti visumą iš kelių dalių; užtepkite dalį klijais ir priklijuokite

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Baldai“ 10 pamoka. Kilimėlis zuikiams (Piešimas teptuku. Akvarelės) Paskirtis. Išmokykite vaikus dekoruoti stačiakampį objektą, kaitaliojant apskritimus ir linijas (naudojant teptuką ir akvareles); nuosekliai naudokite dviejų spalvų dažus;

Iš autorės knygos

Savaitės tema "Mano namai" 22 pamoka. Tvora prie namo (Piešimas teptuku. Guašas) Paskirtis. Toliau mokykite vaikus piešti įvairius objektus naudojant linijų derinius. Išmok perpasakoti pasakas pagal knygos iliustracijas. Ugdykite kalbą, mąstymą.

Marina Gurtsieva
Vidurinės grupės užsiėmimų tema „Baldai“ santrauka

Vidurinės grupės pamokų ta tema santrauka« Baldai» .

Tikslas: Supažindinti vaikus su artimiausios aplinkos objektais; su baldai, jų funkcinė paskirtis.

Užduotys:

Patikslinkite ir plėskite vaikų žinias apie baldai.

Supažindinkite vaikus su dalimis baldai.

Plėsti ir atgaivinti žodynas vaikai pagal tema« Baldai» .

Žodynas:

Baldų dirbtuvės, surinkėjas, stalius, surinkti, medinis.

Įranga:

Objektų nuotraukos su vaizdu baldai.

Preliminarus darbas:

Gamybos istorija baldai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, norėdami sužinoti daug įdomių dalykų apie mus profesijos, reikia būti labai atsargiems. Šiandien tu ir aš eisime į karalystę baldai... Ar norite sužinoti, kaip jiems sekasi baldai?

Kai jie užaugs dideli medžiai, jie nupjaunami ir nukertamos visos šakos. Taip gaunami rąstai, kurie įdedami sunkvežimiai ir išsiųstas į baldų parduotuvė kur yra pagamintos dalys baldai... Kolekcininkai iš jų renka daiktus baldai: lovos, kėdės, stalai, spintos. Baigta baldai parduodami baldų parduotuvėse.

Fizinis lavinimas:

Kėdė ir stalas, sofa, komoda (sulenk pirštus, išvardija baldai) .

Žmonės prašo baldų! (parodyti delnus).

Mūsų drabužių spinta tarnauja (išskleiskite rankas į šonus).

Norėdami įdėti skalbinius! (rankos sulenktos per alkūnes prieš krūtinę).

Kam skirta lova? (išskleiskite rankas į šonus).

Kad būtų patogu miegoti! (delnai sulenkti ir po skruostu).

Baldai sukuria jaukumą! (pasisuka pusiau pritūpimais į dešinę į kairę).

Ir kaime, namuose, čia! (išskleiskite rankas į šonus).

Auklėtojas: – Kokie ten stalai ir spintelės?.

Prie kokios lentelės jie rašo? (Rašymas.)

Stalas, prie kurio jie pietauja? (Pietauti.)

Stalas su žurnalais, laikraščiais? (Žurnalas.)

Spinta, kurioje laikomi drabužiai? (Drabužinė.)

Spinta, kurioje laikomos knygos? (Knyga.)

Auklėtojas: Atspėk mįslė:

Galite sėdėti ant jo

Kolas pašaukė prie stalo valgyti.

Auklėtojas: Kas tai? (Tai kėdė.)

Auklėtojas: Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta kėdė. Kėdė turi kojeles. Kiek kojų turi kėdė?

Auklėtojas: Ant kojų yra kėdė. Kėdė turi sėdynę. Kiek sėdimų vietų turi kėdė?

Auklėtojas: Mes sėdime ant sėdynės. Kėdė turi atlošą. Kiek atlošu turi kėdė?

Kėdės atlošas reikalingas nugarai palaikyti.

Atspėk kitą daiktas:

Po stogu – keturios kojos

O ant stogo – sriuba ir šaukštai (Tai yra stalas.)

Auklėtojas: Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagamintas stalas! Stalas taip pat turi kojeles, kaip ir kėdė. Kiek kojų turi stalas, suskaičiuok?

Klausykite kito mįslė:

Jis stovi kampe prie sienos

O, jis atrodo didžiulis

Bet jis visai nebaudžiamas,

Mama jame laiko daiktus. (Tai yra spinta.)

Auklėtojas: Pažiūrėkite, iš kokių dalių susideda spintelė! Spintoje yra sienos, lentynos, durys, rankenos. Kiek sienų turi spinta? (Skaičiuokite kartu).

Vaikai. Trys sienos.

Auklėtojas: Kiek durų?

Vaikai. Dvi durys.

Auklėtojas: Klausykite kito mįslė:

Naktimis manyje yra vaikai

Iki tol jie saldžiai užsnūsta,

Nenoriu keltis

Koks aš dalykas... (lova)

Auklėtojas: Iš kokių dalių susideda lova! Lova taip pat turi kojas ir atlošas. Kiek galvūgalių turi lova? (du)

Auklėtojas: Kiek kojų? (keturi)

Auklėtojas: Kam mums reikalinga lova? (miegoti)

Tai va, miegame ant lovos, tad ji minkšta, kad galėtume patogiai miegoti.

Rezultatas klases:

Puikūs vaikinai, jie susidorojo su visomis užduotimis.

Vaikinai, šiandien visi dirbote kartu, teisingai atsakėte į visus klausimus, puiku!

Susijusios publikacijos:

Fotoreportažas iš susipažinimo su išoriniu pasauliu pamokos tema „Baldai“ Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie baldus, jų funkcijas.

"Baldai". Vyresniosios grupės frontalinės logopedinės pamokos santrauka Tema „Baldai“ Koregavimo ir ugdymo tikslai. Idėjų apie baldus, jų paskirtį, dalis iš kurių jie yra išplėtimas ir konkretinimas.

Integruotos kalbos raidos ir dizaino pamokos santrauka. Istorijos kūrimas leksine tema „Baldai“ Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga„Darželis Nr. 85 kombinuotas tipas„Integruotos pamokos santrauka.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti parengiamojoje grupėje leksine tema „Baldai“ santrauka Tikslas: - tobulinti leksinius ir gramatinius kalbos komponentus tema „Baldai“. Užduotys: - žodyno patikslinimas, išplėtimas, aktyvinimas.

Pogrupio logopedinės pamokos parengiamojoje grupėje konspektas Tema: „Baldai“ Tikslas: apibendrinti vaikų žinias ir idėjas apie baldus. Užduotys: Kalba: Patikslinti, suaktyvinti ir apibendrinti žodyną tema „Baldai“; ...

Leksikos tema „Baldai“. Pamokos tipas – pastiprinimas. Tikslas: įtvirtinti vaikų idėjas apie baldų tipus, paskirtį, aksesuarus.

1 pratimas. Pavadinkite visus paveikslėlyje esančius elementus. Pirmiausia po vieną, paskui po vieną žodį.

2 užduotis. Pagalvok ir atsakyk

  • Kurie baldai turi kojeles?
  • Sėdynės?
  • Atgal?
  • Stalviršis?

3 žaidimas“. Didelis - mažas “tęskite frazę.

  • Didžioji yra spinta, o mažoji - spintelė
  • Didysis yra stalas, o mažasis...
  • Didysis yra kėdė, o mažasis yra ...
  • Didysis yra lova, o mažasis ...
  • Didysis yra sofa, o mažasis yra ...

4 žaidimas."Apibūdinkite baldą pagal schemą":

Žiūrėk, reikia papasakoti apie baldą pagal schemą. Pirmame stačiakampyje matote klaustuką. Jis prašo mus pavadinti kuo klausime koks daiktas yra užšifruotas pagalbinėje grandinėje.
Antrasis stačiakampis padeda atsakyti į klausimą, kaip ir kur naudojamas užšifruotas elementas.
Trečiame stačiakampyje nupieštos medžiagos, iš kurių jis pagamintas.
Ketvirtajame forma yra užšifruota.

Vaikas turi atspėti, kas užšifruota, ir teisingai pasakyti apie šį objektą (lentelę).

5 pamoka. Sutvarkykite daiktus sudėliodami daiktus į savo vietas.

6 užduotis. Sukurkite pasakojimą apie baldų gamybą, vadovaudamiesi paveikslėlyje pateikta schema.

7 užduotis. Pagalvokite, prisiminkite ir atsakykite.

- Išvardykite virtuvėje esančius baldus
- Sąrašas ……… svetainėje
- Sąrašas ……… koridoriuje
- Sąrašas ……… miegamajame
- Sąrašas ……… vaikų kambaryje
- Nuo Statybinė medžiaga, konstruktorius baldams surinkti
- Išvardykite visus baldus, kurie šiuo metu supa ikimokyklinuką
- Suskaičiuokite identiškų daiktų skaičių (viena kėdė, dvi kėdės, trys kėdės; viena drabužių spinta, dvi spintos)

8 užduotis. Baigti sakinį:

  • Mums reikia kėdės...
  • Mums reikia lovos...
  • Mums reikia drabužių spintos...
  • Mums reikia sofos...
  • Mums reikia stalo...
  • Mums reikia lentynos...

9 žaidimas."Padalinkite baldus į atitinkamas patalpas"

10 pamoka. Palyginti:

  • Sofa ir lova
  • Fotelis ir kėdė
  • Stalas ir kėdė
  • Spinta ir komoda
  • Kėdė ir taburetė

11 užduotis. Atspėk prekę pagal aprašymą:

1. Medinis, 4 kojų, apvalus, valgomasis?
2. Medinės, stačiakampės, ar yra durys?
3. Turi 4 kojas, nugarą, sėdynę, plastikinę?
4. Stačiakampis, minkštas, ar galima miegoti ant jo, turėti atlošą?

12 užduotis. Išspręskite kryžiažodį

13 žaidimas“. Kas perteklinio?"

1. Sofa, fotelis, naktinis staliukas, indauja
2. Lova, spinta, puodas, stalas
3. Stalas, kėdė, televizorius, spinta
4. Komoda, drabužių spinta, naktinis staliukas, kėdė
5. Kušetė, lentyna, kėdė, taburetė
6. Sofa, fotelis, lova, sietynas

14 žaidimas."Kokie baldai paslėpti paveikslėlyje"

15 žaidimas“. Pasakykite vienu žodžiu"

Medinis stalas - (medinis)
Plastikinė kėdė -...
Stiklinis naktinis staliukas -...
Geležinė lova -...
Odinė sofa -...

16 užduotis. Atspėk mįsles

17 žaidimas."Vienas-daug"

  • Vienas stalas – daug lentelių
  • Viena kėdė -...
  • Viena lova -…
  • Viena spinta -...
  • Viena komoda -...
  • Viena taburetė -...
  • Viena kėdė -...
  • Viena lentyna -...
  • Viena sofa...

18 pamoka. Raskite paveikslėlyje esančius objektus naudodami prielinksnius, ant, po, už, tarp, aplink

19 pamoka. Sulenkite paveikslėlį ir kelias dalis. Pavadinkite prekę.

20 užduotis. Atpažinkite daiktą pagal jo dalį (spintos durys, sofos atlošas, stalo kojelė, kėdės sėdynė ir kt.)

21 užduotis. Apibūdinkite baldą, kad kiti suprastų, apie ką jis kalba.

22 žaidimas."Ko trūksta?"

23 užduotis.Įsivaizduokite save kaip pardavėją baldų parduotuvėje. Išsamiai papasakokite, kas jame parduodama.

24 užduotis. Kaip vadinasi baldai?

  • Stalas, prie kurio jie valgo? (pietauti)
  • Stalas, už kurio vedamos pamokos?
  • Stalas, ant kurio sėdi kompiuteris?
  • Stalas, ant kurio padėti žurnalai?
  • Spinta, kurioje saugomos knygos?
  • Spinta, kurioje laikomi drabužiai?
  • Lova vaikams?

25 užduotis. Koks šio kambario planas?

26 žaidimas. Kas pasikeitė apatinėje nuotraukoje?

27 užduotis. Sukurkite pasakojimą pagal paveikslą, išsamiai aprašydami, kokie objektai yra patalpoje, jų išvaizda, vieta.

28 žaidimas. Sudarykite kambario planą naudodami ankstesnį paveikslėlį.

Video logopedinė pamoka su vaikais tema „Baldai“

Net senovinėje klajoklių jurtoje buvo keletas baldų. Ką mes galime pasakyti apie modernus namas! Patogus žmogaus egzistavimas civilizuotame pasaulyje neįmanomas be baldų. Aptardami su vaikais žodyno temą „Baldai“, remkitės naudinga kolegų patirtimi, išdėstyta šios dalies publikacijose.

Čia galite rasti paruoštus planus ir užsiėmimų konspektai, projektai, GCD temomis „Baldai aplink mus“ ir kt. Atkreipkite dėmesį į originalius žaidimus ir vadovus šia tema, kuriuos sukūrėte patys. Jie padės paįvairinti veiklą, išgelbės nuo pasikartojimų ir nesuteiks progos nuobodžiauti. Naudokite čia nurodytus darbus savo darbe naudingų idėjų dėl žaislinių baldų, skirtų lėlėms ir lėlėms, naudojimo.

Papildome ir įtvirtiname vaikų idėjas apie baldus ir jų reikšmę žmogaus gyvenime.

Rodomos publikacijos 1–10 iš 586.
Visi skyriai | Baldai. Teminės užsiėmimų santraukos, žaidimai ir žinynai vaikams leksine tema „Baldai“

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka "Baldai katei iš pasakos" Katės namas " Abstraktus tiesioginė edukacinė veikla parengiamojoje mokyklai grupėje tema : Baldai katinui iš pasakos "Kačių namas" Sudarė: Achkasova N.V. - auklėtoja, nekategorizuota Vaikų tipai veikla: pažintinis, žaidybinis, bendraujantis Tikslas: pratęsimas...

Pamokos apie kalbos ugdymą su konstrukcijos elementais santrauka „Baldai“ pirmosios jaunesniosios grupės vaikams Atidaryta privati ​​ikimokyklinio ugdymo įstaiga „DARŽELIS № 191“. akcinė bendrovė "rusas geležinkeliai» Abstraktus tiesioginė švietėjiška veikla kalbai lavinti su elementais dizainas tema : « Baldai» dėl vaikai jaunesnioji ikimokyklinė...

Baldai. Teminės užsiėmimų santraukos, žaidimai ir žinynai vaikams leksine tema "Baldai" - Pristatymas "Edukacinė kelionė per darželį" Senosios kėdės istorija "

Leidinys „Pristatymas“ Edukacinė kelionė po darželį „Istorija...“ Mokomoji kelionė - pedagoginis metodas leidžianti transformuotis aplinkąį asmenybės raidos aplinką supančio pasaulio objektų „deobjektyvizacijos“ priemonėmis. Norint organizuoti edukacinę išvyką, būtina aptarti kelionės tikslą, paskirtį ...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

"Baldai". Atviros pamokos apie kalbos ugdymą naudojant TRIZ technologijos metodus vyresniųjų kalbos terapijos grupėje santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis Nr.176 „Mažas kaimas“ Pamokos apie rišlios kalbos ugdymą tema „Baldai“ (naudojant TRIZ-RTV technologijos metodus) santrauka vyresniajai „B“ grupės auklėtojai MD Parsijevai, Vladikaukazas, 2018 m. Abstraktus...

Pamoka apie kalbos ugdymą vyresniame ikimokykliniame amžiuje naudojant koliažą „Pomidoras – sofa“ P: Pasakyk man, ką tu matai nuotraukoje? R: Matau pomidorą, sofą, virdulį, šunį, puodą, suknelę, morką, stalą, striukę, gaidį, spintą ir puoduką. P: Ar manote, kad šiuos elementus galima derinti bet kokiu pagrindu? Ar galime juos pavadinti vienu žodžiu? Jei vaikas...

Integruotos pamokos vaikams su DPD santrauka programoje „Sofa Antoshka“ Pamokos apie programą „Sofa Antoshka“ santrauka Tikslai: Toliau supažindinti vaikus su sąvoka ir bendruoju žodžiu „Baldai“; tęsti pažintį su Skirtingos rūšys baldai (sofa, tochta, lova ir kt.); suformuoti stabilų spalvos idėją (žalia, mėlyna, ...

Baldai. Teminės pamokų santraukos, žaidimai ir žinynai vaikams leksine tema „Baldai“ - Vidurinėje grupėje atviros kalbos ugdymo pamokos „Daug baldų bute“ santrauka.

Abstraktus atvira klasė apie kalbos raidą tema „Bute daug baldų“ vidurinėje grupėje Tikslai: Edukacinė sritis „Pažinimas“ Patikslinti ir plėsti vaikų žinias apie baldus, medžiagas, iš kurių gaminami baldai. Išmok atskirti ir įvardyti baldų detales. Forma...

Tiesioginio ugdymo santrauka

veikla

Edukacinė sritis „Pažinimas“

Skyrius „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

Tema: "Baldai"

Vidurinė grupė vaikams, sergantiems OHP.

Parengė mokytoja:

Loginova Liudmila Vasiljevna

Syktyvkaras, 2014 m

Tema:"Baldai".

Švietimo sričių integracija: OO „Bendravimas“ skyriai: „Žodyno formavimas“, „ Garso kultūra kalba“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimas, komunikacinis, pažintinis – tiriamasis, motorinis.

Tikslas: supažindinti vaikus su artimiausios aplinkos objektais: baldais, jų funkcine paskirtimi.

Užduotys:

NVO „Pažinimas“: skyrius „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

edukacinis:

Suteikite idėją apie pagrindinius baldus: stalą, kėdę, lovą, drabužių spintą, sofą;

Supažindinti vaikus su baldais: kojelėmis, sėdyne, atlošu, durimis, rankenomis, sienomis, lentynomis;

Suteikite idėją apie medžiagą, iš kurios pagaminti baldai;

Suformuoti apibendrinančią „baldo“ sampratą, remiantis esminių savybių parinkimu;

Korekcinis ir vystomasis:

Aktyvaus žodyno baldų tema plėtojimas;

Ugdykite nuoseklią kalbą.

edukacinis:

    ugdyti pagarbų požiūrį į artimiausios aplinkos objektus.

OO „Bendravimas“ skyrius „Leksikos formavimas“:

Intensyvinti artimiausios aplinkos objektų pavadinimų vartojimą kalboje;

Stiprinti vaikų gebėjimą formuoti mažybines – meilias daiktavardžių formas;

Stiprinti vaikų gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Skyrius „Garso kalbos kultūra“: Sustiprinkite taisyklingą balsių ir priebalsių tarimą.

Preliminarus darbas: SRI „Parduotuvė“ (grojo).

Demonstracinė medžiaga: dalykų lėlių baldai: stalas, kėdė, lova, spinta, sofa; temų nuotraukos su baldų elementų vaizdais; lėlė, Lėlių namelis(su atvira siena).

GCD etapai:

    Įvadinė dalis: Organizacinis momentas.

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu.

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien į mūsų klasę atėjo lėlė Tanya. Ji turi naują butą, bet baldų dar nėra. Lėlė Tanya prašo padėti jai pasirinkti reikalingus baldus... Eikime su jumis į „baldų parduotuvę“ ir pažiūrėkime, kas yra baldai, kas jie yra ir kam jie skirti. Ar esate pasirengęs eiti į „parduotuvę“ ir padėti lėlei Tanyai?

Vaikai. Taip!

Auklėtojas. Tada užmerkiame visas akis ir sakome šiuos žodžius:

Vienas du trys,

Atėjome į parduotuvę!

    Pagrindinė dalis.

Auklėtojas. Taip atsidūrėme baldų parduotuvėje! Pažiūrėkime, kokių baldų yra! Atspėk mįslę:

Galite sėdėti ant jo

Kolas pašaukė prie stalo valgyti.

Auklėtojas. Kas tai? (jei vaikams sunku, mokytojas užduoda lydinčius klausimus, nurodo atitinkamą dalyką).

Vaikai. Tai kėdė.

Auklėtojas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta kėdė. Kėdė turi kojeles. Kiek kojų turi kėdė?

Vaikai.(galvok) Keturios kojos.

Auklėtojas. Ant kojų yra kėdė. Kėdė turi sėdynę. Kiek sėdimų vietų turi kėdė?

Vaikai. Viena sėdynė.

Auklėtojas.Žmonės sėdi ant sėdynės. (Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į žodžių „sėdėti“ ir „sėdėti“ sąskambius.) Kėdė turi atlošą. Kiek atlošu turi kėdė?

Vaikai. Vienas atlošas.

Auklėtojas. Kėdės atlošas reikalingas nugarai palaikyti. (Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į žodžių „atgal“ ir „atgal“ sąskambius).

Auklėtojas. Atspėk šį elementą:

Po stogu – keturios kojos

O ant stogo – sriuba ir šaukštai

Auklėtojas. Kas tai?

Vaikai. Tai stalas.

Auklėtojas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagamintas stalas! Stalas taip pat turi kojeles, kaip ir kėdė. Kiek kojų turi stalas, suskaičiuok?

Vaikai.(Mokytojas rodo rodykle, o vaikai skaičiuoja) Keturios kojos.

Auklėtojas. Teisingai! Ant kojų yra stalas. Stalas turi stalviršį. Kiek stalviršių yra ant stalo?

Vaikai. Vienas.

Auklėtojas. Kam skirtas stalas, vaikinai?

Vaikai. Valgyti prie stalo, mokytis, skaityti.

Auklėtojas... (Padeda, jei vaikams sunku atsakyti į klausimą apie baldo paskirtį; ištaiso klaidas netinkamai pavartojus prielinksnius: „prie stalo“).

Auklėtojas. Klausykite šios mįslės:

Jis stovi kampe prie sienos

O, jis atrodo didžiulis

Bet jis visai nebaudžiamas,

Mama jame laiko daiktus.

Vaikai. Tai spinta.

Auklėtojas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta spintelė! Spintoje yra sienos, lentynos, durys, rankenos. Kiek sienų turi spinta? (Jie skaičiuojami kartu).

Vaikai. Trys sienos.

Auklėtojas. Kiek durų?

Vaikai. Dvi durys.

Auklėtojas. Kur yra rankenos prie spintos.

Vaikai. Ant durų. (Mokytojas pataiso, jei vaikai neteisingai ištaria).

Auklėtojas. Spintelė uždaroma iš visų pusių: iš apačios ir iš viršaus. Kam skirta drabužių spinta?

Vaikai. Drabužius, baltinius ten padėti.

Auklėtojas... (Padeda, jei vaikams sunku atsakyti į klausimą apie baldų paskirtį; ištaiso klaidas netinkamai vartojant prielinksnius: „į spintą“, „į spintą“). Klausykite šios mįslės:

Naktimis manyje yra vaikai

Iki tol jie saldžiai užsnūsta,

Nenoriu keltis

Kas aš per... (lova)

Auklėtojas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta lova! Lova taip pat turi nešvarias kojas. Kiek galvūgalių turi lova?

Vaikai. (Skaičiavimas) Du.

Auklėtojas. Kiek kojų?

Vaikai.(Skaičiuoja) Keturi.

Auklėtojas. Kam mums reikalinga lova?

Vaikai. Miegoti.

Auklėtojas... Tai va, miegame ant lovos, tad ji minkšta, kad galėtume patogiai miegoti.

Auklėtojas... Ir kas tai?

Man patogu, labai minkšta,

Tau nesunku atspėti -

Myli močiutės ir anūkai

Atsisėskite ir atsigulkite

Vaikai. Ar tai sofa?

Auklėtojas... Sofa, kaip ir kėdė, turi sėdynę, atlošą, tik jie pailgi. Taip pat yra kojos. Suskaičiuokite, kiek sofos kojų.

Vaikai.(Skaičiuoti) keturi.

Auklėtojas... Kam mums reikalinga sofa?

Vaikai. Jums reikia sofos, kad galėtumėte atsipalaiduoti, sėdėti ar gulėti priešais televizorių.

Auklėtojas... Tai va, sofa minkšta, kaip ir lova, todėl tokie baldai ir vadinami „minkštais“.

Auklėtojas... Visus šiuos daiktus galima pavadinti vienu žodžiu – „baldai“. Baldai dažniausiai gaminami iš medžio – medžio. Lėlių baldai dažniausiai gaminami iš plastiko – plastikiniai baldai. (Mokytojas prašo pakartoti naujus žodžius).

Vaikai su auklėtoja išsirenka lėlei baldus, „perka“ po vieną lėlės baldą ir „grįžta“ į Darželis.

Auklėtojas... Dabar, norėdami grįžti į darželį, turite vėl užmerkti akis ir pasakyti:

Vienas du trys,

Atėjome į darželį.

Padėkime lėlei Tanya sutvarkyti joje baldus naujas butas... (Vaikai paeiliui dėlioja baldus). ką įdėjai?

Vaikai. Lentelė.

Auklėtojas... Kur padėjai stalą?

Vaikai. Bute (ir t.t. kiekvienas iš vaikų pasideda vieno tipo baldus ir vardija, kur juos deda).

Auklėtojas... Čia vaikai sutvarkė Tanechką nauji baldaiį tavo butą! Lėlė Tanya labai džiaugiasi, kad jai padėjote, ir ji nori su jumis žaisti žaidimą „Baldai“.

Fizika "Baldai"

Vienas du trys,

vienas du trys,

(vaikai vaikšto)

Spinta aukštai – žiūrėk!

(pakelk rankas aukštai)

Vienas du trys keturi,

Vienas du trys keturi,

(Vaikai vaikšto)

Kėdės yra mūsų bute.

(pritūpimai – spyruoklės)

Yra stalai, lovytės -

(rankos ištiestos priešais save, delnai žemyn,

lenkimas į priekį rankomis)

Visi mūsų baldai tvarkingi!

(padarykite tai savo rankomis didelis ratas Priešais).

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu priešais molbertą. Ant molberto mokytojas paeiliui deda paveikslėlius su baldų atvaizdais ir prašo kiekvieno vaiko pakartoti vardą.

Auklėtojas... Dabar pažaiskime žaidimą „Pavadink meiliai“! Sakau – kėdė, o tu? (Mokytojas rodo į paveikslėlį).

Vaikai. Aukšta kėdė.

Auklėtojas... Lentelė.

Vaikai. Mažas staliukas.

Auklėtojas... Spinta.

Vaikai. Spintelė.

Auklėtojas... Lova.

Vaikai. Lova.

Auklėtojas... Sofa.

Vaikai. Maža sofa.

Mokytojas pasiekia taisyklingą žodžių tarimą.

    Baigiamoji dalis.

Auklėtojas... Ką naujo sužinojai šiandien? (Su kokiais dalykais susipažinote?)

Vaikai. Kėdė, lova, stalas, sofa, spinta.

Auklėtojas... Kaip visi šie dalykai vadinami vienu žodžiu?

Vaikai. Baldai.

Auklėtojas. Teisingai. Kam skirti baldai?

Vaikai. Sėdėti reikia kėdės. Stalas reikalingas norint valgyti, mokytis, skaityti. Sofa reikalinga norint atsisėsti ar atsigulti, pailsėti. Lova reikalinga norint miegoti. Drabužiams laikyti reikalinga spinta. (Sunkiai padeda mokytojas).

Auklėtojas.(Apibendrina vaikų žinias) baldai reikalingi patogumui ir tvarkai. O iš ko pagaminti baldai? (Padeda su sunkumais).

Vaikai. iš medžio - mediniai baldai, iš plastiko - plastiko.

Auklėtojas. Kaip manote, ar baldais reikėtų pasirūpinti?

Vaikai. Taip (mes nežinome).

Auklėtojas... Pasirodo, baldus taip pat reikia prižiūrėti: išplauti, nušluostyti. Jūs negalite sulaužyti, piešti ant jo. Jei baldus rūpinsitės atsargiai ir rūpestingai, jie tarnaus labai ilgai (ilgai bus kaip nauji).

Kuklai Tanyai patiko žaisti su tavimi, ji padėkoja ir sako: „Sudie!

Vaikai. Viso gero.

Auklėtojas. Tuo pamoka baigiama. Visi padarė gerą darbą, gerai padaryta, vaikinai!

Nuorodos:

    Gromova O. E., Solomatina G. N. Leksikos temos, skirtos 4-5 metų vaikų kalbos raidai: Metodinis vadovas. - M .: TC sfera, 2008 .-- 128psl.

    Mironova S.A. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymas logopedijos užsiėmimuose. - M .: Išsilavinimas, 1991 .-- 208s.

    Nuo gimimo iki mokyklos. Bendrojo ugdymo programa ikimokyklinis ugdymas/ Red. NE. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. - M .: Mozaika - Sintez, 2013 .-- 336 p.

    Interneto ištekliai (paveikslėliai su baldų elementų vaizdais)