Atvira pamoka apie kalbos ugdymą antroje jaunesniojoje grupėje. Logopedinė pamoka apie garsinės kalbos pusės formavimą antroje jaunesniųjų grupėje „Garsai

Tema: Garso kultūra kalba: garsai p, p.

Tikslas:

Pratimas aiškiai ir taisyklingai tarti garsus p, p;

Skatinkite vaikus užmegzti dialogą, vartoti žodžius su garsais p, p;

Lavinti artikuliacinį aparatą, smulkiosios motorikos įgūdžius Rankos;

Skatinti klausos dėmesį;

Suaktyvinkite kvėpavimą.

Įranga: ekranas; žaislas - gaidys; du stiklainiai grūdų (žirnių ir sorų); spalvotos popieriaus plunksnos ant virvelių; nuotraukos su paršelio, gaidžio, papūgos, vištos vaizdais.

H O D A N I T I A

1. Pažintis su svečiu

In o p ir t a t e l. Vaikai, šiandien į mūsų pamoką atėjo svečias. O kas jis toks, sužinosite, jei atspėsite mįslę. (Užduoda vaikams mįslę.)

Keliasi auštant, dainuoja kieme,

Ant galvos yra šukutės – kas tai?

Vaikai. Gaidys.

In o p ir t a t e l. Teisingai.

Gaidys, gaidys, auksinės šukos,

Sviestinė galva, šilkinė barzda. (Rodo vaikams lėlę – gaidį, o paskui kalba už jį).

P e t w o k. Sveiki vaikinai. Džiaugiuosi jus visus matydamas.

In o p ir t a t e l. Ir mums malonu tave matyti, gaidys. Tiesa, vaikai? Pasisveikinkime su gaidžiu.

Gaidys. Aš taip skubėjau pas tave, kad neturėjau laiko valgyti.

In o p ir t a t e l. O dabar mes jus pamaitinsime.

Mokytoja kviečia vaikus pamaitinti gaidį. Išima du stiklainius su soromis ir žirniais ir duoda vaikams pasiklausyti, kaip skamba šie javai, kuo skiriasi vienas nuo kito garsu. Vaikai daro išvadą, kad žirniai skamba, o soros tyliai. Tada mokytojas kviečia vaikus atspėti, ką gaidys pasirinko (barškėti už širmos ar žirnių ar sorų). Vaikai pagal garsą atspėja, kokį maistą gaidys pasirinko.

P e t u sh o k (peša grūdus). Ačiū, vaikinai, kad pamaitinote mane. Pavalgiau, nusivaliau dulkes ir išsibarsčiau plunksnas. Dabar pažiūrėkite, vaikinai, po savo kėdėmis.

Vaikai pasižiūri po kėdėmis ir pamato, kad po kėdėmis yra „plunksnos“ – pūstuvai.

Vaikai žaidžia su plunksnomis: pučia ant jų.

Žaidžiamas žaidimas plunksnų skrydžio trukmei: kas turi plunksną, skris ilgiau, kas skris toliau. Žaidimo metu mokytojas stebi, kad vaikai nekeltų pečių, neįkvėptų per nosį, neišpūstų skruostų.

2. Artikuliacijos pratimai

Mokytojas kviečia vaikus žaisti su liežuviu.

  1. Mes atidarome burną.

Kas tame name šeimininkas?

Jame savininkas yra liežuvis,

Jis patogiai atsigulė namuose. (Plačiai atidaryta burna).

W o c p u t a t e l (primena). Plačiai pravėrę burną galime dainuoti „a“ garso dainą. Pabandykime padainuoti šią dainą.

2. Durys – lanksčios lūpos.

Jie gali tapti šypsena. (Apsimesti, kad šypsosi).

In o p ir t a t e l. Atsakyk man: kai lūpos šypsosi, kokią dainą galime dainuoti?

Vaikai (atsakymas). Garso "ir" daina.

3. O dabar atvirkščiai:

Lūpos ištiestos į priekį. (Vamzdeliu ištraukite lūpas).

In o p ir t a t e l. Prisiminkite, kokį garsą dainuoja kempinės, kai jos yra vamzdelis?

Vaikai. "u" garsas.

In o p ir t a t e l. Noriu pranešti, kad mano liežuvis išmoko gerai dainuoti naują dainą: „P-p-p“. Pakartokite šį garsą po manęs. (Vaikai kartoja). Atkreipkite dėmesį į vaikus, kad liežuvis taip pat negali dainuoti šios dainos sklandžiai ir viena styga, kaip tai darydavo anksčiau su tokiais garsais kaip „a“, „o“, „y“, „ir“. Liežuvis užkliūva už kliūties, o daina pasirodo kurčia ir nemelodinga.

Vaikai chore ir pakaitomis taria naują garsą.

In o p ir t a t e l. Tačiau naujo garso daina skamba aiškiai, kai viščiukai girgžda.

3. Pirštų gimnastika

In o p ir t a t e l. Rodysime viščiukų snapus, o dainuosime jų giesmę. (Rodomasis pirštas jungiasi prie didžiosios ant abiejų rankų, kitos trys suspaudžiamos) .

4. Žaidimas su gaidžiu

In o p ir t a t e l. Mūsų gaidys nori žaisti su mumis, siūlau pažaisti žaidimą „Clockwork Chickens“. Jūs visi būsite žaisliniai viščiukai. (Gaidelis po vieną pribėga prie vaikų ir juos „vėja“, po fabriko vaikas turi apsimesti višta, dainuoti savo dainelę, dainuoti tol, kol gaidys išjungs suvyniojamą žaislą).

Žaidimo metu mokytojas užtikrina, kad vaikai aiškiai ištartų garsus.

5. Pasaka apie vištą

In o p ir t a t e l. Siūlau pažvelgti į lentą su nuotraukomis.

- Kas yra šiose nuotraukose?

- Aš jums papasakosiu pasaką apie šiuos gyvūnus, o jūs atidžiai klausykite. Kartą gaidys, papūga ir kiaulė žaidė slėpynių. Prie jų priėjo višta ir paklausė: „Ar galiu žaisti su tavimi?

"Ne, - atsakė paršelis - žaidžiame tik su tais, kurių vardas prasideda raide "p" arba "p":p - paršelis, p - papūga, gerti - gaidys. O vištiena prasideda raide „c“. "Tai kas, - – atsakė viščiukas - bet aš moku gerai žvilgtelėti: „Pe-pee-pee! “. Gyvūnai klausėsi viščiuko giesmės ir sutiko su juo pažaisti.

- Ką žaidė tavo draugai?

- Kodėl jie iš pradžių nenorėjo žaisti su vištiena?

- Kodėl tada sutiko?

- Dar kartą įvardinkime pagrindinius veikėjus :p - paršelis, p - papūga, gerti - gaidys.

- Kokius dar žinote žodžius, kurie skamba „p“? (Vaikų atsakymai).

6. Išvalykite liežuvius

Mokytojas kviečia vaikus tarti liežuvio sukimą įvairia dinamika – iš pradžių tyliai, paskui garsiai.

Pa-pa-pa - dribsniai ant stalo;

šlapimas šlapimas - nusipirkti pyragą.

Paukščiai atėjo paskleisti kviečių.

Gaidys pagiria vaikus, atsisveikina ir išeina.

Marija Argudyaeva
Pamoka apie garsinę kalbos kultūrą jaunesnioji grupė"Garso artikuliacija [O]"

Programos turinys:

Pagerinti klausos dėmesį, lavinti foneminę klausą. Mokyti vaikus aiškiai tarti balsį garsas Oh(izoliuotas, in onomatopoetiniai žodžiai, frazė kalbos). Ugdykite intonaciją kalbos, skatinti vaikų improvizaciją.

Pamokos eiga:

1. Susipažinimas su garsas Oh. „Oli turėjo Pauliaus lėlę. Olya labai mylėjo savo lėlę. Kartą Olya netyčia numetė lėlę ant grindų ir jai nukrito nosis. Olga graudžiai verkė. Mama atėjo, pamatė bėdą ir sušuko O-o-oi! Vėliau sakė: „Neverk, Olya, mes pataisysime lėlę, priklijuokime jai nosį“

žaisti: Kaip mama sušuko? (Vaikai atsakyti: Ltd)

2. Garso artikuliacija O.

žaisti: Linksmas liežuvis išgirdo mamą sakant O-o-oi! Jam patiko ši daina ir jis norėjo ją dainuoti. Jis atvėrė burną, iš lūpų pasigirdo ratas ir skambėjo balsas dainavo: Ltd! Tai labai gera daina, - sakė Liežuvis, ji skamba Oljos žodžiuose, ruduo, vapsvos. O dabar jūs, vaikai, darote savo lūpas ratuku ir dainuojate dainą Oh-oh-oh. (Chorinis ir 3-4 individualūs atsakymai).

3. Darbas su paveikslėlius: daržovės, katė, namas, virėjas. Ištarkite taip, kad išgirstumėte garsas Oh. (Aktyvinimas)

4. Yra liūdnas O-o-oi. Tai Paulius. Kas atsitiko, Paula? Ltd! Kas skauda? Gerklė! Atidaryk burną, sakyk ah-ah-ah. Taip, gerklė raudona. Aš tau duosiu vaistų. Tai viskas. Ačiū Daktare!

5. Kūno kultūros minutė: s/n « Didelė pėdaėjo keliu"

šarka, šarka,

Šarka baltasparnis!

Kur buvo? Jau toli!

Ko ieškai? (Petya, Olya, Tanya)

Šarka įvardija vaiką, kuris su juo kalbasi.

Irina Molenova
GCD santrauka apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje „Garsinė kalbos kultūra. Garsas [S]"

Abstraktus

GCD apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje.

Tema: Garsinė kalbos kultūra: garsas

Molenova Irina Andreevna - mokytoja.

Tikslas. Aiškaus garso [C] tarimo pratimas.

Užduotys.

1. Formuoti gebėjimą girdėti garsą „s“ žodžio fone. 3. Gebėjimo vesti dialogą lavinimas. 4. Ugdykite klausos dėmesį. 5. Prisidėkite prie džiugios emocinės vaikų nuotaikos kūrimo. 6. Puoselėkite draugiškus santykius, geranoriškumą, norą padėti. 7. Ugdyti gebėjimą klausytis ir išgirsti mokytoją, veikti pagal suaugusiojo žodinius nurodymus.

Įranga. Nešiojama kolonėlė, garso įrašai su daina „Ribushka Hen“, vandens daina (vandens garsas iš čiaupo, lėktuvo garsas, kregždės paveikslas, įranga grojimui parduotuvėje.

GCD progresas

Auklėtojasįtrauktas garso įrašas su daina „Ribušečka višta“.

Vištiena - ryabushka. kur tu nuėjai? - Prie upės. - Višta - ryabushechka. Kodėl tu nuėjai? Dėl vandens. - Višta - ryabushechka. Kam tau reikia vandens? - Laistykite viščiukus. - Višta - ryabushechka. Kaip vištos prašo vandens? - Pi, pi, pi, pi!

Auklėtojas. Prisimeni dainą? (Taip). Apie ką ši daina? (Apie vištieną). Gerai padaryta, prisimink!

Auklėtojas. O dabar noriu jus supažindinti su nauja daina. Tai ypatinga daina, jos net ne dainuoja, o švilpia. Klausykite "S-S-S". Pabandykime švelniai dainuoti su manimi. Tai sunki daina. Ne visi gali iš karto išmokti taisyklingai dainuoti, bet tegul niekas nenusibosta. Dar kartą visi kartu dainuokime šią dainą. (Po to individualiai dainuoja 3-5 vaikai).

Auklėtojas. Atsidarius čiaupą ir užsukus vandenį, atrodo, kad ir čiurkšlė dainuoja (mokytoja įjungia vandens dainą) – švilpia tą pačią dainą. Vaikinai, dainuokime kartu ilgą, švilpiančią dainą. Kas dar nori dainuoti? (Pasirinkite savo nuožiūra)

Dinaminė pauzė.

Auklėtojas.Įjungia orlaivio garsą, kalba kartu su vaikais

Lėktuvai zvimbė (sukimas prieš krūtinę per alkūnes sulenktomis rankomis, lėktuvai skrido (rankos į šonus, pakaitomis pakreipti į kairę ir į dešinę),

Jie tyliai sėdėjo proskynoje (atsisėskite, rankas iki kelių,

Taip, jie vėl skrido.

Auklėtojas. Pavasaris! Pavasaris! Lauke pavasaris! Sako, iš šiltų kraštų jau atskrido kregždė. Ar tu ją matei? (deda kregždės nuotrauką). Skaito eilėraštį „Kregždutė“

Kur tu, kur tu, kregždė, Ar visą dieną skrendi? - Saulė supynė auksinę pynę. - Kur tu, kur tu ryji Naktį dingo? - Mėnuo pilkas Kiemas nušluotas!

Auklėtojas.Dar kartą pakartoja eilėraštį, o vaikai, padedami mokytojos, atsako į kregždei skirtus klausimus.

Auklėtojas. Vaikinai, ar pamenate, ką mes su jumis taip skaniai bandėme? (Krekeriai). Ar mėgote krekerius? (Taip). Kokius krekerius mėgsti? (Su aguonomis, su razinomis). Ar jums patinka sultys? (Taip). Kokias sultis mėgsti? (obuolių, apelsinų, vynuogių, morkų). Ir dabar aš noriu žaisti su tavimi labai įdomus žaidimas, kuri vadinasi „Parduotuvė“. Aš būsiu pardavėjas, o jūs būsite mano pirkėjai. Aš parduosiu sultis ir spirgučius, o jūs pirksite sultis ir spirgučius.

Auklėtojas. Nesidrovėkite, ateikite, nusipirkite, išsikraustykite. Kas nori nusipirkti sulčių ar krekerių, stok į eilę (Įsitikinkite, kad atsiduria eilėje, jei minioje, tai priminkite, kad tai parduotuvė, ir jie turėtų rikiuotis viena po kitos). Bet prieš ką nors perkant, reikėtų pasakyti: – Ar norėtum apelsinų sulčių. - Prašau man duoti krekerių su razinomis. (Jei vaikams sunku, padėkite įtaigiais žodžiais: kokios sultys, kokie krekeriai, būtinai pakartokite).

Auklėtojas. Sveiki! Vaikai. Sveiki! Auklėtojas. Ką norėtumėte nusipirkti? Vaikai. (Jei vaikas netenka, padėkite jam ir paprašykite pakartoti)

Auklėtojas. Vaikinai, ar jums patiko žaidimas? (Taip). Aš duodu jums, bet pirmiausia prisiminkime kartu ir pakartokime šio žaidimo pavadinimą. Rezultatas! Dar kartą apsipirkti! Šauniai padirbėta!

Susijusios publikacijos:

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos, susijusios su kalbos raida, santrauka antroje jaunesniojoje grupėje „Garsas [B]“ TIESIOGINĖS KALBOS PLĖTROS UGDYMO VEIKLOS SANTRAUKA 1. Tema: Garsinės kalbos kultūros ugdymas. Garsas [B]. 2. Pagrindas.

Tema. „Garso kalbos kultūra: diferenciacija skamba s-sh“. Tikslai: Tobulinti vaikų klausos suvokimą per diskriminacijos pratimus.

GCD santrauka apie kalbos raidą parengiamojoje grupėje „Garso kalbos kultūra. Garsas [w]" GCD santrauka apie kalbos raidą parengiamoji grupė Tarskaya Svetlana Andreevna MBDOU pedagogė Darželis Nr.69 „Brusnička“ p. Maganas.

GCD santrauka su vidurinės mokyklos vaikais ikimokyklinio amžiaus. Tema: „Garsinė kalbos kultūra: garsas /c/“. Tikslai ir uždaviniai: Išmokti atskirti žodžius.

OOD konspektas jaunesnės grupės vaikams „Garsi kalbos kultūra. Garsai [M] ir [M '] “„GARSO KALBOS KULTŪRA: Garsai A, O, U, I – kartojimas. Garsai M ir Mb - studija „Mokytojo veiklos tikslai: lavinti vaikus aiškia artikuliacija.

Atviros kalbos raidos pamokos santrauka. Garsinė kalbos kultūra "Darbas su garsais [Ж] - [Ш]" Atviros kalbos raidos pamokos konspektas Pamokos tema: Garsinė kalbos kultūra: darbas su garsais w - sh. Baigė: Mokytoja Ivanova.

KALBOS UGDYMO PAMOKA DARŽELIO ANTROJE JAUNESNIOJE GRUPĖJE

GARSO KALBOS KULTŪRA. Eilėraščio „Arklys“ KARTOJIMAS A. Barto. DARBAS SU "IR" GARSU.

Tikslas: priminti vaikams pažįstamą eilėraštį, išmokyti jį skaityti raiškiai, lėtai, neįtempiant balso, aiškiai ir taisyklingai ištarti žodžių galūnes; pratinti vaikus aiškiu garso tarimuIR žodžiais ir frazine kalba; suaktyvinti žodį vaikų kalbojekumeliukas.

Įranga: Žaislai arklys ir kumeliukas. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos eglės vasarą ir žiemą.

Pamokos eiga: Sveiki, vaikinai! Šiandien savo pamoką skirsime teisingo garso „aš“ tarimo tyrimui. Pirmiausia noriu jums paskaityti A. Barto eilėraštį „Arklys“, skaito jį išraiškingai.

Myliu savo žirgą, glotniai sušukuosiu, šukomis uodegą išlyginsiu Ir arkliu eisiu į svečius!

Perskaitęs paprašo vieno iš vaikų išeiti ir perskaityti tą patį eilėraštį, stebi vaiko intonacijų išraiškingumą. Mūsų eilėraštį išgirdo arklys ir atėjo pas mus į svečius, bet vaikas su ja nebuvo vienas. Koks jo vardas? (koltas) Klausyk kito eilėraščio:

„AŠ-I-I-EJU-EJU“ – šaukia arklys. Arklidėje viskas gerai. Šalia jos vaikas, labai mielas kumeliukas. Kasdien augdamas, Netrukus jis taps, kaip ir tėtis, nuostabiu arkliu!

I-I-I – arklių daina. Padainuokime dainelę kartu su žirgu. (Vaikai užduotį atlieka kartu ir po vieną).

Kai kumeliukas pasiklysta ir pašaukia mamą, jam skamba garsi ir ilga daina, tokia - EEEEEEEEE, eime kartu.

O dabar fizinis momentas. Parodykime savo svečiams, kaip mes galime nusiplauti veidą. (Pažiūrėkite į mokytoją ir pakartokite).

Vanduo, vanduo Nuplauk veidą - Kad akys spindėtų, Kad skruostai degtų, Kad burna juoktųsi, Kad sukąsčiau dantis.

Puiku, o dabar žaidimui skiriamas dėmesys. Apsidairykite aplinkui, suraskite ir pavadinkite objektus, turinčius garsą „aš“.

Mokytojas išklauso vaikų atsakymus, komentuoja, prireikus padeda.

Štai koks tu puikus, atidžiai apžiūrėjęs kambarį, o dabar atidžiai klausyk kito įdomaus liežuvio suktuko:

Šerkšnas gulėjo ant eglės šakų, Spygliai per naktį pabalo.

Kas yra EL? (Klausykite vaikų atsakymų). Teisingai, tai medis. Kitaip tariant, Kalėdų eglutė. kokios ji spalvos? (žalia), o jei ant jo nukris sniego gniūžtė? (balta). Pakartokime kartu su jumis šitą liežuvio suktuką, ar žinote kodėl taip vadinasi, nes reikia labai greitai ištarti, pabandykime? (chore, tada individualūs atsakymai).

Ir pabaigai dar vienas eilėraštis:

Žaidė Jegorką su Igorka Riedėjo nuo kalno salto.

Ar turime grupėje tokių Egorų, kurie tupia? Tada specialiai jiems šį eilėraštį kartu kartosime chore.

Ar patiko veikla? Kas buvo mūsų svečias? Kokias eilutes prisimeni? Prie kokio garso mes dirbome? Pakartokime chore EEEEEEEEE! Šauniai padirbėta!

BIBLIOGRAFIJA:

    „Dvi linksmos žąsys“ eilėraščiai, eilėraščiai. Leidykla „Prof-Press“ Rostovas prie Dono 2011 m

    Agnia Lvovna Barto „Aš myliu savo žirgą“ RIO „Samovaras“ 2004 m

Santrauka apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje šia tema "Garsinė kalbos kultūra: garsas ir»

Nariai : 3-4 metų vaikai.

Tikslas: lavinti vaikus aiškiai tarti garsą ir (atskirai, frazėmis, žodžiais).

Užduotys:

    auklėjant atsakomybės jausmo, savarankiškumo, pagarbos vienas kitam ugdymas;

    besivystantis vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas; vaikų interesų, smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas; lavinti vaizduotę ir kūrybinę veiklą, dėmesį;

    edukacinis toliau lavinkite aiškų garsų a, y, o tarimą; mokyti vaikus aiškiai ir taisyklingai tarti garsus

Prielaidos universaliam mokymosi veikla:

    komunikabilus- Gebėjimas klausytis ir dalyvauti bendra veikla teikti savitarpio pagalbą;

    pažinimo- galimybė nustatyti papildomą paveikslą pagal pagrindines 3-4 objektų savybes, surinkti visumą iš iškirptų paveikslėlių;

    reguliavimo- gebėjimas klausytis suaugusiojo ir vykdyti jo nurodymus, gebėjimas atlikti veiksmus pagal tam tikrą taisyklę;

    Asmeninis- gebėjimas įvertinti savo veiklą, savo galimybes.

Įranga mokytojui: 15 nedidelių vokelių su iškirptais ir ištisais paveikslėliais (adatos, iriso ir kalakuto, arbūzo atvaizdai), Mikės Pūkuotuko žaislas, kubas su priklijuotomis nuotraukomis, arkliuko žaislas, varpeliai, jaustukai - emocijos pagal vaikų skaičių ( liūdesys, džiaugsmas, nuostaba, pyktis), galvos juostos, vaizduojančios kalakutus, kalakutus ir vanagą.

Įranga vaikams: Mikė Pūkuotukas žaislas, kilimėlis vaikams.

Įvadinė dalis (motyvacinė, paruošiamasis etapas)

Darbo formos

Prieinamumas

įrenginius

vaikams

Švietimo

užduotys

Tikslas

orientyrai

(specifikacijos)

Laiko organizavimas.

Sveikinimai"

Mokytojas susitinka su vaikais.

Labas rytas, vaikinai! Nagi, atsisėsk. Vaikinai, šiandien pasveikinkime vieni kitus neįprastu būdu. Reikia vienu delnu paliesti kaimyno delną ir meiliai šaukti jo vardą.

Delnais paliečiu kaimyną iš dešinės, meiliai šaukiu jo vardu. Tada vaikai kartoja.

Pabarbenti į duris.

Įdomu, kas tai galėtų būti? Mokytojas atidaro duris, paima Mikę Pūkuotuką su voku rankose

Vaikinai, ar žinote, kas tai yra? (atsako vaikai)

– Aš jo klausau.

Vaikinai, Mikė Pūkuotukas sveikina jus ir prašo mūsų jam padėti. Jam sunku apibrėžti emocijas.

Mokytojas dalija nuotraukas su emocijomis.

Kiekvienas iš mūsų turime paveikslą su emocijomis. Apsvarstykite tai ir visi pasakys Mikei Pūkuotukui, kokias emocijas jis jaučia. Turiu Mikę Pūkuotuką, emociją (aš pavadinu). Kiekvienas vaikas turi pasisakyti.

Kokia emocija buvo labiausiai paplitusi?

(džiaugsmas) Pakelkite kortelę, kam nupiešta emocija, džiaugsmas. Tegul, vaikinai, turėsite tik džiaugsmingų emocijų, linksmybių, juoko. Visada dovanokite vienas kitam tik šypsenas ir pozityvumą . « Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“.

(bendravimas, žaidimas)

situacinis pokalbis,

žaidimo situacija, komunikacinis žaidimas

Žodis, žaislas Mikė Pūkuotukas,

paveikslėlį su emocija kiekvienam dalyviui

Vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ugdymas

ir bendraamžiais, formuoti pasirengimą bendrai veiklai,

emocinio reagavimo ugdymas

Vaikas rodo iniciatyvą, turi teigiamą požiūrį į pasaulį ir save,
aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais

Pagrindinė dalis (turinys, veiklos etapas)

Švietimo sritis (veiklos rūšis)

Darbo formos

Prieinamumas

įrenginius

vaikams

Švietimo

užduotys

Tikslas

orientyrai

(specifikacijos)

Mikė Pūkuotukas dėkoja mums ir kviečia pažaisti su juo stebuklingame kube. Mokytojas parodo vaikams kubą, ant kurio veidai nupiešti Mažas vaikas, vilkas, višta, mergina su žaizda, mergina ir berniukas pasiklydo, gydytojas žiūri į kaklą.

„Suki, suki, guli ant šono“, – sako mokytoja, manipuliuodama kubu. Rodo vaikams paveikslėlį, pavyzdžiui, su vilko atvaizdu. Vaikai prisimena, kaip vilkas gieda: „Oho“. Mokytojas paaiškina: „Jei kubas pasisuka į tą pusę, ant kurios nupieštas kūdikis, reikia padainuoti jo dainą: „Wa-wa-wa ..“, jei paveikslėlyje yra višta, reikia pasakyti: „ Ko-ko-ko“ ir kt.

Puiku vaikinai! Mokytojas parodo jiems arklį (žaislą) ir klausia, ar jie žino, kaip arklys rėkia.

Mokytoja prašo vaikų padainuoti ilgą dainelę: „Aš-ir-ir-ir“. (Choriniai ir individualūs pasikartojimai.) Kai kuriuos vaikus mokytoja „paverčia“ kumeliukais ir „įjungia“ magišku raktu. Vaikai dainuoja kumeliukų giesmę.

Mokytojas pažymi vaikus, kurie neaiškiai taria garsus, kad vėliau galėtų dirbti su jais individualiai (galima prieš didelį veidrodį, kad būtų matomos lūpos).

Mokytojas rodo vaikams varpelius, skambina ir paaiškina: „Maži varpeliai dainuoja: „Lie-ir-and-lee-ir-ir-lee-ir-ir“ (garsas) ir tariamas ilgas). Kaip skamba varpai? Ir didesni varpai gieda: „D-i-i-yin-d-i-i-yin“. (Choriniai ir individualūs pasikartojimai.)

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas,

dainavimas, judėjimas)

žaidimo situacija,

situacinis pokalbis,

bendravimo žaidimas

Žodis, motoriniai veiksmai, žaislas Mikė Pūkuotukas, kubas su įklijuotomis nuotraukomis, arklio žaislas, varpeliai

Motorinės veiklos ugdymas, fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas, vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas Vaizduotės ugdymas.

Vaikas aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais,

vaikas yra išvystęs stambiąją motoriką, vaikas turi pagrindinius judesius. Turi išvystytą vaizduotę.

Vaikinai, pailsėkime. (Jis vaikams užsideda raištį su kalakutų ir kalakutų atvaizdu, mokytojas – su vanago atvaizdu).

Kalakutai vaikšto ant žolės, 1

Su jais veda indėnai. 2

Garsiai rėkia kalakutai – 3

Saugokite indėnus.

Danguje pasirodė vanagas, 4

Užsuko virš šeimos

Kalakutienos paukščiai paruošti griebti, 5

Taip, bijau kalakutų.

Judėjimas.

    Vaikščiojimas vietoje.

    Vaikščiojimas pritūpęs.

    I.p. - Pėdos pečių plotyje, rankos atgal. Pasvira į šoną ir į priekį.

    I.p. – o.s. Rankas uždėkite ant diržo, sukite aplink save į kairę ir dešinę.

    I.p. – o.s. Rankos išilgai kūno, pasvirusios į šonus, į priekį.

Fizinis vystymasis(motorinė veikla)

Fizminutka

Judėjimas, veiksmas.Galvos juostos, vaizduojančios kalakutus, kalakutus ir vanagą.

Motorinės veiklos ugdymas, fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas

Vaikas išlavino stambiąją motoriką, vaikui priklauso pagrindiniai judesiai

Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“. O vaikinai, žiūrėk. Juk mes visiškai pamiršome Mikę Pūkuotuką, o jis mūsų laukia, nes paruošė mums dar vieną įdomią užduotį.

„Pabandykite rinkti nuotraukas. Kai rinksi paveikslėlį, tu pats iškart viską suprasi.

Vaikinai, eikime į proskyną (sėskite ant kilimėlių).

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda po voką. Jame yra nuotraukos, supjaustytos į 4 dalis. (adata, kalakutiena, irisas, arbūzas).

Vaikai renka patys. Po mokytojo jis palyginimui visiems išduoda visą vaizdą.

Ar visi gavosi taip pat, kaip nuotraukoje?

Puiku vaikinai. Prašau pasakyti, kas pavaizduota nuotraukose ir kokiu garsu prasideda visi šie žodžiai? Labai geras, su garsu ir, bet ar yra priedo? Tai arbūzas, šis paveikslėlis nereikalingas, nes prasideda garsu „a“. Teisingai. Sakykime, jie visi kartu.

Kognityvinė raida(pažintinė veikla)

Loginės operacijos (analogijos nustatymas, klasifikavimas, palyginimas, apibendrinimas)

Padalintos nuotraukos

vaizduotės ugdymas, holistinio įvaizdžio suvokimas.

Turi išvystytą vaizduotę

Žaidimas „Pagauk garsą ir“

Aš leisiu garsus, o kai išgirsi garsą " ir", teks suploti rankomis:

oi, oi, oi, oi, oi, oi, oi, oi, oi, oi, oi

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas)

žaidimo situacija

Garsai, plojimai

Dėmesio ugdymas

Rodo smalsumą, turi išvystytą vaizduotę

Baigiamoji dalis (refleksinė stadija)

Švietimo sritis (veiklos rūšis)

Darbo formos

Prieinamumas

įrenginius

vaikams

Švietimo

užduotys

Tikslas

orientyrai

(specifikacijos)

Atspindys.

Mokytojas: Ar jums patiko pamoka? Ką naujo išmokote? Kuo pasidalinsite su tėvais?

Kiekvienas iš jūsų gali pasirinkti jaustuką (liūdesys, džiaugsmas, nuostaba, pyktis). Suprasiu, su kokia nuotaika išeinate iš šios pamokos.

Vaikai atima pasirinktą emociją.

Iki pasimatymo, vaikinai. Vaikai atsisveikina su Mikiu Pūkuotuku ir mokytoja.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas)

žaidimo situacija

Žodis, žaislas Mikė Pūkuotukas

Vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas

Vaikas turi teigiamą požiūrį į pasaulį ir save, aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais