Taikymo pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Žiemojantys paukščiai. Paraiška vyresniųjų grupėje tema „Buliai ant šakų

Taikymo pamokos santrauka naudojant pristatymą vidurinė grupė "Žiemojantys paukščiai"

Santrauka apie programą naudojant pristatymą vidurinėje grupėje „Žiemojantys paukščiai“

Atlieka mokytoja Andronova Viktorija Leonidovna

Pamokos tikslas:

Stiprinti gebėjimą dirbti su žirklėmis.

Pratimas pjaustant stačiakampių kampus, juos apvalinant; pratinkite vaikus iš stačiakampių išilgai linijos iškirpti trikampius.

Pataisyti „žiemojančių“ paukščių sąvoką.

Suteikti vaikams idėją apie žiemojančių paukščių rūšis.

Ugdykite vaizduotę, dėmesį, mąstymą, holistinį daiktų suvokimą.

Ugdykite rūpestingą ir draugišką požiūrį į paukščius.

Kalboje suaktyvinkite apibendrinančius žodžius: „žiemojantys paukščiai“; atsakyti su pasiūlymais.

Priemonė: prezentacija „Žiemojantys paukščiai“.

Dalomoji medžiaga: paukščio kūno ruošiniai; sparnų, uodegos detalės įvairių formų ir spalvos, klijai, servetėlė, flomasteriai.

parengiamieji darbai:

1) Varnų, žvirblių, bulių stebėjimas.

2) G. Skrebitskio istorijos „Ilgauodegiai plėšikai“ skaitymas.

3) A. Jašino eilėraštis „Pamaitink paukščius žiemą“, M. Glazkovas „Pamaitink paukščius“.

4) Didaktiniai žaidimai, pratimai, mįslės.

5) Aprašomųjų istorijų, pokalbių rinkimas.

Kurso eiga.

1. Laiko organizavimas

Vaikai, pasisveikinkite su svečiais. Dabar prieikite prie manęs, stovėkite ratu ir šypsokitės vienas kitam, gerai padaryta, jūs gražūs ir protingi vaikai. Šiandien atėjusi į grupę radau nepažįstamą dėžutę. Išsiaiškinkime, kas joje slypi – atminkite mįslę.

Mėgsta sėklas ir taukus, ryte išskrido į kiemą

Šis mažas paukštis. Spėk kas?. (zylė)

Klausyk, kaip gražiai ji dainuoja. Čia, vaikinai, yra ir miško gyventojų pastaba.

Jie nerimauja dėl paukščių, kaip jie peržiemos, lauke jau darosi šalta.

Sėdi ant kėdžių. (Mokytojas pasiūlo pažiūrėti į ekraną. (1 skaidrė))

- Pažiūrėkite, kiek skirtingų paukščių yra ekrane (žiūrėdami į iliustracijas). Kokius paukščius pažįsti? (Vaikų atsakymai.)

Koks šių paukščių vardas vienu žodžiu?

Kas tai per paukščiai? (Žiemojantys paukščiai) Kodėl jie taip vadinami?

2. Įvadas į temą

Teisingai.

Taip vadinami paukščiai, kurie lieka per žiemą. Tai paukščiai, kurie gali prisitaikyti skirtingos sąlygos.

3. Pamokos tikslo nustatymas.

Šiandien kalbėsime apie žiemojančius paukščius ir pateiksime paraišką. Pažvelkite į paveikslėlius ekrane ir pavadinkite paukščius. (Šis žiemojantis paukštis vadinamas: balandis, zylė, žvirblis, varna, genys, bukas).

4. Paveikslėlių žiūrėjimas.

Žinoma, jūs žinote, kad atėjus šaltiems orams daugelis paukščių skrenda į pietus. Bet ne visi, yra tokių, kurie neišskrenda, o gyvena pas mus ištisus metus. (Varna, balandis, žvirblis gyvena ištisus metus).

Ir yra tokių, kurie pas mus atvyksta tik žiemoti (žiemoti atkeliauja zylės, buliai)

Buliai taip vadinami, nes su pirmuoju sniegu atskrenda pas mus.

Buliaus krūtinė raudona, nugara melsvai pilka, galva ir sparnai juodi.

Zylės turi geltonas krūtis, žalsvą nugarą, juodas galvas ir sparnus, su raiščiais ant krūtinės.

Zylė turi gelsvai žalią nugarą, geltoną pilvą su plačia juoda juostele. Sparnai pilkšvi - mėlyna spalva su šviesia skersine juostele.

Šis paukštis jums pažįstamas. Kas čia?

Papasakok man apie žvirblį.

kas jis toks? (mažas, taupus, pilkas, vikrus, greitas).

Kaip galite meiliai pavadinti šį paukštį? (žvirblis, žvirbliai ir kt.)

Kas tai per paukščiai? Tai žiemos paukščiai.

Kodėl jie taip vadinami? Jie gyvena pas mus žiemą.

Kas paukščiams blogiau žiemą – šaltis ar badas? (Alkis)

Ką paukščiai valgo žiemą? (vaikų atsakymai)

Taip, dažniausiai tai yra (uogos, medžių sėklos, augalų sėklos) (2 skaidrės)

Ar galime padėti paukščiams žiemą? (maitinti paukščius)

Vaikinai, pasakykite man, prašau, kaip galite padėti paukščiams žiemą šaltu oru?

(vaikų atsakymai)

Jei grūdus dėsime ant žemės, jie gali būti padengti sniegu. Ką daryti? (Geriau pasidaryti tiektuvus.) (3 skaidrės)

5. Fizminutka "Paukščiai":

Paukšteliai skraidė.

Kaip jie skrido - visi žmonės žiūrėjo.

Kaip jie susėdo – visi žmonės stebėjosi.

Sėdėjo, sėdėjo, pakilo, skraidė

Dainos buvo dainuojamos.

6. Su jumis pagaminkime žiemojančius paukščius. Sėskite prie stalų, parodysiu, kaip pagaminsime paukštį.

7. pirštų mankšta"Medenė"

Atėjo laikas žaisti pirštais.

Aš beldžiu į medį, (Atviras delnas - medis, smiliumi)

Noriu gauti slieką, (kita ranka – genio snapas. Už kiekvieną eilutę)

Nors jis dingo po žieve, (keturi pirštų smūgiai į delną.)

Jis vis tiek bus mano.

8. Savarankiškas darbas vaikai. (Skamba raminanti muzika.)

Ant jūsų stalo yra įvairių formų ir spalvų sparnų ir uodegų detalės, todėl galite pasirinkti iš jų, kurios labiau tinka jūsų paukščiams.

Vaikai kuria programėlę.

O dabar vaišinsime savo draugus. Eikite ir padėkite savo paukštį prie maisto lėkštės, kurią jūsų paukštis mėgsta labiausiai. (lėkštė su duonos trupiniais, su šonine, grūdais, kalnų pelenais)

Vaikai padeda savo darbus ant stalo.

Kokius skirtingus paukščius gavai.

9. Pamokos rezultatas.

Kol mūsų paukščiai les, aš paprašysiu jūsų visų sustoti ratu ir pasakyti:

- Ko šiandien išmokote? (Kokius paukščius sutikote)

– Kas labiausiai įsiminė? (Vaikų atsakymai.)

– Kas sukėlė problemą?

Jūs visi puikiai padarėte, labai stengėtės, sugebėjote padaryti gražius žiemojančius paukščius. Paglostykime save. O vakare parašysime laišką miško gyventojams, kad pagaminsime lesyklas ir lesinsime paukščius.

10. Namų darbai: pasigaminkite lesyklėles paukščiams.


Taikymo pamokos santrauka
tema „Žiemojantys paukščiai“.
(vidurinis ikimokyklinis amžius)
Parengta:
mokytojas Gabakas M.I.
Pamokos tema „Žiemojantys paukščiai“ santrauka.
Tikslas: išmokyti vaikus aplikacijomis perkelti bulių ir zylių atvaizdą, galvos ir liemens formos ypatumus, uodegą (nupjauti dalimis iš spalvoto popieriaus), stebint santykinį dydį. Perkelkite paukščių spalvą. Ugdykite estetinį suvokimą.
Ugdymo užduotys: ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, grožio jausmą, gebėjimą suprasti ir vertinti juos supančio pasaulio grožį ir turtingumą, lavinti regimąjį dėmesį ir suvokimą, atmintį, smulkiąją ir bendrąją motoriką.
Ugdomosios užduotys: toliau mokyti vaikus kruopščiai klijuoti detales, naudoti klijus, išsiaiškinti ir plėsti supratimą apie žiemojančius paukščius, jų sandarą. Suformuokite žiemojančių paukščių sampratą. Patikslinkite ir suaktyvinkite žodyną
Edukacinės užduotys: ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius, meilę laukinei gamtai ir norą rūpintis paukščiais; tikslumas ir atidumas Formuoti bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo įgūdžius.
Demonstracinė medžiaga: iliustracijos, vaizduojančios žiemos peizažus, dalykiniai paveikslėliai, „Žiemojantys paukščiai“, klijinis pieštukas, spalvotas popierius, spalvinimo lapai, vaizduojantys paukščius, auklėtojos pagamintas pavyzdys.Medžiagos pamokai: klijų pieštukas, spalvotas popierius, spalvinimo lapai, vaizduojantys paukščius, magnetofonas (Paukščių giesmė). Metodinės technikos: pokalbis-dialogas, iliustracijų žiūrėjimas ir kalbėjimas apie jas, kūno kultūros užsiėmimas „Keturiasdešimt baltų pusių“, produktyvią veiklą, pirštų gimnastika „Kiek paukščių įskrido į mūsų lesyklą“, reziumuojant.
Preliminarus darbas:
1. Iliustracijų svarstymas, charakteristika, išoriniai ženklai(uodegos, snapo, plunksnų spalvos, dydis.
2. Pokalbiai su vaikais paukščių stebėjimo ir šėrimo eigoje, apie paukščių priežiūrą.
3. Enciklopedinės literatūros skaitymas.
4. Eilėraščių apie paukščius išmokimas mintinai.
Laiko organizavimas.
Plok, ploja, nežiovok ir duok man ranką. Vaikai laikosi už rankų ir linki vienas kitam teigiamo požiūrio. Mes visi esame draugai, esame viena šeima.
Netikėtumo akimirka: beldimas į duris, Dunno ir jo draugų laiškas.
Mokytojas skaito laišką: Mieli vaikinai, Dunno ir jo draugai rašo jums. Gyvename karštuose kraštuose ir zylių bei bulių niekad nematėme, pas mus neskrenda. Jie norėjo pateikti prašymą, bet visiškai sutriko. Maniau, kad bulkiukui yra geltona krūtinė, o draugai sako, kad raudona. Vaikinai, prašau, padėk mums. Žinau, kad jūsų grupė yra žvirbliai ir tikriausiai žinote viską apie paukščius.
Pamokos eiga
Pedagogas: na, kokie vaikinai padės Dunno. Vaikų atsakymai.
Papasakokime Dunno eilėraštį apie mūsų grupę.
Mūsų grupė „Žvirbliai“,
Išdykę vaikai.
Mums patinka tvitinti
Peck grūdai;
Ir šaltą žiemą
Norėdami skristi į savo lesyklėles.
- Pasakyk man, vaikinai, koks dabar metų laikas? - O kokius paukščius galime pamatyti gatvėje žiemą? - Kaip vienu žodžiu pavadinti paukščius, kurie liko žiemoti pas mus? - Šiandien mes kalbės apie žiemojančius paukščius. Pažvelkite į nuotraukas ir pavadinkite paukščius.
žiūri į paveikslėlius
Auklėtojas: užsideda ant flanelografo paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti žiemojantys paukščiai: balandis, zylė, žvirblis, varna, genys, bukas.
– Žinoma, žinote, kad atėjus šaltiems orams daugelis paukščių skrenda į pietus. Bet ne visi, yra tokių, kurie neišskrenda, o gyvena pas mus ištisus metus (varna, balandis, žvirblis).
– Ir yra tokių, kurie pas mus atvažiuoja tik žiemoti (zylės, buliai).
– Bulkiai taip vadinami, nes su pirmuoju sniegu atskrenda pas mus. Buliaus krūtinė raudona, nugara melsvai pilka, galva ir sparnai juodi.
- Zylės turi geltonas krūtis, juodas galvas ir sparnus.
Papasakok man apie varną. Kas ji? (didelis, juodas, svarbus, gudrus).
Šis paukštis jums pažįstamas. Kas čia? Papasakok man apie žvirblį.
- Kas jis toks? (mažas, pilkas, vikrus, greitas).
Šį paukštį galima rasti miške. Tai genys.
Jis dažnai beldžiasi į medieną, o ar žinote, kodėl tai daro?
- Dnygė gydo medžius, iš po žievės ištraukdama kenksmingas klaidas.
Papasakok man apie šį paukštį. Kas čia? kas jis toks?
(Balandis didelis, pilkas, čiulba.)
- Kas tai per paukščiai? Žiemojant.
- Kodėl jie taip vadinami?
Fitneso minutė.
Šarka – baltapusė
virtos košės,
Vaikų maitinimas:
Aš daviau tai
Aš tau daviau,
Aš daviau tai
Aš daviau tai
Ji davė.
Pedagogas: Vaikinai, dabar eikime prie stalo ir padėkime Dunno, įklijuokite zylės ir buožės aplikaciją.
Vaikai pasiima spalvotas popierius, suplėšykite į mažus gabalėlius, o aplikaciją priklijuokite iš suplyšusio popieriaus.
Pirštų mankšta "Maitiklis"
Kiek paukščių lesykloje
atėjo mūsiškis
mes pasakysime:
dvi zylės, žvirblis,
šeši auksakiekliai ir balandžiai,
margomis plunksnomis genys.
Visiems užteko grūdų.
Vaikai kuria programėlę. Visus darbus renkame į didelę panelę.
Pedagogas: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme, apie ką šiandien kalbėjome? Kokie žaidimai buvo žaidžiami? kas tau patiko labiausiai? Vaikų vertinimas. 5. Vaikai įvertina savo ir bendražygių darbus, įvardija pavaizduotus paukščius, išsiaiškina skiriamuosius bruožus, kas juos visus vienija.
6. Veiklos užbaigimas – darbo vietos valymas.

Tikslas: Sudaryti sąlygas ugdyti pažintinius gebėjimus supažindinant su migruojančiais ir žiemojančiais paukščiais.

Uždaviniai: - Plėsti ir įtvirtinti vaikų idėjas apie migruojančius ir žiemojančius paukščius, jų gyvenimo būdą ir išvaizdą.

    Lavinti vaizdinį – vaizdinį mąstymą, kalbos klausą, rišlią kalbą, kalbos derinimą su judesiu, bendrąjį ir smulkiosios motorikos įgūdžius vizualinis dėmesys ir klausos suvokimas

    Pataisykite paukščių klijavimo būdus, atsargiai dirbkite su klijais.

    Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, norą padėti paukščiams.

Parengiamieji darbai: paukščių stebėjimas pasivaikščiojimų metu, nuotraukų ir modelių žiūrėjimas, kalbėjimas, skaitymas grožinė literatūra mintinai mokantis eilėraščius.

Ištekliai: migruojančių paukščių nuotraukos(antys, gulbės, snapeliai, kregždės, straubliai, starkiai, gulbės) ir žiemojančius paukščius(žvirblis, varna, zylė, tauras, balandis, pelėda, genys, šarka) ; garso įrašas, girdimas miško triukšmas ir paukščių čiulbėjimas.

Dalomoji medžiaga: ruošiniai, skirti klijuoti vokuose, šluostės, klijai, flomasteriai.

Kurso eiga.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien, kai aš nuėjau į Darželis rado plunksną(rodoma) . Kaip manote, kieno tai?

Vaikų atsakymas: tai paukščio plunksna

Mokytojas: Apie ką mes šiandien kalbėsime?

Vaikų atsakymas: apie paukščius

Pedagogas: teisingai, vaikinai, šiandien kalbėsime apie paukščius.

Žaidimas– Ar žinai, ar ne? .

Pedagogas: - Vaikinai, ar visi paukščiai lieka žiemoti?

Vaikai: – Ne, ne visi.

Mokytojas: Kur jie eina?

Vaikai: - Paukščiai skrenda į pietus.

Pedagogas: – Kada paukščiai skrenda į pietus?

Vaikai: - rudenį išskrenda.

Pedagogas: – Kokie paukščių, skrendančių į pietus, vardai?

Vaikai: - Migruojantys.

Pedagogas: – Bet kodėl jie išskrenda?

Vaikai: – Nes jie neturi ką valgyti.

Pedagogas: – O ką valgo kregždė, starkis, greitkrūvis?

Vaikai: - vabzdžiai.

Pedagogas: – Kur rudenį dingsta vabzdžiai?

Vaikai: - jie slepiasi nuo šalčio. Jie lipa į tvorų plyšius, į medžių žievę.

Pedagogas: – Taip, taip, todėl paukščiai, kurie minta dygliais, vabzdžiais, skrenda į pietus, kur visada šilta ir yra maisto. Pavadinkite migruojančius paukščius.

Vaikai: - antys, gervės, gegutė, kregždės, gulbės, lakštingala, garniai.

Pedagogas: – Kaip vadinami paukščiai, kurie pas mus žiemoja?

Vaikai: - Žiemoja.

Pedagogas: - Pavadinkite žiemojančius paukščius.

Vaikai: - Varnos, žvirbliai, geniai, balandžiai ir kt.

Pedagogas: – Ar žinai, kodėl jie lieka žiemoti?

Lieka žiemoti tie paukščiai, kurie minta sėklomis, kankorėžiais, uogomis, trupiniais, lašiniais, javais. Jie gali rasti maisto. Vaikinai, kaip galime padėti žiemojantiems paukščiams?

Vaikai: pasidarykite lesyklėles ir užpildykite jas maistu.

Mokytojas: teisingai

„Skrisk – neskrisk“

Vaikai eina į salės vidurį ir pagal muziką atlieka savavališkus judesius. Kai tik muzika nutrūksta, mokytojas pašaukia paukštį. Jei tai žiemojantis paukštis, vaikai lieka ten, kur yra, jei yra migrantas- vaikai juda -"skristi" , suktis, atlikti sklandžius judesius.

Žaidimas:„Surask paukštį pagal mįslę“

Pedagogas: vaikinai, dabar jums reikės įminti mįsles ir rasti atsakymus nuotraukose.

Visą dieną gaudau klaidas
Valgau vabzdžius, kirminus.
Aš neskrendau žiemoti
Aš gyvenu po lieptu.
Chick-chick! Nesidrovėkite!
Aš patyręs...(Žvirblis)

Juodasparnis, raudonskrutis,
O žiemą jis ras prieglobstį:
Jis nebijo peršalimo -
Su pirmuoju sniegu!(buliukas)

Kar-kar-kar! Kar-kar-kar! -
Tai visas repertuaras.
Skelbia klevo vainiką
Su tavo dainavimu...(Varna)

Ant nagų ant pušies kamieno,
Įlipo raudonplaukis montuotojas.
Jis dirbo su svoriu
Bet miške nebuvo šviesos.(mednis)

Ir štai dar viena mįslė.
Nejudrus margas,
ilgauodegis paukštis,
kalbantis paukštis,
Pats kalbiausias(šarka)

Eilėraščio skaitymas su žaislo demonstravimu(šarkos)

Pas mus atskrido keturiasdešimt
Belogruda, baltos spalvos
traškėjo, šokinėjo
Aš sutraiškiau palaidą lovą,
Kažkur įkasiau snapą,
Sušlapinau uodegą baloje,
Tada ji papurtė plunksnas,
Bėgo ir plazdėjo!

Pedagogas: Man keturiasdešimt, ji tik pasakė, kad visai neturi draugų ir labai nuobodu. Kaip gailėtis šarkos? Kaip padėti šarkai?

Vaikai: turime susirasti jos draugų.

Pedagogas: susikurkime keturiasdešimt draugų.

Pažvelk į mūsų šarką! Šarka turi slapyvardį – baltašonė. Ji turi baltas plunksnas iš šonų ir juodą galvą, sparnus ir uodegą. Šarkos uodega labai graži – ilga, tiesi, kaip strėlė. Ant jo esančios plunksnos ne tik juodos, bet ir gražiai žalsvo atspalvio. Šarkos negalima supainioti su jokiu kitu paukščiu.

Pirštų gimnastika:„Dešimt paukščių pulko“

Dainuok kartu, dainuok kartu:
Dešimt paukščių pulko.(ploti rankomis)
Šis paukštis yra lakštingala
(pakaitomis sulenkite pirštus dešinė ranka, pradedant nuo mažojo piršto)
Šis paukštis yra žvirblis
Šis paukštis yra mieguista lakštingala.
Šis paukštis yra vaškas
Šis paukštis yra griežlė
Šis paukštis yra paukštis
(pakaitomis sulenkite kairės rankos pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)
pilka plunksna
Šis yra kikilis
Šis yra greitasis
Šis yra linksmas siskinas
Na, šis yra piktasis erelis
(laikyti nykštys kairiarankis)
Paukščiai, paukščiai namo!
(mojuoja rankomis kaip sparnais)

Vaikai atlieka programą."Šarka" iš iš anksto paruoštų dalių garso įrašymui"Paukščių balsai" .

Pedagogas: - Puiku, vaikinai, susidorojote su visomis užduotimis, daug žinote ir galite tai padaryti. Dar ir šiandien paruošiau skanėstą paukšteliams: lašinių, sėklų, grūdų, duonos. Dabar mes eisime pasivaikščioti ir lesinsime tuos paukščius, kurie skris į mūsų svetainę.

Anna Baranets

Tikslas: ugdyti draugišką požiūrį į paukščiai. Sukelti emocinę reakciją į pažįstamo vaizdo vaizdą. Toliau supažindinkite vaikus su žiemojančių paukščių. Praturtinti vaikų supratimą apie žiemojančių ir migruojančių paukščių, supažindinti su bendriniu pavadinimu « žiemojančių paukščių» .

Kurso eiga.

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas siūlo apsvarstyti plakatą su atvaizdu žiemojančių paukščių v vidurinė juosta Rusija. Yra švenčiamos charakteristikos kūno struktūra paukščiai, jų laikysenos, plunksnų spalva, uodegos sandaros ypatumai.

Tada mokytojas spėlioja galvosūkiai:

Skrenda per mišką

garsiai traškantis,

Ji baltaveidė.

Kas ji?. (šarka)

spalvingas kostiumas,

Nosis aštri.

Aš pats nesu didelis.

Miško daktaras. (mednis)

Apsivilkau pilką suknelę

Ir nuskrido į lesyklą.

pradėjo kūkčioti: „Kar-kar-kar!

Koks čia paukščių turgus? (Varna)

Labai judrus, kruopštus,

Kalbus, garsus,

Šokinėja keliu

"Čiurpti!" tviteris. (Žvirblis)

Paukštis raudona krūtine

Jie visi labai gerai žino.

Meilės paukščių klajoti

Ir valgyti šermukšnį. (bukas)

Rudens pabaigoje - žiemos pradžioje, pirmasis sniego ir uždenkite žemę, pajuodęs nuo lietaus, su švaria balta antklode. Taip elegantiška ir šventiška tapti ratu! Ir, tarsi norėdamos, kad žiemos peizažas būtų dar gražesnis, tokiu metu jie atskrenda pas mus bukas. Tikriausiai dėl to jie taip ir vadino bukas bukas kad jis skrenda į mūsų regioną kartu su pirmuoju sniegas. O gal tokį pavadinimą gavo iš tiurkiško žodžio "šnipšti", Ką reiškia "raudona krūtinė".

Iš kur jie pas mus skrenda? bukas Kodėl negalite jų matyti ištisus metus? Pavasaris, vasara ir ruduo bukas gyvena dykumoje, kur kuria lizdus ir peri jauniklius. Snieguota žiema mažiems paukščiams atneša alkį ir šaltį bukas persikelti arčiau žmonių gyvenamosios vietos, skristi į sodus ir daržus, miestų kiemus ir parkus. A buliai-šiauriečiai, tankių taigos miškų gyventojai, skrenda į mūsų kraštą ne tik atsigaivinti, bet ir pasišildyti.

suaugusieji bukas minta medžių ir krūmų pumpurais ir sėklomis, rinkitės sėklas iš uogų minkštimo. Paragavę, pavyzdžiui, kalnų pelenų, bukas nuvalo snapelį nuo prie jo prilipusios minkštimo. Jame paslėptos sėklos nukrenta ant žemės ir pavasarį išdygsta. Storas snapas leidžia bukas sulaužykite kietas sėklas ir smulkius riešutus. Per vasarą šeimoje bukas vėl pasirodo kūdikiai. Rudenį tėvai ir vaikai vėl rinksis į pulkus, skraidys po miškus, sodus ir parkus, valgys prieš alkaną žiemą ir kartu su pirmaisiais. sniegas džiugina miestiečius savo išvaizda.

Po pasakojimo mokytoja kiekvienam vaikui išdalina po trafaretą paukščiai ir balto kartono lapas, ant kurio pavaizduota šaka. Kitas auklėtojas klausia:

Kas yra ant baltos kortelės?

Vaikų atsakymas (filialas)


Kieno trafaretą tau daviau?

Vaikų atsakymas (paukščiai, bukas)


Kokia spalva bulių krūtinė?

Vaikų atsakymas (raudona)


Laikykimės paukštis ant šakos ir padaryk jai raudoną krūtinę!

(krūtinė pagaminta iš raudonų servetėlių, susuktų į rutulį)



Bibliografija:

1. Literatūrinis ir meninis leidinys vaikams. Dėl ikimokyklinio amžiaus. Pirmieji mano žodžiai paukščiai.

2. Vaikų pasakojimai « žiemojančių paukščių»

3. Vaizdinis ir didaktinis vadovas. Paveikslėlių istorijos. Paukščiai

4. Plakatas. Paukščiai centrinė Rusija, žiemojančių paukščių.

5. Mįslės apie paukščiai.

Autoriai: Bazaleeva Liudmila Michailovna, Zaiceva Olga Aleksandrovna
Padėtis: auklėtojas, auklėtojas
Švietimo įstaiga: MBDOU "TsRR - D / S Nr. 73"
Vietovė: Stavropolio miestas, Stavropolio teritorija
Medžiagos pavadinimas: SPECIALIAI ORGANIZUOTOS UGDYMO VEIKLOS VIDURINĖJE GRUPĖJE ATVIROS SPECIALIAI ORGANIZUOTOS UGDYMO VEIKLOS RODOS SANTRAUKA
Tema: PARAIŠKA "PAUKŠTIS ANT DEBESIS"
Paskelbimo data: 22.10.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

MBDOU "TsRR-D / S Nr. 73"

SANTRAUKA

ATVIRAS PARODAS

SPECIALIAI ORGANIZUOTA UGDYMO VEIKLA

VIDURINĖJE GRUPĖJE Nr.6 "Gvazdikėlis"

TEMA: PARAIŠKA „PAUKŠTIS DEBESIS“

Pedagogas:

Zaiceva O.A.

Bazaleeva L.M.

Stavropolis, 2017 m

Ugdomosios užduotys: Ugdyti vaikų susidomėjimą ir meilę gyvenimui

Švietimo

Atnaujinti

atstovavimas

paukščių struktūros ypatumai, pataisykite kai kuriuos paukščių pavadinimus žodyne.

Stiprinti žirklių įgūdžius.

Lavinamieji uždaviniai: Lavinti smulkiąją rankų motoriką, taiklumą.

Integracija

edukacinis

sritys:

meninis ir estetinis

pažintinis, socialinis ir komunikacinis, fizinis vystymasis.

medžiagų

įranga:

Saulė

magnetai. Aplikacijų fonas su debesies kontūru, ruošiniai paukščiui (sparnai,

liemuo, galva), siauros baltos juostelės ir mėlynos gėlės, žirklės, klijai,

kištukiniai lizdai klijams, klijų teptukai, servetėlės. Iškabos su temos pavadinimu, magnetukai

surengti gatavų darbų parodą.

Parengiamasis darbas: Susipažinimas su sauga darbe

su žirklėmis.

Įvadas į žaidimo situaciją:

Auklėtojos parodo vaikams ant lentos padėtus debesėlius.

1. Komunikabilus. Pokalbis. Ar prisimenate, koks dabar sezonas?

(Siūlomi vaikų atsakymai: ruduo) Rodo į lentą. Įsivaizduok tai

ar tai dangus, kuris ant jo pasirodė? (Siūlomi vaikų atsakymai: debesys, debesys)

Uždaryti

debesys? Siūlomi vaikų atsakymai: taip).

Mokytojas piešia lietų. Kas nuvarvėjo iš debesų? (Siūlomas atsakymas

vaikai: lietus) O kai lyja, ar kas nors eina pasivaikščioti? Ką veikia gyvūnai

lietaus laikas? (Siūlomi vaikų atsakymai: jie nevaikšto, gyvūnai slepiasi)

Saulė yra ant lentos. Žiūrėk, oras gerėja, saulė

išeina ir lietus nustoja lyti. Ištrina lietaus dryžius. Kas gali būti matomas

danguje gerai saulėtas oras? (Siūlomas atsakymas: paukščiai). Ant stalo

pakabinti paukštį. Prisiminkime, kuo paukštis skiriasi nuo gyvūnų, kokiomis kūno dalimis

paukščiai? (Siūlomi vaikų atsakymai: paukštis turi galvą, snapą,

akys, uodega, sparnai, liemuo, letenos, plunksnos.)

Suvokimas

meninis

literatūra.

diskusija

P. Barto eilėraščiai „Gervės“

Skrenda aukštai virš debesų

O virš mūsų čiulba gervės.

Tolumoje, sklandant vėjyje su lengvu šešėliu,

Rudens mėlynėje tirpsta paukščiai.

Išeisime į taką ne arti jų palydėti, -

Jie toli mato žemės platybes:

Upių, ežerų juostos išsilieja...

gerai. Paraiška su paruoštomis formomis. Paukštis. Technika:

paukščio surinkimas iš paruoštų formų: galvos, liemens, uodegos, sparnų. Žiūrėti į

ant jūsų stalų guli ruošiniai, dešinėje guli mėlynas lapas su nupieštu

debesis ir paukščių siluetas, dabar klijuosime paukštį. Pirmiausia klijuokite

kūnas su uodega, tada galva ir sparnais. Ko mūsų paukščiams trūksta?

(Siūlomi vaikų atsakymai: snapas, akys) Nupieškime juos.

4. Variklis. Pirštų gimnastika. Šiek tiek ištieskime pirštus, ir

tada darysime gražius debesis ir debesis.

Aplankome mūsų seserį

Pavasarį skraidė paukščiai

(pakelkite abi rankas ir mostelėkite rankomis, pavaizduodami paukščio sparnus)

Šis paukštis yra pelėda

Na, šitas yra kvailys.

Šis paukštis yra žvirblis

Na, tai lakštingala.

Šis yra genys, šis yra greitasis,

Šis yra dainuojantis siskinas,

Šis paukštis yra griežlė

Šis paukštis yra vaškas

Na, tai iš toli

Pas mus atskrido keturiasdešimt.

(pavadinti paukščius, kiekvieną glostyti, minkyti ar trinti

gerai. Taikymas. Debesis. Technika: iš popieriaus juostelių

įpjauti

kvadratai,

nupieštas

kontūras

užpildyti

popierius

kvadratai.

popierius

atsargiai

nupjaukime

kvadratai,

man pasirodo. Klijais aptepkite visą debesį, o kvadratėlius suklijuokite taip, kad jis

tapo spalvinga ir šiek tiek puri.

Apibendrinant

įvyko?

(Siūlomi atsakymai

debesys). Iš

(Siūlomi vaikų atsakymai: galva, liemuo, uodega, sparnai) Koks popierius

spalvas, kurias naudojome debesims ir debesims? (Balta ir mėlyna). Mes patalpinsime savo

paraiškas parodoje?

Rezultatas bendra veikla: vaikas domisi kitais

daiktų

galioja

paskyrimas

naudoti juos. Stengiasi bendrauti su suaugusiais ir aktyviai juos mėgdžioja

judesius ir veiksmus, turi išvystytą vaizduotę, kuri realizuojasi

v skirtingi tipai veiklą, gali panaudoti kalbą išreikšti savo

pastatas

kalba

pareiškimus.

vystosi

judrumas.

Turi

pradinė

žinių

natūralus

rodo

domisi poezija, turi elementarių idėjų iš gyvenimo srities