Pamokos santrauka gegužės 9 dieną vyresniųjų grupėje. „Pergalės dienos“ klasės santrauka. Medžiagos ir įranga

Irina Sinyakova
„Pergalės paradas“. Pamokos vyresniųjų grupėje, skirtos Pergalės dienai, santrauka

Pergalės paradas

Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias, kad gegužės 9-oji yra diena Pergalė... Suteikti žinių apie tai, kaip sovietų žmonės gynė savo tėvynę Didžiojo Tėvynės karo metu, kad į kovą su naciais kilo ne tik kariuomenė, bet ir partizanai, tarp kurių buvo vaikai. Prisiminkite, kokie paminklai primena herojus. Išmokykite vaikus teisingai atsakyti į klausimus, būti dėmesingiems smulkmenoms, praturtinkite vaikų asmeninę patirtį per kalbą pažinimu apie juos supančią aplinką, papildykite žodyną įvairiais žodžiais, stiprinkite gebėjimą reikšti mintis visais sakiniais. Skiepyti vaikams pasididžiavimo tėvyne, savo žmonėmis jausmą, pagarbą Didžiojo Tėvynės karo veteranams, norą jiems padėti ir jais rūpintis.

Auklėtojas: Vaikinai, ar manote, kad aplink mus yra daug ar mažai žodžių? (Vaikų atsakymai)... Mus supa didžiulė žodžių įvairovė.

Siūlau ieškoti tarp daugybės žodžių "Saldūs žodžiai". (Vaikų atsakymai). (Saldainiai, cukrus, braškės, šokoladas ir kt.)

Dabar prisimink ir pavadink "Juokingi žodžiai". (Vaikų atsakymai). (Vakarėlis, cirkas, dovanos, juokas, kutenimas ir kt.)

Yra liūdnų žodžių. Kokios rūšies "Liūdni žodžiai" tu gali paskambinti (Vaikų atsakymai). (Ašaros, liga, injekcija, atsiskyrimas ir kt.).

Ir yra baisus žodis – šis žodis "karas".

Auklėtojas: Didysis Tėvynės karas tęsėsi 4 ilgus metus. 1945 metų gegužės 9 d Karas baigėsi. Kiekvienais metais šią dieną mūsų šalis švenčia šventę.

kaip tai vadinasi? (Diena Pergalė)

Kaip mes tai švenčiame? (fejerverkai, paradas)

Pagrindiniame mūsų šalies mieste Maskvoje ir daugelyje kitų miestų gegužės 9 d. Pergalės paradas, Raudonąja aikšte žygiuoja pulkai, kariai vejasi žingsnį, juda karinė technika, demonstruodama mūsų šalies galią ir jėgą, virš miesto skraido kariniai lėktuvai. Žmonės padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo. Taip pat Novosibirske yra Antrojo pasaulinio karo paminklų. Vienas iš jų – Šlovės paminklas. Ten irgi kaip amžina liepsna dega Maskvoje. Neužgęsta nei dieną, nei naktį. Akmens lapuose surašytos per Antrąjį pasaulinį karą žuvusių sibiriečių pavardės.

O vakare – fejerverkai skirta šiai didžiai dienai... Pirmiausia ima griaudėti galingos ginklų salvės, o vėliau naktiniame sostinės danguje sužiba daugybė ryškių įvairiaspalvių šviesų. Pasigirsta džiaugsmo šūksniai žmonių: "Ura! Pergalė! Pergalė.

Fizinis lavinimas

"fejerverkas"

Aplink viskas buvo tylu. Atsistokite tiesiai, nuleiskite rankas.

Ir staiga – fejerverkai! Fejerverkas! Pakelkite rankas aukštyn.

Danguje blykstelėjo raketos, ištraukite pirštus, pamojuokite

Ir ten, ir čia! kami virš galvos kairė-dešinė.

Virš aikštės, virš stogų, atsisėsk, atsistok, rankas išskėsk

Pakelkite pirštus virš šventinės Maskvos (2-Zraza).

Kyla aukščiau

Šviesų fontanas gyvas.

Gatvėje, gatvėje Lengvas bėgimas vietoje.

Visi linksmai bėga

Šauk: "Ura!", Pakelk rankas, šauk "Ura!".

Pasigrožėkite vėdinančiais pirštais, mojuojančiais ru-

Į šventinius fejerverkus! kami virš galvos kairė-dešinė.

Auklėtojas:

Vaikinai, kiek iš jūsų matė fejerverkus? Kaip jo šviesos skrenda? Kokiu paros metu dažniausiai vyksta fejerverkai ir kodėl?

Vaikų atsakymai: vakare, nes tamsu

Iliustracijos su fejerverkų atvaizdu demonstravimas. (Tikrai įtrauksime fejerverkus grupė)

Auklėtojas: O dabar žaisime. Esame suskirstyti į dvi komandas

Turiu didvyrio miesto Maskvos herbą ir vėliavą

1 komanda herbui atsiimti

2 komanda atsiimti miesto vėliavą

1,2,3, prasidėjo

Puiku, jūs tai padarėte ir už tai visiems padovanosiu žvaigždutę kaip atminimą.

Diena Pergalė T... Belozerovas

Gegužės šventė -

Diena Pergalės -

Švenčia visa šalis.

Mūsų seneliai dėvi

Kovos įsakymai.

Ryte juos kviečia kelias

Į iškilmingą paradas,

Ir susimąstęs nuo durų

Močiutės jas prižiūri.

Norėčiau, kad tu ir tavo tėvai nueitų prie Šlovės paminklo. Matėme amžiną liepsną. Už paminklo yra parkas. Kur eksponuojama Didžiojo Tėvynės karo karinė technika. Ar yra ir "Katyusha"... Nuėjo, nuvyko Paradas aikštėje... Leninas gegužės 9 d.

Susijusios publikacijos:

Šventės scenarijus vyresnėje grupėje Pergalės dienai Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis Nr.3“ bendrojo ugdymo tipo Vladivostoke PATVIRTINTA vyr.

Patriotinio ugdymo GCD santrauka „Mes prisimename“ Pergalės dienai vyresniojoje grupėje Tikslas: suteikti vaikams supratimą apie sunkius Antrojo pasaulinio karo metus; parodyti visus šio laiko sunkumus; ugdyti patriotizmo jausmą, meilę Tėvynei. Pirmenybė.

Renginiai, skirti Pergalės dienai „Pergalės proanūkiai“„Pergalės proanūkiai“ Tikslas: sudaryti sąlygas istorinių faktų pagrindu praturtinti vaikus žiniomis apie Antrąjį pasaulinį karą, ugdyti patriotizmą, jausmus.

Pergalės dienos scenarijus „Pergalės dieną šviečia saulė“ Gegužės 9-osios šventės scenarijus vyresniųjų grupėje „Pergalės dieną šviečia saulė“ Choreografinis eskizas „Karo pradžia“ Skamba linksma melodija.

Skaitymo konkurso, skirto Pergalės dienai, scenarijus. 1 Vedėjas: Susirinkome prisiminti V.O.V., apie žmones, kurie kovojo už Tėvynę, už laimę ir laisvę mūsų žemėje, už.

Pergalės dienai skirtos šventės scenarijus gegužės 9 d. logopedinėse grupėse. Užduotys. 1 Sustiprinti vaikų žinias apie Rusijos žmonių drąsą ir didvyriškumą Sustiprinti žinias apie kai kurių svarbių Rusijos istorijos įvykių eigą.

Šventės, skirtos Pergalės dienai, scenarijus "Didžiosios pergalės šviesa!" Pergalės dienos šventės scenarijus Pristatytojas Vaikai! Šiandien susirinkome švęsti Pergalės dienos su visa šalimi, su visais žmonėmis. Mūsų.

Elvira Gabbasova
Pamokos tema: „Pergalės diena“ santrauka

Pamokos tema: „Pergalės diena“ santrauka

Tikslas:

Ugdyti vaikų patriotizmą, pasididžiavimo savo žmonėmis jausmą, pagarbą Didžiojo Tėvynės karo veteranams.

Užduotys:

Švietimas:

Įtvirtinti vaikų žinias apie Didįjį Tėvynės karą, Pergalės dieną, apie tai, kaip mūsų žmonės gynė savo Tėvynę Didžiojo Tėvynės karo metais;

sisteminti žinias apie pasieniečius, vairuotojus, lakūnus, apie lauko paštą.

Kuriama:

Skatinti smalsumo, protinės ir kūrybinės veiklos ugdymą.

Švietimas:

Puoselėkite pagarbą ir dėkingumą Tėvynės gynėjams,

bičiulystės ir savitarpio pagalbos jausmas, draugiškumas.

Pataisomoji:

Lavinti intelektines funkcijas (mąstymą, dėmesį, vaizduotę, atmintį, kalbą);

Planuojamas rezultatas:

1. Žinių apie karą sisteminimas;

2. Puoselėti pasididžiavimo savo žmonėmis jausmą, pagarbą tiems, kurie gynė mūsų Tėvynę;

3. Vaikų draugiškumo, bičiulystės ir savitarpio pagalbos formavimas.

Preliminarus darbas:

1. Pristatymo vaikams apie Antrąjį pasaulinį karą kūrimas;

2. Atminimo ženklelių pirkimas;

3. Dainų garso įrašymas.

Žodyno darbas:

Pažintis su žodžiais - pasienietis, lakūnas, lauko paštas, veteranai, pagerbkite atminimą.

Suaktyvinti žodžius vaikų kalboje - draugystė, pagarba, savitarpio pagalba, ramybė.

Medžiagos ir įranga:

Kortelė, interaktyvi lenta, vatmano popierius, žvaigždžių ruošiniai, rutuliai, ženkleliai, muzikinis akompanimentas.

Renginio eiga

I. Organizacinis momentas:

Sveiki, saulė auksinė, labas, dangus mėlynas,

Labas, laisvas vėjelis, labas, mielas drauge...

Vaikinai, pasakykite man, koks yra metų laikas?

Kokį mėnesį?

Ar žinote, kokios šventės švenčiamos gegužę?

II. Pagrindinė renginio dalis:

Seniai visi mūsų šalies gyventojai – ir seni, ir jauni – stojo ginti mūsų Tėvynės. Mūsų seneliai ir proseneliai kariavo įnirtingą karą, kariavo vasaros karštyje ir žiemos šaltyje, danguje, žemėje ir ant vandens ir jame iškovojo Pergalę.

Didžiajame Tėvynės kare dalyvavo daug įvairių karių profesijų žmonių.

Vaikinai, kokias karines profesijas žinote?

Kaip išsivertume per karą be tanklaivių, pasieniečių, vairuotojų, lakūnų, tvarkdarių ir daugelio kitų? dr...

1. Pasieniečiai- tarnauja pasienyje, jie saugo ir gina mūsų Rusiją tiek sausumoje, tiek vandenyje. Jie turi įveikti daugybę kliūčių.

2. Kariniai vairuotojai- karo metu, nepaisant bombardavimo, minų, sunkvežimių vairuotojai vežė sužeistuosius, amuniciją, maistą.

3. Kaip jau sakiau, mūšiai vyko ne tik sausumoje ir vandenyje, bet ir ore. O per karą neapsieidavo be lakūnų.

Pilotai apgynė mūsų tėvynę iš viršaus, iš dangaus. Jie pristatė krovinius, maistą ir kariuomenę.

Pilotai turi būti drąsūs, judrūs ir tikslūs, kad galėtų valdyti savo orlaivį, kad nesudužtų.

4. Vaikinai, o namuose kareiviai laukė savo artimųjų, giminių, labai jų pasiilgo, rašė laiškus. Laiškai padėjo žmonėms bendrauti su artimaisiais, sužinoti naujienas iš fronto, nes anksčiau nebuvo telefonų. Ir aš jiems įteikiau laiškus lauko paštas.

Kūno kultūra: „Kaip kariai“

Vaikinai tiksliai atsikėlė, ėjo kaip kareiviai,

Pasilenkite į kairę, į dešinę, ištempkite ant kojų pirštų.

Vienas – durnas, du – žioplys, ar pailsėjai mano drauge?

Kare tiek daug skirtingų tautybių žmonių kartu, kartu gynė mūsų Tėvynę, ir tai padėjo jiems laimėti ir pasiekti Pergalę.

Vaikinai, pasakykite man, kas padėjo jiems laimėti šį karą?

Taip, draugystė. Ir jūs turėtumėte būti draugiški, padėti vienas kitam, saugoti vienas kitą. Ir tada jūs galite pasiekti viską.

Žuvusiems kariams atminti visuose miestuose statomi paminklai, obeliskai, kasmet gegužės 9-ąją griaudėja šventiniai fejerverkai.

Paruošiau jums obeliską ant vatmano popieriaus, taip pat pagaminsime šventinį fejerverką. Norėdami tai padaryti, turite paimti paruoštas žvaigždes, pritvirtinti jas prie šių gražių juostelių ir pasakyti savo pageidavimus.

Vaikinai, puikiai atlikote mūsų užduotį.

Mes visada turime prisiminti tuos žmones, kurie mums davė MIR.

Pagerbkime jų atminimą tylos minute.

Šiuo metu reikia stovėti vietoje, ramiai ir klausytis, kaip plaka širdys.

Vaikinai, svarbiausia žemėje ramybė, šviesi saulė, džiaugsmas, jūsų šypsenos ir artimi giminaičiai.

III. Pamokos santrauka

Vaikinai, apie kokią šventę šiandien kalbėjome?

Ar jums patiko mūsų šios dienos pamoka?

Vaikinai, kuriems patiko mūsų pamoka, plokime.

Man taip pat labai patikote, visi aktyviai dalyvavote.

Dėkojame už dalyvavimą ir palaikymą.

IV. Išvada

O dabar kviečiu visus išeiti į lauką kartu ir paleisti fejerverkus iš balionų į dangų mūsų Didžiosios pergalės garbei.

Kad nepamirštumėte šios šventės, taip pat noriu padovanoti ženkliukus, kuriuose pavaizduotas mūsų Pergalės simbolis.

Tuo mūsų pamoka baigta.

Tikslas: Patriotinių jausmų puoselėjimas

Užduotys:

Švietimas:

1. Sukurti vaikuose empatijos nuotaiką praeities Didžiojo Tėvynės karo įvykiams.

2. Plėsti vaikų idėjas, žinias apie Didįjį Tėvynės karą, Pergalės dieną, naudojant IKT; skatinti pagarbą mūsų tautiečių žygdarbiui.

3. Įtvirtinti kalbos veiklos patriotine medžiaga įgūdžius; aktyviai dalyvauti dialoge su pedagogu.

4. Toliau mokyti kurti kompoziciją, ugdant bendros kūrybos įgūdžius

Kuriama:

Švietimas:

1. Puoselėti pagarbą Antrojo pasaulinio karo veteranų atminimui, meilę Tėvynei.

2. Ugdyti kūrybišką požiūrį į darbų atlikimą, tikslumą.

Preliminarus darbas:

1. Susipažinimas su Didžiojo Tėvynės karo įvykiais skaitant knygas, žiūrint iliustracijas.

2. Eilėraščių, dainų apie karą išmokimas mintinai.

Medžiaga pamokai:

1. Skaidrės su iliustracijomis apie Didįjį Tėvynės karą, projektorius,

2.Priekinių raidžių lankstymo ant lentos schema, rodyklė.

3. Front-line raidė.

4.Žagatovka už kompoziciją "Šventinis fejerverkas"

5. Pilotai, liemenės visiems, higieninis maišelis.

Pamokos eiga:

Karo skaidrių demonstracija

Tie, kurie ėjo už Tėvynę, atlaikė ir laimėjo ...

Tiems, kurie amžinai, bevardžiai, paskendo fašistų nelaisvėje.

Mūsų pamoka skirta visiems, kurie nuėjo į nemirtingumą ir laimėjo.

Pedagogas: Vaikinai, kokiai šventei ruošiasi mūsų šalis?

Vaikai: Pergalės diena

Pedagogas: Taip, šiais metais mūsų žmonės švęs Didžiosios pergalės 70-metį. Kas tai per šventė, kas paaiškins?

Pedagogas:Šią dieną ir džiaugsmas, ir liūdesys yra šalia. Džiaugsmas – iš pergalės, liūdesys ir liūdesys – iš prisiminimų apie žuvusius mūšio lauke. Rusijoje nėra šeimos, kurią karas būtų aplenkęs. Šią dieną kiekviena šeima prisimena žuvusius šiame kare. O gegužės 9 dieną jie sveikina to didžiojo karo veteranus.

Kaip manote, už ką mūsų kariai atidavė savo gyvybes?

Vaikai: Kad nebebūtų karo, kad vaikai galėtų ramiai gyventi ir mokytis.

Pedagogas: Per karą buvo ir trumpų poilsio minučių. Kareiviai ilsėdamiesi tarp kautynių dainavo dainas. Katyusha išgarsėjo visame pasaulyje

(Vaikai dainuoja vieną dainos „Katyusha“ eilutę)

Pedagogas:Žiūrėkite, vaikai, kokį neįprastą laišką turiu. Kaip manote, kuo tai skiriasi nuo šiuolaikinių raidžių?

Vaikai:Ši raidė yra trikampio formos, be rėmelio.

Pedagogas: Prašo vaikų prisiminti šios raidės lankstymo seką pagal schemą. Vaikai lanksto popierines priekines raides.

Išgirskime vieną tokį laišką:

Mano brangi šeima!

Naktis. Žvakės šviesa dreba.

Prisimenu ne pirmą kartą

Kaip miegoti ant šiltos viryklės.

Mūsų mažoje senoje trobelėje

Kad kurčiųjų miškuose pasiklydo,

Prisimenu lauką, upelį,

Prisimenu tave vėl ir vėl.

Mano broliai ir seserys yra brangūs!

Rytoj aš vėl kovosiu

Už mano Tėvynę, už Rusiją,

Kas yra didelėje bėdoje.

Sukaupsiu drąsą, jėgą,

Aš pradėsiu daužyti savo priešus,

Kad tau niekas negrestų,

Kad galėtum mokytis ir gyventi!

Fizinė minutė:

Mes atsistojome tiesiai, vaikinai

Jie vaikščiojo kaip kareiviai.

Kairė, dešinė liesa

Pertrauka, dviprasmybė.

Ar pailsėjai mano drauge?

Pedagogas: Mūsiškiai iškovojo pergalę brangiai. Amžinas prisiminimas. Visų žuvusiųjų atminimą įprasta pagerbti tylos minute.

(Vaikai keliasi, tylos minute)

Siūlau mūsų veteranams padovanoti šventinį fejerverką.

Praktinė dalis - Vaikai atlieka fejerverkų kompoziciją.

Pedagogas:

Sodrios puokštės

Žydi danguje

Kaip šviesos kibirkštys

Žiedlapiai blizga

Mirksintys astrai

Mėlyna, raudona

Mėlyna, violetinė

Kaskart viskas nauja.

Ir po upe

Auksinis srautas

Kas tai yra?

Vaikai: Šventiniai fejerverkai!

(pasveikinimo pergalės pristatymas)

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos santrauka vyresniųjų grupėje "Pergalės sveikinimas!"

Tikslas: Patriotinių jausmų puoselėjimas

Užduotys:

Švietimas:

  1. Sukurkite vaikams empatijos nuotaiką praeities Didžiojo Tėvynės karo įvykiams.
  2. Plėsti vaikų idėjas, žinias apie Didįjį Tėvynės karą, Pergalės dieną, naudojant IKT; skatinti pagarbą mūsų tautiečių žygdarbiui.
  3. Įtvirtinti kalbos veiklos patriotine medžiaga įgūdžius; aktyviai dalyvauti dialoge su pedagogu.
  4. Toliau mokykite kompozicijos, ugdydami bendros kūrybos įgūdžius

Kuriama:

Švietimas:

1. Puoselėti pagarbą Antrojo pasaulinio karo veteranų atminimui, meilę Tėvynei.

2. Ugdyti kūrybišką požiūrį į darbų atlikimą, tikslumą.

Preliminarus darbas:

  1. Susipažinimas su Didžiojo Tėvynės karo įvykiais skaitant knygas, žiūrint iliustracijas.
  2. Mokėti mintinai eilėraščius, dainas apie karą.

Medžiaga pamokai:

1. Skaidrės su iliustracijomis apie Didįjį Tėvynės karą, projektorius,

2.Priekinių raidžių lankstymo ant lentos schema, rodyklė.

3. Front-line raidė.

4.Žagatovka už kompoziciją "Šventinis fejerverkas"

5. Pilotai, liemenės visiems, higieninis maišelis.

Pamokos eiga:

Karo skaidrių demonstracija

Tie, kurie ėjo už Tėvynę, atlaikė ir laimėjo ...

Tiems, kurie amžinai, bevardžiai, paskendo fašistų nelaisvėje.

Mūsų pamoka skirta visiems, kurie nuėjo į nemirtingumą ir laimėjo.

Pedagogas: Vaikinai, kokiai šventei ruošiasi mūsų šalis?

Vaikai: Pergalės diena

Pedagogas: Taip, šiais metais mūsų žmonės švęs Didžiosios pergalės 70-metį. Kas tai per šventė, kas paaiškins?

Vaikai: Gegužės 9-oji yra mūsų žmonių pergalės prieš vokiečių fašistus užpuolikus diena.

Pedagogas: Šią dieną ir džiaugsmas, ir liūdesys yra šalia. Džiaugsmas – iš pergalės, liūdesys ir liūdesys – iš prisiminimų apie žuvusius mūšio lauke. Rusijoje nėra šeimos, kurią karas būtų aplenkęs. Šią dieną kiekviena šeima prisimena žuvusius šiame kare. O gegužės 9 dieną jie sveikina to didžiojo karo veteranus.

Kaip manote, už ką mūsų kariai atidavė savo gyvybes?

Vaikai: Kad nebebūtų karo, kad vaikai galėtų ramiai gyventi ir mokytis.

Pedagogas: Per karą buvo ir trumpų poilsio minučių. Kareiviai ilsėdamiesi tarp kautynių dainavo dainas. Katyusha išgarsėjo visame pasaulyje

(Vaikai dainuoja vieną dainos „Katyusha“ eilutę)

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikai, kokį neįprastą laišką turiu. Kaip manote, kuo tai skiriasi nuo šiuolaikinių raidžių?

Vaikai: Ši raidė yra trikampio formos, be rėmelio.

Pedagogas: Prašo vaikų prisiminti šios raidės lankstymo seką pagal schemą. Vaikai lanksto popierines priekines raides.

Išgirskime vieną tokį laišką:

Mano brangi šeima!

Naktis. Žvakės šviesa dreba.

Prisimenu ne pirmą kartą

Kaip miegoti ant šiltos viryklės.

Mūsų mažoje senoje trobelėje

Kad kurčiųjų miškuose pasiklydo,

Prisimenu lauką, upelį,

Prisimenu tave vėl ir vėl.

Mano broliai ir seserys yra brangūs!

Rytoj aš vėl kovosiu

Už mano Tėvynę, už Rusiją,

Kas yra didelėje bėdoje.

Sukaupsiu drąsą, jėgą,

Aš pradėsiu daužyti savo priešus,

Kad tau niekas negrestų,

Kad galėtum mokytis ir gyventi!

Fizinė minutė:

Mes atsistojome tiesiai, vaikinai

Jie vaikščiojo kaip kareiviai.

Kairė, dešinė liesa

Pertrauka, dviprasmybė.

Ar pailsėjai mano drauge?

Pedagogas: Mūsiškiai iškovojo pergalę brangiai. Amžinas prisiminimas. Visų žuvusiųjų atminimą įprasta pagerbti tylos minute.

(Vaikai keliasi, tylos minute)

Siūlau mūsų veteranams padovanoti šventinį fejerverką.

Praktinė dalis -Vaikai atlieka fejerverkų kompoziciją.

Pedagogas:

Sodrios puokštės

Žydi danguje

Kaip šviesos kibirkštys

Žiedlapiai blizga

Mirksintys astrai

Mėlyna, raudona

Mėlyna, violetinė

Kaskart viskas nauja.

Ir po upe

Auksinis srautas

Kas tai yra?

Vaikai: Šventiniai fejerverkai!

(pasveikinimo pergalės pristatymas)


Paaiškinti žodžių, susijusių su tema, reikšmę, įsiminti svarbias datas;

Puoselėti pagarbą vyresniajai kartai, veteranams;

Lavinti kalbą, toliau tobulinti žodyną;

Puoselėti meilę Tėvynei, pagarbą Rusijos istorijai;

Ugdyti mokinių kūrybiškumą;

Aktyvinti mokinių pažintinę veiklą, ugdyti savarankiško darbo įgūdžius;

Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje;

Gebėti reikšti savo mintis, argumentuoti savo požiūrį.

Planuojami rezultatai:

. Mokiniai turi išmokti šventės atsiradimo istoriją, prisiminti įsimintinas datas;

Ugdyti pagarbų požiūrį į vyresniuosius, į veteranus.

Įranga: Kompiuteris, projektorius, žodynas, gimtojo miesto nuotrauka, didvyrių miestų sąrašas, pristatymas šia tema, svarbių datų lentelė ( cm.), karo metų dainų įrašai, filmas „Stalingradas“, žvakė.

Tarpdisciplininiai ryšiai : literatūra, istorija, muzika.

Per užsiėmimus

I. Org. Momentas

II. Atnaujinama

Įvadinis pokalbis:

Mokytojas:

Koks metų laikas už lango? (Pavasaris)

O ką reiškia posakis „raudona kalendoriaus diena“? (Šventė)

Šventės būna skirtingos: valstybinės ir šeimos, religinės ir miesto. Pavyzdžiui, kovo 8-oji yra valstybinė šventė, ją švenčiame visoje šalyje. Velykos yra religinė šventė, nes jos siejamos su bažnytiniu kalendoriumi.

Bet mes turime šventę, kuri yra ir valstybinė, ir šeima. Tai šventė, kuri vadinama „atostoga su ašaromis akyse“. Tai Pergalės diena.

Ką tu žinai apie šią šventę? Ką reiškia data „gegužės 9 d.“? (Tai Pergalės diena. 1945 m. gegužės 9 d. mūsų kariai iškovojo pergalę kare prieš nacius.)

III. Pasiruošimas temos suvokimui

Mokytojas: Mūsų šalis patyrė didžiausią tragediją – karą. Ką reiškia "karas"? Kaip tu supranti šį žodį? (Siaubas, mirtis, baimė, praradimas, alkis, ašaros, sielvartas)

Taip apie karą pasakė mūsų didysis rašytojas L. Tolstojus: „Karas yra didžiausia nelaimė, kurią žmogus galėjo sugalvoti“.

IV. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas

Mokytojas: Mes gyvename gražioje šalyje, nuostabiu laiku. Dangus virš mūsų šalies ramus. Ir tai yra laimė, nes pasaulyje nėra nieko blogiau už karą! Ir mes gyvename su jumis, nes tais tolimais keturiasdešimtmečiais aukodavosi mūsų seneliai ir proseneliai, močiutės ir prosenelės.

Dabar mūsų pareiga tai prisiminti, nepamiršti tų baisių metų, kai milijonai žmonių mūsų šalyje demonstravo neįtikėtiną tvirtumą, drąsą ir drąsą, drąsą ir beviltišką drąsą. Kai milijonai žmonių mirė, kad galėtume gyventi.

V. Temos paaiškinimas

Mokytojas: Šiandien siūlau pasivaikščioti praeityje. Tai nebus lengvas pasivaikščiojimas. Bet mums to reikia, kad patys pamatytume, kas yra karas ir kiek mums kainavo pergalė.

Vi. Taikymas

Darbas su programa:

  • Medžiaga: parsisiųsti pristatymą
  • Lentelė:žiūrėti priedą
  • Muzika pristatyme:Šopenas – E-minor preliudas

Skamba valso „Mokyklos išleistuvės“ melodija

Mokytojas: Tai buvo 1941 metų vasara. Birželio 21 dieną visose šalies mokyklose abiturientai šventė išleistuves. Juokas ir laimė, svajonės apie nuostabią ateitį, šokiai iki ryto, linksmybės. Ir staiga! Auštant pasigirdo grėsmingas garsas...

Skrendančių lėktuvų, sprogimų garsų įrašymas.

1941 m. birželio 22 d. fašistai įsiveržė į mūsų tėvynę. Prasidėjo karas. Tūkstančiai berniukų ir merginų išėjo į karą tiesiai iš išleistuvių.

Prasideda lentelės pildymas ( cm. )

Stalą galite paleisti interaktyvioje lentoje.

Skamba dainos „Šventasis karas“ ištrauka.

Pirmieji smūgį atėmė pasienio miestelio Bresto gynėjai.

Miestų pavadinimai įrašomi į atskirą lapą. Sąrašas atnaujinamas vykstant pokalbiui. Sąrašas pavadinimu „Didvyrių miestai“

Apie Bresto tvirtovėje tarnavusių karių žygdarbį parašyta daug eilėraščių, vis dar filmuojami filmai. Poetas S. Ščipačiovas rašė atminti tuos, kurie pirmieji žindė Tėvynę.


1) Darbas su žodynu :

Lentoje yra žodžiai: vokiečių fašistų įsibrovėliai, Didysis Tėvynės karas, šalis, Tėvynė, Tėvynė.

Klausimai:

... Kodėl karas buvo vadinamas Tėvynės karu? (Žmonės gynė Tėvynę)

... Ką reiškia Tėvynė? (Tėvynė, Tėvynė)

... Kas yra vokiečių fašistų įsibrovėliai? ko jie norėjo? (Tai fašistai, kurie norėjo pavergti mūsų žmones, priversti juos dirbti sau. Nieko nepripažino, išskyrus savo tautą).

... Kaip jūs suprantate posakį „Hero City“? (Miestas, garsėjęs didvyriška gynyba Didžiajame Tėvynės kare).

Pokalbio tęsinys:

Mokytojas: Mūsų kariai kovojo už gyvybę ir mirtį. Bet naciai buvo gerai pasiruošę karui, turėjo daugiau ginklų, daugiau karių. Nepaisant beviltiško pasipriešinimo, mūsų kariai traukėsi vis toliau.

Fašistai tikėjosi greitos pergalės. Jie pradėjo pulti iš karto trimis kryptimis: į Kijevą, į Maskvą ir Leningradą, į miestus prie Juodosios jūros.

2) Pokalbis:

... Kaip manote, kodėl naciai siekė nedelsiant užgrobti Maskvą? (Tai pagrindinis mūsų šalies miestas, valstijos sostinė)

... Kaip dabar vadinasi Leningrado miestas? (Sankt Peterburgas)

... Kodėl fašistai norėjo nutraukti kelią į Juodąją jūrą? (Norėjome sunaikinti laivyną)

Pokalbio tęsinys:

Bet mes negalėjome leisti fašistams klajoti mūsų sostinės gatvėmis. Ir visi, jauni ir seni, stojo ginti Maskvos. 1941 metų rugsėjį, kai įsibrovėliai jau buvo priartėję prie Maskvos, po visą šalį pasklido vado V.Kločkovo žodžiai: "Rusija puiki, bet nėra kur trauktis. Maskva už nugaros!" Mes tai apgynėme.

Ištrauka iš dainos „Maskvos gynėjų maršas“

Naciai negalėjo nugalėti ir Leningrado. Ir ilgą 871 dieną jie surakino miestą blokados žiede.

3) Darbas su lentele ir žodynu:

Blokada – tai miesto izoliavimas, siekiant jį atskirti nuo pasaulio.

Pokalbio tęsinys:

O Juodosios jūros pakrantėse kruvini mūšiai kilo dėl kiekvieno žemės gabalo, dėl kiekvieno laivo. Šioje serijoje yra daug miestų, kurie reikšmingai prisidėjo prie būsimos pergalės: Kerčė ir Sevastopolis, Odesa ir Novorosijskas.

1943 m. įvyko lūžis. Ir viskas prasidėjo nuo Stalingrado mūšio. Pirmą kartą sovietų kariuomenei pavyko iškovoti tokią reikšmingą pergalę.

„Didvyrių miestų“ sąrašo ir svarbių datų lentelės pildymas

Stalingrado mūšis yra didžiausias sausumos mūšis žmonijos istorijoje. Šiame mūšyje žuvo apie 2 mln. Bet tai buvo mūsų pergalė. Ir nuo tada vasario 2-oji minima kaip Rusijos karinės šlovės diena.

Filmo „Stalingradas“ ištraukos peržiūra

... Kaip dabar vadinasi Stalingrado miestas? (Volgogradas)

... Kokius filmus apie karą žiūrėjote?

Pokalbio tęsinys:

Nuo to laiko pergalingas mūsų kariuomenės puolimas prasidėjo visuose frontuose. Fašistai pradėjo trauktis į sienas, o tada mūsų kariai varė šiuos užkariautojus per Europos miestus, išlaisvindami juos nuo fašistų.

Skamba ištrauka iš dainos „Kelias į Berlyną“.

Ir tada atėjo 1945 metų pavasaris. Mūsų kariai varė nacius iki pat Berlyno. Mūsų vėliava buvo iškelta virš pagrindinio nacių pastato – virš Reichstago. 1945 m. gegužės 9 d. buvo paskelbta pergalė!

Pirmąją taikos dieną žmonės pasitiko džiūgaudami. Visi išėjo į gatvę. Nepažįstami žmonės vienas kitą apsikabino ir sveikino. Verkėme iš laimės.

O vidurnaktį Maskvoje kilo fejerverkai. 30 salvių iš 1000 ginklų paskelbė pasauliui, kad kruviniausias ir žiauriausias karas pasaulyje baigėsi. Ir tai baigėsi mūsų pergale!

Skamba dainos „Gegužės valsas“ ištrauka

Mokytojas uždega žvakę. (Jei to reikalauja saugos priemonės, čiuožyklą galite naudoti su amžinąja liepsna)

Mokytojas: Pažiūrėkite į šią žvakę. Kaip atrodo ugnis? Ką tai reprezentuoja?


Yra ugnis, simbolizuojanti atmintį. Pažiūrėkite į nuotrauką „Nežinomo kareivio kapas Maskvoje“. Prie šio kapo visada dega ugnis. Ir kiekvieną dieną išrikiuojama Garbės sargyba. O įrašas vadinasi „Įrašas Nr.1“. Jis yra pats svarbiausias ir garbingiausias.

... Iš kur kilo šis pavadinimas: Nežinomo kareivio kapas?

... Kodėl prie tokių kapų visada dega ugnis?

... Kodėl prie šių kapų visada yra šviežių gėlių?

... Ar mūsų mieste yra nežinomo kareivio kapas?

... Kokie paminklai yra pastatyti mūsų mieste Didžiosios Pergalės garbei?

... Ką reiškia užrašas „Tavo žygdarbis amžinas“?

Per karą žuvo daugiau nei 20 milijonų sovietų žmonių. Niekada nepamiršime tų, kurie šiomis siaubingomis dienomis gynė mūsų Tėvynę. Visų žuvusiųjų atminimui prašau atsistoti. Pagerbkime jų atminimą tylos minute.

Skamba metronomas

Mokytojas: Nuo to laiko praėjo 69 metai. Mažai liko žmonių, kurie kovojo, gyveno ir dirbo užnugaryje. Tai mūsų veteranai. Jie yra herojai. Būtent jiems esame skolingi už tai, kad gyvename taikiai ir laimingai tokioje gražioje šalyje. Jie iškovojo mūsų laisvę.

Skamba daina „Pergalės diena“.

Vii. Prisegti temą. Blitz apklausa

Klausimai:

1) Kokios yra svarbios Didžiojo Tėvynės karo datos

2) Už ką suteikiamas „Didvyrio miesto“ titulas?

3) Išvardykite šiuos miestus.

4) Kokios mūsų miesto gatvės pavadintos Pergalės garbei? Kokie paminklai buvo pastatyti?

Ištrauka iš dainos „Lenkimės tiems dideliems metams“

VIII. Atspindys

... Ko naujo išmokote šios dienos pamokoje?

... Kaip sveikinate mūsų veteranus?

IX. Namų darbai

1) Papildykite didvyrių miestų sąrašą.

2) Išmok eilėraštį apie karą.

3) Kūrybinė veikla: parašykite laišką nežinomam kariui.

GBPOU RO "ShPK"

Užklasinės veiklos šia tema santrauka:

"Pergalės diena"

Atlieka „ShPK“ 3 grupės „D“ mokinys

Specialybės 050148

„Papildomo ugdymo pedagogika“

Šumova Kristina Viktorovna

Snežkova T.V. ______________________

Įvertinimas____________

Užklasinės veiklos tema: "Pergalės diena."

Tikslas : Formuoti vaikuose patriotiškumo jausmą, meilę Tėvynei, kariams – didvyriams, gynusiems savo šalį.

Užduotys:

Kuriama:

    ugdyti susidomėjimą savo krašto istorijos studijomis, patriotinius jausmus;

    ugdyti muzikinius gebėjimus.

Švietimas:

    duoti idėjų apie karo didvyrius, apie tai, kaip žmonės gerbia jų atminimą: didvyrių garbei kuria eilėraščius, dainas, stato paminklus;

    išsiaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie Didįjį Tėvynės karą

karą, krašto gynėjus karo metu, apie Pergalės dieną, remiantis

pažintis su Didžiojo Tėvynės karo laikų vaizdo klipu;

    susidaryti nuomonę dėl karo pasikartojimo neleistinumo.

IŠSILAVINIMAS:

    ugdyti emociškai teigiamą požiūrį į karius didvyrius;

    ugdyti pagarbą žuvusių didvyrių atminimui, rūpestingą požiūrį į veteranus ir Didžiojo Tėvynės karo dalyvius;

    ugdyti patriotizmo jausmą.

Metasubject:

1. aktyvus kalbos priemonių ir informacinių ir ryšių technologijų (toliau – IKT) priemonių naudojimas bendravimo ir pažinimo uždaviniams spręsti;

2. noras išklausyti pašnekovą ir vesti dialogą; noras

pripažinti skirtingų požiūrių galimybę ir

kiekvieno teisės turėti savo; išsakyti savo nuomonę ir argumentuoti savo

įvykių požiūris ir vertinimas;

3. pirminių idėjų apie muzikos vaidmenį žmogaus gyvenime, jos vaidmenį dvasiniame ir doroviniame žmogaus vystymuisi formavimas;

4.muzikinės kultūros pagrindų formavimąsi, įskaitant

remiantis gimtojo krašto muzikinės kultūros medžiaga, raida

meninis skonis ir domėjimasis muzikos menu bei

muzikinė veikla;

5. gebėjimas suvokti muziką ir išreikšti savo požiūrį į muzikos kūrinį;

Asmeninis:

    holistinio, socialiai orientuoto požiūrio formavimas

pasauliui jo organine vienybe ir gamtos įvairove,

tautos, kultūros ir religijos;

    mokinio socialinio vaidmens priėmimas ir ugdymas, ugdymas

ugdomosios veiklos motyvai ir asmeninio formavimosi

mokymo prasmė;

3. estetinių poreikių, vertybių ir jausmų formavimas

4.ugdyti etinius jausmus, geranoriškumą ir

emocinis ir moralinis reagavimas, supratimas ir empatija kitų žmonių jausmams;

Mokymo metodai:

žodinis

Vizualinis

Praktiška

Pamokos įranga: PSO

Literatūra:

Pamokos eiga:

Kokia tai šventė? (Pergalės diena)

1941–1945 metų Didysis Tėvynės karas buvo svarbiausias herojiškas laikotarpis mūsų Tėvynės istorijoje. Naciai ketino sunaikinti rusus kaip vientisą tautą, sugriauti senas rusų kultūros tradicijas.

Taigi 1941 m. birželio 22 d. auštant nacistinė Vokietija klastingai užpuolė Sovietų Sąjungą. Priešo lėktuvai smogė aerodromams, geležinkelių sankryžoms, karinio jūrų laivyno bazėms ir daugeliui miestų. Sovietų kariuomenė parodė išskirtinę drąsą ir drąsą, tačiau jėgos buvo nelygios, nes Vokietija buvo labai gerai pasiruošusi karui.

O kas buvo fašistinės armijos vyriausiasis vadas? (Adolfas Gitleris)

O kas buvo sovietų kariuomenės vyriausiasis vadas? (I. V. Stalinas)

Per trumpą laiką vokiečių kariuomenė užėmė didelę SSRS teritoriją. Tačiau mūsiškiai nepasidavė, dirbo ir kovojo vadovaudamiesi šūkiu: „Viskas frontui! Viskas pergalei!". Pėstininkai ir šauliai, tankistai ir lakūnai, jūreiviai ir signalininkai – daugelio specialybių kariai kovojo ir laimėjo karą. Žemės ūkio darbuotojai aprūpino kariuomenę maistu, pramonę – žaliavomis. Mokslininkai ir dizaineriai sukūrė ginklų ir karinės įrangos pavyzdžius, kurie buvo pranašesni už priešo įrangą.

Ir tik mūsų žmonių tvirtumo ir drąsos dėka mūsų šalis iškovojo pergalę.

1945 m. buvo įvykdyta paskutinė Didžiojo Tėvynės karo operacija Berlyne. Gegužės 8-ąją hitlerininkų vyriausioji vadovybė pasirašė besąlygiško Vokietijos pasidavimo aktą, o gegužės 9-ąją ji buvo paskelbta visos šalies Pergalės diena.

Už šią pergalę mūsiškiai sumokėjo didelę kainą. Karo aukų skaičius viršijo 20 mln.

Gegužės 9 dieną švenčiame puikią ir džiugią šventę – Pergalės dieną. Prieš 69 metus, 1941 metų birželio 22 dieną, naciai užpuolė mūsų tėvynę. Ir ne tik kariuomenė, bet ir visa tauta, visa šalis stojo ginti mūsų Tėvynės.

Vaikai:

Ši diena ypatinga, sveiki atvykę.

Viršuje ryškiai šviečia saulė.

Pergalės diena yra ilgai laukta šventė

Ji švenčiama mūsų šalyje.

Bet jis ypač brangus veteranams,

Jų akyse – džiaugsmo ir skausmo ašaros.

Jokiu būdu negalima išsigydyti psichinių žaizdų

Ir gėlės dreba jų rankose.

Pristatymas: (Pergalės diena!)

Šiandien bus prisiminimų diena

O širdyje ankšta nuo aukštų žodžių.

Šiandien bus priminimų diena

Apie tėvų žygdarbį ir narsumą.

1941 metų vasarą 4 valandą ryto, kai visi žmonės miegojo, žemę užgriuvo stiprus smūgis. Sienos drebėjo, o nuo lubų nukrito tinkas. Gatvėje visur sprogo sviediniai.

Karas! kažkas sušuko.

Karas yra, draugai, karas!... (B. Vasiljevas „Sąrašuose nėra“)

(Atkreipkite dėmesį į ekraną)

KARO SKAIDRĖS (2–7 kadrai)

Pokalbis pasirodymo metu. (2 skaidrė) Tai buvo sunkus, žiaurus laikas. (3-4 skaidrė) Priešai netikėtai užpuolė ir pradėjo bombarduoti taikius miestus. (5 skaidrė) Sugriuvo pastatai, žuvo civiliai. (6, 7, 8 skaidrės) Kariai išėjo į frontą ginti mūsų šalies, mūsų žmonių.

Vaikas:

Liūdni gluosniai linkę prie tvenkinio

Mėnulis plaukia virš upės

Ten, pasienyje, stovėjo sargyba

Naktimis kovotojas jaunas.

Rūke augo juodi šešėliai

Debesis danguje tamsus

Pirmasis sviedinys sprogo tolumoje -

Taip prasidėjo karas.

Nuožmias kovas kovėsi visi: pėstininkai, artileristai, tankistai, lakūnai. O tie, kurie liko gale, dirbo gamyklose. Jie gamino sviedinius, tankus, raketų paleidimo įrenginius. Prie mašinų dirbo moterys ir net moksleiviai. Žmonės dirbo tol, kol galėjo stovėti. O kai nebuvo jėgų grįžti namo, jie čia, gamykloje, išbuvo iki ryto, kad ryte vėl galėtų dirbti. Vaikai padėjo suaugusiems. Jie gesino laužus, stovėjo eilėse prie duonos, kuri buvo duodama ant specialių kortelių, prižiūrėjo ligonius.

Vaikai: Sniegas sukosi, o aplinkui viskas buvo subombarduota.

Tada kilo įnirtingas karas.

Fašistų gynėjai laimėjo

Kad broliška žemė taptų rami.

Karo metu kareiviai gynė miestą,

Galėtume gyventi savo tėvynėje.

Jie atidavė savo gyvybes už tave ir mane,

Kad pasaulyje nebeliktų karo.

Mokytojas: Mūsų kariuomenė ir visi žmonės laimėjo Didįjį Tėvynės karą.

Vaizdo klipas „Apie tą pavasarį...“

Kelias į pergalę buvo labai ilgas ir sunkus. O dabar mūsiškiai švenčia pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines.

Reb-k: Pergalė! Pergalė!

Žinia plinta visoje šalyje.

Išbandymų ir rūpesčių pabaiga,

Šio baisaus karo pabaiga!

Tylūs vaikinai, tylos minute

Mes pagerbsime didvyrių atminimą,

Ryte jie pasitiko saulę,

Mūsų bendraamžiai beveik.

Tokių tarp mūsų nėra

Kas išėjo į frontą ir nebegrįžo.

Prisiminkime per šimtmečius, per metus

Apie tuos, kurie niekada nebegrįš.

Prisiminkime!

TYLOS MINUTĖ (liūdna muzika)

Koks, jūsų nuomone, turėtų būti mūsų Tėvynės gynėjas? (Vaikų atsakymas) Žinoma, gynėjai turi būti drąsūs, gudrūs, stiprūs, drausmingi ir protingi, tad dabar pažiūrėsime, koks tu protingas.

"" Atspėk kario profesiją"

Taigi, kariuomenėje yra daug kovinių specialybių. Prisiminkime kai kuriuos iš jų.

O dabar kviečiu iš mano perskaitytų mažų eilėraščių atspėti, kokios tai karinės specialybės.

Sveiki! .. "" Jupiteris? "" - "" Deimantas! ""

Tavęs vargu ar išgirsi!...

Mūšiais užėmėme kaimą.

O kaip jūs? Sveiki ... Sveiki ... (telefono operatorius arba radijo operatorius)

Kodėl urzgi kaip meška?

Liko ištverti smulkmena!

Ir tavo žaizda tokia lengva

Tai tikrai išgydys! (slaugytoja)

Pėstininkai yra čia, o tankai yra čia.

Skriskite į tikslą septynias minutes.

Mūšio tvarka aiški!

Priešas mūsų nepaliks! (pilotas)

Mano ištikimas draugas - mano skiedinys -

Jis nepavargsta mušti fašistus.

Priešas dreba minų šviesoje

Jis neapgins savo Berlyno! (mortarman)

Ant diržo žvilga sagtis

Ir blizga iš toli.

Dryžuoti marškiniai

Liemenė vadinama.

Niūrus jūros vandenyne,

Bangos šoka šen bei ten

Laivai plaukia rūke

Mūsų žemė saugoma. (jūreivis)

Tai tik kelios specialybės, bet kariuomenėje jų yra labai daug. Ištisi pulkai, divizijos, laivai už didvyriškumą Antrojo pasaulinio karo metais buvo apdovanoti kariniais ordinais, gavo garbės vardus.

Šlovinga šventė - Pergalės diena,

Ir aplinkui žydi pavasaris.

Mes gyvename po ramiu dangumi

Vaikai miega ramiai.

Tik vaikinai turėtų žinoti

Kai buvo karas

Mūsų tėvynės kariai

Apsaugotas nuo priešo.

Lyg minos būtų susprogdintos,

Turime žinoti ir prisiminti.

Kaip jie kovojo su fašistais,

Kad karo nebuvo.

Kaip jie mylėjo savo šalį

Ir jie drąsiai puolė,

Kad būtume laimingi

Ir aplinkui augo gėlės

Džiugią, pavasarišką ir nuostabią dieną

Mūsų dainos apie Tėvynę, apie pasaulį.

Tegul karas niekada nebebus!

Ir tegul gėlės pražysta žmonių džiaugsmui!

Karas baigėsi pergale 1945 metų gegužės 9 dieną. Ir šios šventės garbei, didvyrių, mūsų Tėvynės gynėjų garbei šią dieną visuose Rusijos miestuose vyksta šventinis paradas, o vakare visada vyksta fejerverkai. Ir žmonės niekada nepamiršta tų, kurie atidavė savo gyvybes už mus, už mūsų ramų dangų. Pažvelkite į ekraną ir pamatysite, kaip vyksta atostogų paradas.

Vaizdo klipas "PRAZDNICHNOGO PARADA"

Vaikas: Prisiminkime savo žmonių žygdarbį,

Ugnies mūšyje žuvo karys.

Su pergale jie atnešė laisvę,

Pasaulio gelbėjimas žiauriame kare.

Mokytojas: Ši šventė yra įtraukta į kiekvienus namus

Ir džiaugsmas žmonėms ateina su juo.

Sveikiname jus su puikia diena

Linksmos mūsų šlovės dienos – laimingos pergalės dienos!

Dainos mokymasis:

Žodžiai vaikų choras – tarnaukite Rusijai


Ir vėliavos išdidžiai ošia.
Kova ir privatus, vienas likimas
Mes su tavimi susiję, mano drauge.






Be baimės atakų išgelbėjome Rusijos vėliavą,
Ir namai, ir mūsų dainos.
Ir, jei ištinka bėda, mes esame savimi
Mes saugosime savo tėvynę, mano drauge.

Tau ir man lemta tarnauti Rusijai,
Tarnaukite Rusijai, nuostabiai šaliai,
Ten, kur mėlyname danguje pakyla nauja saulė.
Rusijos kariuomenė žygiuoja petys į petį
Ir net jei karinis kelias nėra lengvas,
Mes tarnausime Rusijai tikėjimu ir teisumu.

Lentynos kaip siena, gražiai išlaiko liniją
Ir visa Rusija yra su mumis.
Ir jis, ir tu, ir aš esame kariuomenės šeima,
Ir štai kodėl mes stiprūs, mano drauge.

Tau ir man lemta tarnauti Rusijai,
Tarnaukite Rusijai, nuostabiai šaliai,
Ten, kur mėlyname danguje pakyla nauja saulė.
Rusijos kariuomenė žygiuoja petys į petį
Ir net jei karinis kelias nėra lengvas,
Mes tarnausime Rusijai tikėjimu ir teisumu.

Apibendrinant: mokytojo klausimai apie šią medžiagą.